Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Szabad lélek vagyok vagy...

Szabad lélek vagyok vagy lelkileg instabil? 25/L

Figyelt kérdés

Egész életemben úgy éreztem, hogy nincs egy meghatározott személyiségem, mindig alakul attól függően hol és kikkel, milyen környezetben vagyok, esetleg egyedül. Így mindenkivel kijövök, sokféle barátom van, én sem unom meg magam, mert ha unom a személyiségemnek az egyik részét, egyszerűen váltok egy másikra, ami az éppen aktuális élethelyzetemhez, hangulatomhoz illik..és amiben jól érzem magam.

Nem szeretem magam lekötni azzal, hogy rengeteg ismerőst gyűjtök, mert alapvetően introvertált vagyok, imádom az olyan helyeket, ahol senki nem ismer, ott úgy érzem, hogy csak úgy vagyok, lebegek, nem vagyok semmilyen, és mégis annyiféle.. :D

Érdekel is, hogy mit gondolnak rólam az emberek, hogy megfeleljek, másrészt pedig teljesen hidegen hagy, úgy viselkedek, ahogy ösztönösen jön, semmilyen szabályt nem veszek figyelembe.

Lassan megőrülök ebben az érzésben, emiatt veszítettem el a pasimat is.. Nem bírta elviselni ezt a szabad szellememet. Nem tudom, hogy ez most jó vagy rossz.. egyrészt élvezem, hogy ilyen vagyok, másrészt nem tudom ez mennyire normális..


2017. jan. 5. 13:08
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Ez semmiképp sem baj, ha egyébként megállod a helyed a világban. Nagyon fontos dolgot kapisgálsz, és ha tovább tudsz így élni teljesen fel fogsz ébredni az egoisztikus tudatállapotból. A titok annyi, hogy nincsen személy, egyáltalán. Ezek csak illúziók amikkel azonosulunk, vagy amiként másokat azonosítunk. A jelenlegi társadalomban ez elég sok szenvedést is okoz, mivel mi már úgy születünk, hogy kapunk egy személyazonosságot, elneveznek xy-nak, formálgatnak, alakítgatnak, aztán mire felnőtt vagy létezni sem tudsz az énképed nélkül. Habár a világban semmi sem állandó, minden folyamatosan változik, beleértve a testünket ami hét évente teljesen kicserélődik, mégis fenntartunk egy illúziót ami saját magát állandónak tartja. A vicc az egészben az, hogy mindenki tisztába van azzal is, hogy idővel még a véleményünk is változik egy adott dologról, a gondolataink is változnak, akár az egész tudattartalmunk folyamatosan változik. De mégis képesek vagyunk halálosan megsértődni, ha a mi véleményünktől eltérő véleményt tapasztalunk. Jó, mondjuk én pont nem. Én a 28 éves férfi alteregód vagyok. Nem is igazán tervezek előre, a tapasztalat azt mutatja, hogy az élet csak történésekből és azokra adott reakciókból álló spontán megnyilvánulás. Nyilván ez az én véleményem és nem ez a normális (ahogy a tiéd sem). Mivelhogy normális minden korban és társadalomban az, amit a többség általánosan elfogad. A középkorban például normális volt a boszorkányégetés. Tehát az nem jó támpont, hogy mi normális. Én azt mondom, hogy ezzel a szemlélettel tudunk úgy élni a világban, hogy nem ártunk senkinek. A lényeg pedig ennyi, élni és élni hagyni. Vannak olyan napjaim, amikor egész nap meditálok, nem fáj ez senkinek.
2017. jan. 5. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ez megnyugtató, hogy nem vagyok egyedül! :)
2017. jan. 6. 11:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!