Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért érzem magamat egy...

Miért érzem magamat egy értéktelen selejtnek?

Figyelt kérdés
Már évek óta érzem ezt,és nem tudok máshogy magamra tekinteni.
2019. jan. 20. 17:46
 1/4 anonim ***** válasza:
Már az valami haladás, hogy magadnak be ismered,és selejtnek véled magad. Nem mindenki képes fel ismerni magában, hogy milyen ember is valójában!
2019. jan. 20. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem vagy az. Ilyen vagyok, amilyen vagyok- és szeretnék jobb lenni, jobban érteni, tudni valamit stb- ez egy jó kiindulás
2019. jan. 20. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én is annak érzem magam, főleg mert magányos vagyok.. Meséljetek, aki szeretne beszélgetni 17-18f
2019. jan. 21. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

azért van ez, mert értek megalázó helyzetek, vagy valakik mondtak ilyeneket, és megsérült az emberi méltóságotok (#3-as is). Minden ember értékes és tiszta jóként születik, tiszta ÜRES lap - amelyet teleírnak... A szocializáció során ebből veszít - törvényszerűen, kikerülhetetlenül veszít az ember.

És a sérülés közben látja: a másik milyen értékes, milyen zseni, hogy halad stb- és ez még lejjebb nyomja. Pedig ez csak "fecseg a felszín, hallgat a mély" (ahogy József Attila a Dunánál versében) jelenség.

Nem is szabadna másokkal összehasonlítgatni magunkat- mert ez rögzít téves eszméket. Ez többek közt egy eszköz a "kiemelkedőknek" hogy önigazolást nyerjenek, hogy ők értékesebbek, jobbak a többinél. Ám "Senki sem használhatja eszközként a másikat, minden embernek önmagában nyugvó célja van" - mondja Immanuel Kant.

A jó az, ha megtalálja az ember a 'sajátútját' (ez egy keleti filozófiákban ismert, fontos fogalom: a svadharma - saját út saját tan. Ezen elbukni is nagyobb szellemiséget hordoz, mint nem sajátúton magasabbra jutni.)

Ez lenne a fontos- mélyebbre jutni az önmegismerésben, megtalálni az életem értelmét, az utat, amelyen érzem, hogy haladnom jó. Ez nem könnyű (nekem is hosszú-hosszú évek alatt ment ez).

Vannak akik/amik segítenek ennek a megtalálásban, vannak akik/ amik lerántani akarnak. A kettőt felismerni és megkülönböztetni fontos. Az összehasonlításokat viszont mellőzni kell. És az is fontos, amit #2-ben írtam, hogy elfogadom: ilyen vagyok - ez a kiindulási alap. Ebből kiindulva keresem, mi az, ami a szellemi emelkedésemet szolgálja? mi az ami lehúz? A #3-as magánya azért nehezítő, mert könnyen önmagát húzza le akkor az ember- nem kap semmi támogatást kívülről- ennek részese voltam, tudom, hogy nehéz -, de szívleljétek meg, amit írtam.


Tehát gyakorlatiasabban nézve:

1. A segítő embereket meg kell találnotok - tanár, barát. A lehúzókat nem tudjátok elkerülni, de tudni kell elfogadni, nem kell vitázni velük, "rendben, ez a véleményed rólam", magadban tudni kell, ő ilyen, ez a véleménye rólam. De ez is csak egy vélemény, mint minden vélemény, nem az igazság.

2. Nagyon segítő, ha - kézzel töltőtollal, papírra - naplót írunk. Napi ritmusban, napi öt perc, de letisztulttá teszi a homályosan kavargó gondolatokat, amelyek örvényszerűen lehúznak. A kézzel írás papírra is fontos ebben az esetben, a tudat nagyobb területét mozgatja át tornáztatja, edzi.

3/a. A következő könyvek is segítenek a fentiek megvalósításához (kapható is, de könyvtárból is kivehető, és jobb, mint neten olvasni)

[link]

(a szerzőt személyesen is ismertem, nagyon segítő, a könyv egyszerű szavakkal leírva, egyszerű gyakorlatokkal segítő)

3/b. Ez pedig létszemlélet, a XX.sz egyik legnagyobb költőjétől (kapható, vagy ha épp nem, könyvtárból kivehető, és jobb, mint neten olvasni):

[link]

2019. jan. 21. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!