Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit válasszak? Karrier kérdés

Mit válasszak? Karrier kérdés

Figyelt kérdés

Jelenleg villamosmérnöknek tanulok, (első félév) minden 5-ös azzal nem lenne baj hogy nem tudom elvégzeni, DE:

-rájöttem hogy nincs sok kedvem életem nagy részét monitor előtt tölteni, és ahogy észrevettem villamosmérnökként pedig az lenne


Érdekelnek az autók szerelése, és a lakások/épületek klimatizálása, villanyszerelés.

Így elgondolkoztam hogy lehet hagyom az egyetemet, megcsinálok egy pár okj-s képzést, és tapasztalatot szerzek majd vállalkozóként dolgozok a későbbiekben.


Kérdés:

-Melyik szakmából mennyire lehet megélni itthon? Fizetés?

-Van egyáltalán értelme otthagyni? ( nyelvvizsga is kéne, azt meg áh..)



2018. dec. 30. 12:56
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha kétkezi munkát akarsz végezni, akkor jó választás az autószerelő, azon belül szakosodhatsz elektromos problémákra. Hiány van jó autószerelőből, így biztosan el tudsz majd helyezkedni. Klímaszerelőként sem lesznek megélhetési gondjaid.
2018. dec. 30. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Az egyetemet semmiképp ne hagyd el, úgy meg főleg ne, ha ilyen penge vagy, hogy mindenből 5-ös vagy.

Attól még tudsz autó/villanyreszelőként vagy vállakozóként dolgozni, hogy van mérnöki végzettséged is.

Megélni pedig abból tudnál a legjobban, ha a mérnöki diplomáddal avalami vezető pozicióba kerülnél 1 cégnél, és az ilyen munka nem is egész nap monitor előtt punnyadásról szól.

2018. dec. 30. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
58%
Kár, hogy a kérdező csak kamuzik és még közelében nem járt egyetemhez. Annak az esélye, hogy valaki villamosmérnökin mindenből ötös legyen kb 1:300.
2018. dec. 30. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nem kamuzok, BME VIK en vagyok, első félévben, itt még egyenlőre sikerült minden tárgyat 5 re teljesíteni, még 1van ami még majd kiderül mert 4.en lessz vizsga, de ott is max hozható 40pontbol 39,2pontom van :D

De villamosmérnökit elvégzem attól még mindig kell majd valami OKJ-t is utána letenni hogy autókkal foglalkozhassak nem?

2018. dec. 30. 14:59
 5/8 anonim ***** válasza:
szerintem is kamuzik mivel aki tiszta 5-ös annak muszáj imádnia az elektronikát
2019. jan. 6. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

első félév még nincs elektronika, csak matek ami szenvedős.

és igaz, nem lett csupa 5-ös,

4,67-lett csak sajnos :(

2019. jan. 24. 09:28
 7/8 anonim válasza:
Én a helyedben a BSc-t végigtolnám, VET szakiránnyal, amire csinálnék egy villanyszerelő OKJ-t. Lesz egy szemléleted a végére, és átfogóbb tudásod, mintha csak simán OKJ-znél.
2019. jan. 26. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Halál nagy marhaság lenne egy alaptalan feltételezés miatt "életem nagy részét monitor előtt" lelépni a VIK-ről.

Bár az kétségtelen, hogy mindenkinek kell adminisztrálni, (meg némi szakmai szoftver is előfordulhat). De vegyél be két Xanaxot, és folytatom: még a villanyszerelőnek is. :D


Menjél el védelmes mérnöknek, és a fél életedet közlekedéssel, negyed életedet meg helyszíni hitelesítéssel töltheted.


Bár, lehet, hogy az ötösök ellenére nehezen viseled az elméleti létet (meg ne haragudj nagyon, de a Kis Nagy Emberből jut eszembe a kedvencem, a "fájdalmat érzek a homlokom mögött"), akkor valóban jobb, ha elmész kétkezi munkásnak, mert a boldogság (f)elsőrendű. Most volt egy hirdetmény a facebookon, Pécs, Patacs szőlóhegyen egy régi házban lehetne lakni és a régi értelemben vett béres munkakört ellátni. A Vidéken újrakezdők csoportban.

2019. jan. 26. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!