Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Valami baj van velem, vagy ez...

Valami baj van velem, vagy ez normális?

Figyelt kérdés

Hogy egyszerűen fogalmazzak, nem emlékszem egyáltalán semmire, ami 8 éves korom előtt történt. És ezt nem úgy értem, hogy homályosak az akkori emlékeim és csak egy két kiemelkedőbb dologra emlékszem. Egyáltalán semmi. Filmszakadás. Vagyis inkább jobb lenne úgy fogalmazni, hogy olyan mintha 8 éves koromtól kezdődne az életem. Voltam már úgy, hogy összefutottam egy idegennel és hirtelen leszólított, mintha mittudomén milyen legjobb barátok lennénk, én meg csak nézek, hogy "Ki vagy te?" Ő meg erre, "Ne hülyéskedj, mikor kicsik voltunk folyton együtt lógtunk, 7 évesen még táborba is voltunk együtt" Én meg... Én voltam táborba?

De igazából nem is erre a bizonyos eseten van a lényeg, csak egypélda. Több ilyen is előfordult már és ismerősökkel is mikor nosztalgiázunk, hogy emlékszel, mikor kicsik voltunk s itt voltunk és ott, s ezt csináltuk s azt.. És én teljesen le vagyok blokkolva, mert fogalmam nincs miről beszélnek. Egyáltalán nem emlékszek semmire.

19/L



2018. dec. 19. 18:55
 1/5 anonim ***** válasza:
Kb. ugyan ez a szituáció velem is. Én mondjuk nem tudom megmondani vajon mikortól emlékszem dolgokra.. Múltkor pl. találtam itthon egy raklapnyi rajzfüzetet, tele volt rajzokkal.. viszem anyámnak, hogy hát ezek? Azt mondja ezeket én rajzoltam.. semmi nem rémlett.. életemben nem láttam azokat. Ha régi ismerősökkel összeülünk ők is nyomják az általános iskolás, sőt még az ovis dolgokat is.. én meg csak nézek mint hal a szatyorban.
2018. dec. 19. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
őszintén szólva többnyire nekem is ki vannak ezek esve. De bátran mondhatom 10 éves koromig. Nyilván emberekre emlékszem meg egy csomó villanásra.
2018. dec. 19. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Hát én nemtom, ez mennyire kapcsolódik ide; de 7 évenként állítólag az összes sejtünk lecserélődik -amúgy gondom, nem egyszerre; meg pl ahogy nő az agyunk, akkor pl két pontból állt az az adott emlék, de ahogy megnő az agyunk, lehet olyan, hogy az a két pont eltávolodnak egymástól, ettől nehezebb lesz felidézni. Amúgy a lélekruhánkban asszem benne vannak ezek az emlékek is. Na, meg , azt akartam mondani, hogy ha pl valami emléket pl nem idézel fel rendszeresen, az lehet, hogy elúszik. Meg pl még eszembe jutott most az is, hogy pl a kisgyerek az részletesebben emlékszik, mert neki az egy év az hosszabb idő; és ő jobban tárol pl asszem információt, mert talán kevesebb, meg mivel kicsi, még nem is történtek vele olyan rég pl az adott dolgok. Amúgy nemtom.
2018. dec. 19. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
*Meg lehet pl , hogy csak a fontos, jelentőségteljes pillanatok maradnak meg; pl valami nagyon boldog történt szülinapi meglepetésbuli tortával meg minden, valami nagyon rossz volt veszekedés pl, vagy izgalmas pl egy állatkerti kirándulás És lehet az is tán , h vkinek nem volt olyan sok, jelentőségteljes pillanatai. Vagy pl tudok egy olyan embert akinek 14 éves korában volt egy balesete; és azelőttről nem emlékszik semmire, de amúgy már tök jól van csak nem emlékszik.
2018. dec. 19. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Igazából ennek 4 éves korodban kellett volna történnie.

Nem tudom, hogy ez elcsúszhat-e 8 éves korodra, de elég fura lenne.

2018. dec. 20. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!