Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan változtassam meg az...

Hogyan változtassam meg az életem?

Figyelt kérdés

20/F

Felvidékről származom.


Vannak dolgok, amik bántanak engemet. Sokat csalódtam az életben, jóformán már könyvet írhatnék az életemről. Barátaim nincsenek, se barátnőm. Nem jó így egyedül, nem tudok kinek panaszkodni, magamba folytok mindent, nincs kit átölelnem.


Egyszóval nem vagyok a bőrömben az utóbbi napokban. Nem tudok kinek kibeszélni magamat, aki segítene rajtam. Az éjjel is rosszul aludtam. Kell a változás, de nem tudom hol. Nem járok sehova, állandóan csak otthon nyomom a telefont, bele fogok már gyagyulni. Nem tudok kommunikálni az emberekkel, nehezen húzzák ki belőlem a szavakat. Félek a csalódástól, hogy megint csalódok, hogyha megismerkedek egy lánnyal, hogy lesz-i köztünk több mint barátság. Neten nincs néha miről beszélni a lánnyal, unalmasak némelyikek, mindenkit egy zsákba raknak, hogyha egyik fiú perverz, akkor a többi is, és azok közé engem is oda sorol, de még nem is ismer, és már az elején elcseszi az egészet avval, hogy csak perverz fiúkra van szerencsére és normálisra nem.


Mi bánt?: nincsenek barátaim, nincs akire számítsak. Barátnőm sincs, nem jön össze semmi. Ez így tovább nem mehet. Szex is hiányzik, mivel még szűz vagyok, és el szeretném végre veszíteni a szüzességemet.



Hol változtassak? Járok melóba iskola mellett, de ott is nincs mikor beszélni a kollégákkal/kolléganőimmel, mert szallagnál vagyok, és rossz ez így. Néhányszor tettek engem egy lányhoz, és jól éreztem magamat, elbeszélgettünk, elviccelődtünk, egy szóval volt élet kedvem. Ez tartott 1 hetet mondjuk, és más voltam akkor otthon, jobb kedvem volt, örültem, mindennek, pozitívan álltam a dolgokhoz. Aztán megbetegedtem, akkor nem tudtam menni melóba, akkor volt a nagy KRAKK, ekkor jöttek a depresszió, sírás, összerakódott minden ami az utóbbi időben velem történt, és elsírtam magam, elkezdett az agyam hülyeségeken járni. Járok munkába, de hiányzik az, hogy valakivel beszélgethessek egész nap. Félek, hogy egyedül maradok, és nem lesznek barátaim, se barátnőm (vagy jövendőbeli feleségem, és családom).



Hol változtassak? Hogyan kezeljem a dolgokat, hogy jobb irányba forduljanak? Mert ez így tovább nem mehet. Így nem csak magamot teszem tönkre, hanem a körülöttem levő embereket is (családot). Mert ők is sajnálnak engem, hogy nincs senkim, és hogy mi lesz velem a jövőben.


Mit tegyek? Hol változtassak, hogy végre sikerüljön elérni azt, amit szeretnék? Lecci adjatok tanácsokat. Barátokat, barátnőt, egy szóval, hogy ne érezzem azt, hogy magamban vagyok, mert a magány az nagyon rossz érzés.



Köszi a tanácsokat, és a válaszokat.


2018. nov. 17. 12:50
 1/7 A kérdező kommentje:
*>Barátokat barátnőt szeretnék, hogy ne érezzem azt, hogy magamban vagyok csak.
2018. nov. 17. 12:52
 2/7 anonim ***** válasza:

Mi az amit nem akarsz a jelenlegi életedben?


Mi az amit akarsz ezek helyett?


Miért nem azokkal a dolgokkal foglalkozik amit akarsz azok helyett amiket nem?

2018. nov. 17. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Foglalkozol*
2018. nov. 17. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Te is leírod, hogy mi a probléma és miben kellene változtatni: nem jársz sehova akkor hogyan ismerkedhetnél? Nem csak a munka meg az iskola létezik. Csatlakozz bármilyen társasághoz, pl. túrázni, sportolni, járj el emberek közé.

Mi a hobbid, mit szeretsz csinálni? 20 évesen még az emberek nyitottak az ismerkedésre, nincs család, évtizedes barátok hogy csak velük legyenek állandóan, rengeteg a lehetőség. Később, 30 felett már egyre nehezebb lesz ismerkedni, úgyhogy most használd ki. Értem, hogy félsz a csalódásoktól, de ahogy egyre több emberrel találkozol, ismerkedsz meg, egyre jobb, könnyebb lesz. Próbálkozni kell, senki nem fog becsengetni hozzád miközben a telefont nyomkodod. Esetleg munkahelyen/iskolában mikor beszélsz emberekkel érdeklődj, hogy mit szeretnek csinálni, mit szoktak csinálni hétvégéken, lehet, hogy elhív valaki, hogy csatlakozz vagy ha téged érdekel amit mesél és úgy látod, hogy az illető nem bánná ha csatlakoznál hozzá, akkor kérdezd meg.

2018. nov. 17. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ugyanazt taglaljuk de ha megfogadod az első választ magadtól kezdesz el változni.
2018. nov. 17. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

13:32: Azt, hogy ne nézzenek hülyének engemet az emberek. Csalódásokat (de ezeket nem lehet elkerülni).


Barátokat, barátnőt. Jó fizető munkát. Kirándulni, egészséges legyek, ne érjen semmiféle betegség.


Mit tegyek azért amit szeretnék? Vajon mit tegyek érte? Nem tudom, hogy hol kezdjem.



13:34: De egyedül? Nem tudok hozzákapcsolodni másokhoz. A hobbim a vezetés. Amit a sportokat illeti, röplabda érdekel, gondolkodtam azon, hogy bejelentkeznék egy bajnokságba, de szerintem ez reménytelen, mert nem vagyok olyan profi és regalab 2-3 éve már nem játszottam. Ministránsi versenyek voltak, jöttek más faluból ministránsok, és akkor játszottam. Voltak különböző sport versenyek amiben részesültünk: foci, röplabda, asztali-tenisz. Aztán a csapatunk szétté szakadt, és a fiatalság többsége az interneten tölti a szabadidejét, vagy a partnerjével.


De hogyan ismerkedjek? Szégyenlős vagyok, csendes fiú, hova járjak emberek közé? Én tudom, hogy könyebb lesz, ha fogok egyre több emberekkel találkozni és ismerkedni. Könnyű mondani :/ az egész iszonyatosan nehéz. Most hogy itt az ősz, depressziós napjaim vannak. Félek :/

2018. nov. 17. 14:48
 7/7 anonim válasza:

Szia!


Szerintem egy kicsit rosszul nézed a dolgokat, és ez nagyon erősen befolyásol Téged. Ahogy olvastam a kérdésedet, leginkább szorongást éreztem belőle (ezért is írok - nem nagyon szoktam váloszolni). A negatív gondolatok és a szorongás rossz érzés, de nem ez a fő baj vele, hanem az, hogy valami furcsa módon a gondolatok vonzzák a történéseket.


Ahhoz, hogy ez változzon, igenis meg kell dolgoznod, méghozzá nagyon keményen. Csak és kizárólag a Te hozzáálásodon múlik, hogy hogyan érzed magad.


Ha magányos vagy, hallgass zenét, nézz filmet, rajzolj, olvass, főzz valamit, menj el kutyát sétltatni, vagy valami ilyesmit csinálj.

Lépj ki a komfortzónádból. Menj el pl ejtőernyőzni, sziklát mászni vagy búvárkodni(én kipróbáltam ilyesmi extrém dolgokat, és komolyan segített). Ha valami tartós dolgot szeretnél, nagyon tudom ajánlani a karatét is (ez is tapasztalat).

Tanulj meg ellazulni--->meditálj.


Más: nem tudom, mennyi pénz áll rendelkezésedre, de akár minimálisból is tudsz utazni. Utazz! Nem kell nagyon messzire menni ahhoz, hogy valami jót találj.


Keress valamit, ami tetszik. Légy egyedi. Élvezd az életet.



A tapasztalatom azt mutatja, hogy akkor a legkönnyebb megtalálni a dolgokat, amikor már nem akarod (görcsösen) megtalálni őket.


A görcsösség és a szorongás - ugyanúgy, ahogy a kiegyensúlyozottság és a derű - meglátszik az embereken. Akinek pozitív a kisugárzása, az szimpatikusabb a társai szemében.


(Ja, és még valami: szerintem jobb nem a neten ismerkedni...)


Sok sikert kívánok! Remélem, tudtam segíteni.

2018. nov. 17. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!