Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit válasszak ebben a helyzetben?

Mit válasszak ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Egy külföldi applied sciences egyetemen kezdtem el tanulni most szeptemberben programozás szakon és teljesen más a képzés az elvárttól. Rettenetesen könnyű. Kb ugyan annyit tanulok vagy kevesebbet mint a gimnáziumban... Igaz mind praktikus információ, de nagyon lassú és kicsit felületes.


Egyátalán nem érzem, hogy jó szakembert nevelnének belőlem. Kicsit olyan mintha minden magamon múlna, viszont akkor mi értelme van az egyetemnek...?


Maga az oktatás és a kinti élet is sokkal drágább mint Magyarországon és szimplán utálok kint lenni. Nincsenek barátaim és egyre jobban szorongok.


Lényegében 2 opcióm van most:


1. Folytatom az egyetemet és végig szemvedem a következő 3 és fél évet.

-Drágább

-Mentálisan megtehelő, mert nem vagyok kompatibilis az ottani környezettel. Így napról napra egyre nehezebbnek érzem a kintlétet.

-Unatkozom

-Úgy érzem, hogy vesztegetem az időmet



2. Abbahagyom az egyetemet és megpróbálok egy normálisabb magyar egyetembe átmenni, mondjuk a BMEre.

-Minimum 1 év vesztése, de akár 2 is ha nem vesznek fel.

-A külföldi potenciális kezdő fizetésemnek csak a töredékét tudnám megkeresni és valószínűleg később kezdenék el a szakmában dolgozni.



Ti mit választanátok a helyeben? A válaszaitokat indokoljátok.



2018. febr. 3. 01:48
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Eléggé nehéz a helyzeted. Ha nem vagy kompatibilis az ottani környezettel, akkor gyere haza. Ha elvégeznéd ott az egyetemet és hazajönnél utána kb ugyanott tartanál. Viszont ha suli után kint akarsz élni, én meggondolnám, hogy befejezzem. Esetleg eljárhatnál valahova, ahol ismerkedni tudnál más emberekkel. például az egyetemi bulikba, vagy bárhová, hogy kicsit építsd a kapcsolatokat. :)

2018. febr. 3. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Esetleg próbálj meg utána érdeklődni, lehet a későbbi években érdekesebb, hasznosabb lesz.


Azokból amit leírtál az egyetlen előnye annak ha befejezed, a jelentősen nagyobb fizetés. Ami viszont elég jó érv, szóval a helyedben még nem adnám föl.


Ahogy írtam, a szakmai része lehethogy jobb lesz később, de ha nem is, a programozást tanulhatok saját magad is, végül úgyis a tudásod lesz a fontos, nem az hogy honnét szerezted. A másik dolog meg a szociális része. Próbálj meg barátokat szerezni, kimenni valahová. Ha nem fogsz semilyen beszélgetésbe belekapcsolódni, vagy hozzá sem szólsz senkihez, akkor nem is lesznek barátaid.

2018. febr. 3. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!