Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért a súlyomtól teszem...

Miért a súlyomtól teszem függővé a boldogságom?

Figyelt kérdés
Majdnem 40 éves vagyok. Van rajtam kb 40 kg súlyfelesleg. Az utóbbi 10 évben pakoltam magamra. Édességfüggő vagyok. Csak akkor érzem jól magam, ha jól becsokizom, vagy besütizem. Viszont a tükörképem egyre rémesebb. Egy hájas disznónak látom magam, és ezért utálok is a tükörbe nézni. Boldogtalan vagyok emiatt. Az életem többi területén minden rendben van. Irigykedem a többi vékony nőre, de egyszerűen képtelen vagyok fogyókúrába kezdeni. Egy-egy napig, esetleg egy hétig bírom, aztán feladom. Mit tanácsoltok, hogy lehet ebből kimászni?
2010. jún. 26. 10:57
 1/8 anonim ***** válasza:
"Miért a súlyomtól teszem függővé a boldogságom?" <----ezt mondjuk nem értem pedig llegalább 20x elolvastam....de mondjuk próbálj futni/tornázni/tekerni vagy mittudomén
2010. jún. 26. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Te inkább a becsokizástól teszed függővé a boldogságod!:)

Válassz!

2010. jún. 26. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Attól, hogy van rajtad felesleg nem jelenti azt hogy nem lehetsz csinos. Nagyon sok duci lány van aki csinos. Megfelelő ruhákat kell választanod, és olyannak kell elfogadnod magad amilyen vagy. Ha csak büntetted magad jobb lesz valamivel ? Ha állandóan a másik lányt nézed hogy ő milyen csinos jobb lesz valamivel ? Ha bele nézel a tükörbe és azt mondod magadnak már pedig én is tudok csinos lenni és az is vagyok akkor pedig jobb lesz. Ha nem tudsz fogyókúrázni és nem birsz ellen állni a csokinak akkor ez a megoldás hogy elfogadod magad, Menjél el vásárolni cini ruhákat menjél el fodrászhoz és kozmetikushoz. Csinálj olyat ami növeli az önbizalmad, ha utálod magad ez ki hat a környezetedre is. Szeretned kell a tested és kész, ez vagy te!!!!! Fel a fejjel :-))
2010. jún. 26. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Azt gondolom, hogy ha vékony lennék, vagy legalábbis -40 kg-mal kevesebb, akkor végre BOLDOGNAK érezném magam. Tehát így kell érteni kedves első a kérdésemet. Tudom, hogy nem volt elég egyértelmű a megfogalmazásom.
2010. jún. 26. 11:56
 5/8 anonim ***** válasza:
Mondom vagy elfogadod maga olyannak amilyen vagy és megszeretni magad vagy akkor fogyókúra 1000 el. Torna és kemény diéta!!! Jobbat nem tudok. Csak te tudsz változtatni a külsődön senki más. Fogyókúra kemény dolog nem egyszerű csak elhatározáson múlik. Én is túl vagyok rajta, keményen csináltam minden nap tornáztam és szinte semmit nem ettem de megérte :-)) Ha ne megy, fogadd el magad és kész. Nem értem, hogy az emberek miért büntetik magukat állandóan azért mert ahogy kinéznek!!!!
2010. jún. 26. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én értem miről beszélsz, mert nálam is ugyanez a szituáció. Bár az igaz, hogy még tinédzser vagyok, azt hiszem, hogy ez mégse fog változni még idővel sem, mert a személyiségvonások nem változnak.


Szóval ebbe bele kell nyugodnod, ne szépitsük :-)

Én próbáltam nagyon sokszor elemezni ezt a dolgot, de rájöttem, hogy vannak dolgok, amelyek kialakulásuk után már nem adnak magyarázatot semmire. Ez pont úgy van, mint a magyar nyelvvel. Miért lett a ház " ház " és miért nem " szendvics " ? Hát erre csak annyi a válasz, hogy : CSAK ! Mert igy lett és ez igy is fog maradni. Ugyanez a helyzet nálunk is. Viszont nem kell elkeseredned, egy cseppet sem.


A legtöbb ember küzd valamilyen belső problémával. Van aki depressziós ok nélkül, van aki szkizofrén, van aki homoszexuális, van aki féltékeny mindig, van akiben gyilkossági kényszer van és stb. , stb.

Minden ember személyiségében van hiba. Nekünk pedig nem az a feladatunk, hogy ezen változtassunk, hiszen már a próbálkozás kezdeténél veszitünk. A cél szerintem az, hogy megtanuljunk élni ezekkel a hibákkal. Azt figyeltem meg nagyon sok könyvben ahol ir különböző betegségekről , hogy a végén mindig irnak pár hirességet példaképpen.

Például a múltkor olvastam az egyik könyvben az alkoholizmusról és a végére meg volt adva kb. 9-10 hires alkoholista ( irok, szinészek ), vagy például a pesszimizmus után is szerepelt számos pesszimista személyiség ( elnökök pl. )


Ezek a példák arra szolgálnak, hogy minden ember észrevegye, hogy mindenkiben van úgymond " gyártási " hiba és mégis milliónyi embernek sikerült hiresnek maradnia valami egészen másért ! Mark Twain köztudott alkoholista volt, mégis világszerte olvassák a könyveit.

Arra kell fektetni a hangsúlyt, ami jó. Én például 160 cm vagyok jelenleg, de senkinek sem ez jut eszébe rólam, mert nem erre fektetem a hangsúlyt.


És végülis a hibák is jók valamire. Ha nem lenne hibád az életed sem lenne olyan értékes. Ha minden könnyű volna akkor hiába éltél. Nem ezen a Földön létező élet szól a lazsálásról, hanem ez az élet utáni élet.

2010. jún. 26. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
első vok...így már érthető de ha nem ennél sok csokit(persze nem azt mondom hogy egyáltalán,de mértékkel;))és futnál/edzenél stbstb akkor lehet sikerülne leadni azta 40kg-ot;):)
2010. jún. 26. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
első lépésnek javaslom keress vkit aki megért és mindennap rúgdos, segít a fogyásban :)
2010. jún. 29. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!