Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Legtöbb dologhoz úgy állok...

Legtöbb dologhoz úgy állok hozzá hogy buta vagyok és elfogom bénázni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Emiatt nincs is kedvem semmihez. Önbizalmam alig van. A családban is ha nem tudok valamit akkor kinevetnek. Ha elkezdem valamit akkor látom rajtuk hogy nem hisznek bennem hiszen én sem hiszek magamban. Hogyan szerezzek önbizalmat ha rettegek az új dolgoktól!? Hiába tudom hogy olyan értékekkel rendelkezem amikkel kevesen ebben a világban mégis kételkedem állandóan magamban. Elüldözöm az embereket magam mellől és itt nem az a lényeg h kár vagy nem kár értük hanem az h nem tudom azt mondani h mindent tőlem telhetőt megtettem. És az sem segített hogy a barátom elhagyott mert kereste a jobbat mert neki ami én vagyok az kevés. És már én is elhiszem hogy kevés vagyok. Nulla önbizalmam van és el is hitetem a másikkal hogy kevesebb vagyok nála mégha neki is rengeteg hibája van. Hülye vagyok mert nem tudom a pozitív dolgaimat hangsúlyozni és utána csodálkozom ha lecserélnek.
2019. máj. 15. 16:43
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

"Hiába tudom hogy olyan értékekkel rendelkezem amikkel kevesen ebben a világban mégis kételkedem állandóan magamban"


Mik azok az értékek, amivel te rendelkezel, a többiek meg alig?

2019. máj. 15. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

1: Mindenképpen tanulj meg jól magyarul!

2: Úgy látom, nem valami jó környezetben vagy. Szerintem keress pszichológust, hogy segítsen neked ezen felülemelkedni.

2019. máj. 16. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

...pl. egyetlen vesszőt nem tettél sehova, sem más mondatrész tagolást.

Ezen kívül az "elfogni" szó nem egészen azt jelenti, amit itt írni szerettél volna.

ElkezdeK valamit.

Nem annyira rossz a helyesírásod, de nem is jó. Ezen mindenképpen érdemes javítani.

2019. máj. 16. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Had mondjak egy példát egy emberől aki lehet hasonló helyzetben volt.Ez a gyerek 4évesen nem tudot beszélni

mindenki tudot már a korában de ő nem.

8 évesen nem tudot olvasni és írni, mindenki tudot az osztályba csak ő nem. Nagyon le volt maradva a többiektől a tanára ezt mondta a szüleinek " a kölyöknek mennie kell" Mentális kihívás.

Szülei munkát szereztek a gyereknek de mindenben felsült bármi is volt a dolga

24 ÉVES korára mindenki azt gondolta hogy a gyerek egy kudarc, sosem tapasztalja meg a sikert.

Ő csak felállt és probálkozott, mindig elbukott de folytatta tovább. Aztán egy nap rájött hogy mit akar csinálni valami inspirálta őt. Mindent meg tett napról napra éjszákon át. Kiégette a petróleum lámpát.

Még ébren volt éjszaka és gondolt egyet "mi lenne ha"

Ez a kölyök megprobált valamit 1093 szor probálta meg mielőtt sikerrel járt. 1093x. És te mit probáltál meg 10nél többször mikor nem sikerült mert nem ment, helyette inkább elment a kedved és nem folytattad.

Ez a kölyök viszont megtette mindig újból probálta

És miért? Mert akarta! Mert egész életében semmihez sem értett. Mindig elbukott az életben.

Szóval ha elfog bukni úgy gondolta tök átlagos nap.


Ezek a bukások viszont egyre sikeresebbé tette, majd egyre egyre közelebb került céljához és végül felvillant a lámpa.


Ez Thomas Edison volt ember. Mindig elbukott hülyének tartották egész életében, kirugták sulibol mert mentális kihívás. És végül minden idők egyik legnagyobb feltalálója...

Ez a példa mondja hogy nem mindenki tökeletes és sokszor magunkat is hátráltathatjuk a gondolkodásmodunkal (nincs önbizalmunk)

De ha eléggé akarunk valamit akkor az sikerülhet.

Ne az legyen a szemed előtt hogy valami nem megy netán elszúrod ne félj a bukástól. Mert ez a a kudarc a siker egyik összetevője. Mindenhez menj úgy neki hogy ha sikerül ha nem megpróbáltad és tőled legjobban nyújtottad. Egyre több önbizalmad lesz idővel.

2019. máj. 16. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
családban kinevetnek akkor éppen azért csináld hogy megmutasd nekik ha meg nem sikerül akkor következőre.
2019. máj. 16. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"olyan értékekkel rendelkezem amikkel kevesen ebben" jujj... Önámítás illata terjeng a levegőben. :)

Milyen értékek? Ugye most nem az jön hogy előhúzol valami erkölcsi kártyát a szüzesség/nemi élet/vallásosság kategóriájából? :D

Nem akarok előítéletes lenni, csak sajna elsőnek ilyenre gondol az ember amikor a fenti mondatot hallja... :)


Destruktív kritika... Mindig rossz. Elveszik a kedved... Ez nem jó.


Én is átéltem ilyent. Sosem fejeztem be semmit. De volt egy fordulópont...

Egyszerű és kivitelezhető feladat volt aminek mérhető és hasznos eredménye volt. Ez kell neked is!


Én annyit csináltam hogy a botkormány tűzgombjának a tönkrement mikrokapcsolóját kiforrasztottam, vettem egy másikat minta alapján majd az új és nagyobbat belefaragtam a karba. Összeraktam működött.


Nagy dolog volt. Rájöttem hogy (kb 18-20 évesen történt meg) ez volt addig az egyetlen dolog -leszámítva az 5-10 év közötti gyerekéveimet (papírsárkány nádból írólapból, repülőmodell hurkapálcából és papírból kötözve és celluxozva, íj és nyíl, kötözött tüske heggyel)- amit befejeztem. Azután egyre több dolgot fejeztem be.


Apám bennem sem hitt.


Olyan dolog kell neked amiről csak te tudsz csak hozzád köthető, senki másnak semmi köze nem lehet hozzá. Így nem tudnak róla, bele sem szólhatnak. Ha jönnek érdeklődni mert meglátják, lerázhatod őket.

Azt a dolgot csináld meg a legjobb tudásod szerint! Legyél követelménytámasztó magaddal szemben. Ha szar, csináld meg rendesen! Ha kész lesz, lesz önbizalmad egy kicsi. Aztán lehet tovább erősíteni.


Nekem sokat segített: Brian Tracy - Főnix szeminárium -youtube

mind a 23-24.


Lecseréltek... Ez nem mind miattad van. Soktényezős dolog és ez normális. A kapcsolatok gyakran cserélődnek.


Az viszont igaz hogy ha te nem szereted magad, és nem tiszteled magad akkor hogy is várhatod el másoktól hogy ezt neked megtegyék???


Ha nem tisztelnek akkor nem leszel értékes és elhagynak. Ez tudat alatti.


Kérsz egy ölelést? :) Na jó nekem kéne egy. Milyen jó hogy ez kölcsönös valami. :D Az ölelések a testi kontakt segít visszanyerni a lelki nyugalmat. Persze nem mindegy kitől jön.

2019. jún. 5. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!