Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen munkát válasszak ami...

Milyen munkát válasszak ami illene hozzám?

Figyelt kérdés

Van még egy évem a gimnáziumból és mostanában kellene eldöntenem milyen irányban kéne továbbtanulni, illetve milyen munkát megcélozni de tanácstalan vagyok.

Kéttannyelvű osztályban vagyok, jó tanuló vagyok(nagyon kevés energiabefektetéssel(ami tudom hogy nem jó)), angol felsőfokú nyelvvizsgával (+talán egy német középfokúval) tervezek végezni.

Rettentő jól improvizálok, kommunikatív vagyok jó a beszélőkém azt szokták mondani, kreatívnak és intelligensnek tartanak úgy általában, tárgyalni és intézkedni szeretek, szervezőkészségem is van és megoldok mindent valahogy.

Valami olyan munkát szeretnék ahol ezekkel érvényesülhetek, és ahol efféle képességek a fontosak, és semmiképp sem szeretnék unalmas, monoton, "száraz" foglalkozást, ahol egész nap egyedül ülök egy íróasztal mögött.


Van olyan munka amit ezek alapján nekem találtak ki?



2017. febr. 27. 02:31
 1/7 anonim ***** válasza:

Egyről nem írsz kérdésedben: mi az érdeklődési köröd.

(Azt ne írjad, hogy 'minden érdekel', mert akit minden érdekel, azt semmi nem érdekli!)

2017. febr. 27. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ezek szerint melózni nem igazán akarsz, inkább dumálni, irányítani, bármit csak a munka végét ne kelljen megfogni.


Tolmács, idegenvezető, légiutas kísérő = emberek között, mozgékony (utazós) dumálós meló. Néhány nyelvet még rádobsz, és oké!

Később még átmehetsz fordítóba is, ha úgy alakul, otthoni melóként.

2017. febr. 27. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

ügyintéző, vagy rendezvényszervező pont ilyen, ahol neked kell kezdbe venni a dolgokat.

de ha nem szeretnél üldögélni, akkor boltban is kell intézkedned és nem unatkozol (nem sparos melóras gondolok)

2017. febr. 27. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi!

Inkább "gazdaságibb, kereskedelmibb" jellegű dolgokra gondolok főleg, ezt nem említettem,de olyan ahol azért kihívásokkal teli, kreatívabb a munka! (Ez azért nem jellemző azokra amiket írtak feljebb)

2017. febr. 27. 23:01
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Jaa! Akkor javasolnám, hogy közgazdasági vonalon, de ne az általános ipar-kereskedelem vonalon, hanem a banki ügyintézői vonalon. Az egy teljesen más, ha elvégzed, banki ügyintéző, később u.n. bankár (=bankigazgató) is lehetsz, komoly befektetői tanácsadóként, esetleg később a tőzsde-vonalon tudsz dolgozni...
2017. febr. 28. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha a pénzügyi vonal érdekel, akkor azt javaslom neked, hogy ez irányba kezdj el gondolkodni, mivel például kontrollerként vagy pénzügyi vezetőként ha elhelyezkedsz egy multihoz, akkor ott elég nagy a pörgés, a szervezés, illetve folyamatosan kell meetingeket tartani a külföldi anyavállalatokkal vagy más leányvállalatokkal. Elég pörgős a munka és elengedhetetlen az idegen nyelv.
2017. márc. 8. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A kérdező nem akar egész nap egyedül ülni egy iróasztal mögött... márpedig akár kontrollerként, akár pénzügyi vezetőként azt csinálja, és nincs benne semmi pörgés, csak határidők, és stressz és minden...

Azért írtam, hogy ne az általános számvitel-vonalon tanulj tovább, hanem a bank-szakma felé, hogy mielőbb kimozdulhass az íróasztal mögül, és pöröghess minél közelebb a nagy pénzek, a pénzes befektetők körül.

2017. márc. 8. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!