Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Nem bírom már ezt, nincs...

Nem bírom már ezt, nincs szinte semmi az életemben ami pozitív, jó lenne, hogyan bírjam ezt tovább?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok, nincsen semmi társaságom, ismerőseim figyelembe se vesznek. Iskola után, meg szünetekben mindig itthon vagyok, és bánkódok, stresszelek valamin folyton. Itthon már állandóan valami belső feszültség van bennem, és mostanában testi tüneteket is tapasztaltam (mondjuk nem tudom van-e köze hozzá, még nem mentem el orvoshoz).

Itthon se lehetek boldog, még annyira se mint az iskolában. Itthon emésztenek főleg a kellemetlen gondolatok, itthon emészt már fel ez a belső feszültség.

Mondható, hogy nincsenek barátaim, akikkel elmehetnék bulizni, szórakozni meg semmilyen, nincs barátnőm, nem vagyok egészséges, nincs egy normális testvérem, csak az anyám van már jóformán, de ő meg olyan állapotban jön haza általában, hogy rossz nézni, tök fáradt és túlhajszolt, kitudja meddig bírja.

Szóval semmi pozitív dolog nincs az életemben, csak feszültségből áll az egész, hogy bírjam ezt tovább? Mit tehetnék, hogy valami megváltozzon?


2013. okt. 22. 22:21
 1/4 anonim ***** válasza:

az orvos nem fogja megmondani, hogy azért szarok pl az ízületeid, mert depressziós vagy...

pedig ez most elég kézenfekvő


kell valami, amiben teljesíthetsz


hol laksz?

hangszeren játszol?

diákmunkára gondoltál? a sport is logikus, de azért sok esetben fizetni kell.. a diákmunka viszont elfoglal és pénzt ad:D

2013. okt. 22. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
olvass sok pszichológia tárgyú könyvet, kezdj el sportolni, találd ki, hogy mi szeretnél lenni ha nagy leszel, és tanulj. többi magától megoldódik.
2013. okt. 22. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Először is ahogy elmondtad, anyukád biztos sokat dolgozik és ezért nagyon kimerült. Kezdheted azzal, hogy mire hazaér mosogass el, törölgess, porszívózz, egyszóval segíts be a házimunkába. Legalább addig is tereled a gondolataidat és csinálsz valamit, ami hasznos is.

Pozitív dolog, szerintem, hogy van édesanyád, van két kezed és két lábad. Mit mondjon az, aki tolószékben éli le az életét, vagy egy olyan aki elveszítette már az édesanyját?? Nem bántásképp, de nekem ezek is elég pozitív dolgoknak tűnnek.

Persze voltam én is kamasz, 17 éves, meg világfájdalmam meg minden, de túléltem, átvészeltem. Nekem se nagyon voltak barátaim, akik voltak rájöttem, hogy próbáltak kihasználni, de mindig talál az ember magának barátokat/haverokat.. Nem tudom szeretsz-e sportolni, mert az is elég hasznos egészség szempontjából is, meg legalább addig is a szabadban vagy a friss levegőn, addig sem nyomasztod magad a négy fal között.

Esetleg nézz filmeket, olvass újságokat vagy könyveket.

Próbálj meg leülni anyukáddal és beszélgessetek a problémáidról, mondd el neki mi nyomaszt és, hogy miért vagy feszült. Az ilyen dolgokat jobb kiadni magadból és anyukád biztos meghallgat szívesen..:)

Nem szabad magadba fordulni, mert ezzel csak magadban teszel kárt! Tessék élni!!

Egyébként milyen testi tüneteket tapasztaltál?? Írj priviben, ha gondolod.

2013. okt. 23. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 TheHope ***** válasza:

Van pár tippem Nekem is,bár nem tudom mennyire vagy fogékony ezekre a dolgokra:

A feszültség levezetésére egy napi 10-15 órás testmozgás,edzés tökéletes,a bánat megélésére és kiadására én versíráshoz szoktam folyamodni. Sokat hallgatok komolyzenét vagy meditációs zenéket. Olykor meditálok is,pozitív gondolatokat irkálok egy füzetbe,vagy épp mesét írok,amit magam találok ki improvizálva. Régen rövid ideig zongorázgattam hobbi szinten,teljesen magam tanulva. Így tehát ha szeretnél otthon zenélni bizton állíthatom még tanárra sincs szükséged és hidd el rengeteget segít. De a legfontosabb ,hogy a gondolataid változtasd pozitív szemléletűre. Annak örülj,amid van,azért légy hálás,ne pedig azon keseregj ami hiányzik az életedből. Így idővel minden apróságnak el tudsz kezdeni örülni és akkor döbbensz rá mennyi öröm is ér Téged nap mint nap. Csak mi emberek,sokszor megfeledkezünk ezekről,mert azt hisszük világfájdalmunk van....

2013. okt. 23. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!