Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Leszek boldog valaha? Kezdem...

Leszek boldog valaha? Kezdem feladni a reményt.

Figyelt kérdés

20/F

Felvidékről származom.


Régebben annyi barátom volt, jártunk együtt focizni, röplabdázni, egyszóval jó kis csapat voltunk. Mostmár dolgoznak, nincs idejük, vagy a számítógépnél ülnek.


Holnap van az utolsó nap ebben az évben. Őszintén megmondom, inkább szenvedtem, sírtam ebben az évben, mint boldog lettem volna, vagy nevettem volna. Annyi csalódás ért, hogy már könyvet írhatnék magamról, az életemről.


Kétségbeesett vagyok, mert se barátok, se barátnő, szüleimre nem lehet állandóan hagyatkozni, hisz egyszer egyedül maradok, és akkor mi lesz? Még tanulok, márciusban és májusban lesznek a vizsgáim. Félek az élettől, hogy mit fogok még átélni. Depressziós voltam régebben, küzdöttem, harcoltam, és végül kigyógyultam. Keresgélek interneten ismerkedni, mert interneten jobban megy nekem az ismerkedés, mint a való életben. De már itt sem tudok normális kommunikációt kezdeni egy lánnyal, ami valahova vezetne.


Ami a párkapcsolatokat illeti, voltak párkapcsolatjaim, de nem voltak komolyak sajnos. Szűz vagyok még, ami végett szégyellem magam, és iszonyatosan bánt engemet. Állandóan csak ku****ra van szerencsém, aki orált csinál a fiúnak. (Mielőtt bárki is rám támadna, hogy ez a legjobb a szexben, én ezektől undorodok, az ilyen dolgoktól). Az utóbbi időben csakis ilyen lányokra van szerencsém, fogalmam sincs, hogy miért, ami nagyon fel tud idegesíteni. Ami a legjobban fel tud idegesiteni az az, hogy életükben nem jártak sehova bulizni, és van hosszútávú kapcsolatuk. Hogy létezik ez? Én nekem még nem és nem akar sikerülni. Nagyon elegem van ebből már.


Szeretnék változást. Szerettem volna magamnak pénzt, dolgozni mint diákmunkás, dolgoztam, bekerestem, csakhogy idővel rájöttem, hogy nem minden a pénz. Imádom az utazást, csakhogy nem tudom az idegen nyelvet. Azon gondolkodom, hogy elmennék nulla nyelvtudással külföldre dolgozni. Nem járok sehova, borzasztóan rossz egyedülnek lenni. Elmennék a világ végére is, csak hogy már boldog legyek egy lánnyal. Nem hiszitek el mit megtennék azért, hogy legyen családom nekem is, egy életre szóló barátnőm lenne. Nem élvezem az életet, nem járok bulizni, se koncertokra. Úgy érzem, hogy hogyan tovább, csak rosszabb lesz. :/

Más országban máshogyan viselkednek a lányok? Mint pl Magyarországon. Vagy mindehol egyformák? Lehet hülye kérdést tettem fel, de ezzel azt akartam mondani, hogy elmennék akárhová, csakhogy végre boldog legyek egy lánnyal.



Mit tegyek az életemmel? Kérlek segítsetek. Hogyan tovább? A pénz nem a minden.


Köszönöm szépen a válaszokat, tanácsokat.


2018. dec. 30. 12:08
 1/2 A kérdező kommentje:

Még plusz annyit hozzáteszek. Biztos fogjátok kérdezni, hogy hogyhogy nincsenek barátaim. Nos: Ahogy említettem ott feljebb, hogy voltunk egy csapat, akikkel jártunk sportolni. Csakhogy ez a csapat ketté szállt.


Voltak barátaim, volt osztálytársaim, akikkel tartottam a kapcsolatot, nem olyan fajták, hogy járnak ki szórakozni (én se vagyok olyan). Otthon ülnek a gépnél, vagy dolgoznak.


Volt egy barátom, MANKÓS, aki cserbe hagyott. Csalódtam benne, ő igazi haver volt, segítettünk egymásnak. Azóta csak lejjebb süllyedek, azóta csakis csalódások érnek, nem tudok örülni, boldog lenni. Ezért írtam ki ezt a kérdést, hátha tudtok nekem valamit tanácsolni, hogyan megváltozni, hogy jobb életem legyen, legyek végre boldog. Köszi előre is.

2018. dec. 30. 12:17
 2/2 anonim válasza:
Nos én nem részletezném a csalódásaimat, mert csak úgy éreznéd, versenyeznék veled, hogy ki járt rosszabul. Amire azért van egyes esetekben szükség, hogy az ember ne érezze magát egyedül, de mivel az internet előtt ülsz ez a "terápiás módszer" nem válna be. Szóval mást mondok ... Amikor úgy éreztem, az életem "révbe ért" (ez talán erős kifejezés talán az a jobb szó rá hogy volt értelme célja jövője stb.), igazából, nem tudtam megtalálni az okát, mert sok mindent történt, és egyikre se tudtam volna mutatni, hogy na ez az egyetlen helyes válasz. Nos a válasz az, hogy nem létezik ilyen válasz. Emberekkel különbőző okokból történnek dolgok, különbőző személyiségük van, különbőző érzelem világuk és különbőző "törtérténelem" (ó elfelejtettem hogy írják ... így remélem). És ez a hajszolt keressés, hogy mindenre létezik egy tökéletes forgatókönyv nem létezik. Ilyen nincs. Valami egyeseknek bejön másoknak nem. A válasz egyedül a legklissésebb semmit mondó válasz a világtörténelemben, de az ironikus benne, hogy igaz: a válasz benned van. Szóval tedd azt (szerintem), hogy EGY találj egy embert (ami a legtöbb ember használ) VAGY kettő egy módszert, amivel kiadod magadból a negatív érzéseket (nekem ez például színészkedés). Így a fejed kitisztul és tisztábban tudsz gondolkozni. Mert depresszió vagy sem, azoknak is vannak "ilyeneik" akik nem szenvednek bennük. Miután ez megvan gondolkodj azon mi van ha mindent gondoltam hamis. Szóval mondjuk barátnőt akarsz: akk tedd fel magadnak a kérdést miért akarod? - Hát azért hogy ne legyek egyedül! - Oké ez csak barátnővel lehet elérni? - Nem de az sokkal mélyebb. Ő olyasvalaki aki mindig melleted van. - Tényleg ahogy én látom sok szenvedést okozot neked. - Igen de csak nekem másoknál müködik ők boldogok - Hát nem tudom ha így is van, amiben kételkedek bár létezhet örökké tartó boldog kapcsolat nem tudhatom, de szerintem azok is azon aggódnak hogy mikor veszítik el őket - Oké de barátaim sincsenek. - Nos milyen barátaid voltak? Akikben bízhattál? ... - És így tovább, ha nem akarod ezt egyedül csinálni, mert hülyén nézz ki. Kitaláltak erre egy szakembert, úgy hívják pszichólogus. Ha praktikusabb tanácsot vártál nem tudok nyújtani. Mert nem tudom elég infót. Mit szólnál egy idézethez: Mi vagyunk, akik alkotjunk a saját világunkat. Amilyen te vagy olyan lesz a világod. Minden jó és rossz következményeivel együtt.
2018. dec. 30. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!