Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért nem tudok sírni?

Miért nem tudok sírni?

Figyelt kérdés

22 éves srác vagyok, tudom, hogy sokak szerint “gáz” sírni fiúként/férfiként, de néha jól esne csak úgy kiengedni mindent, és megkönnyebbülni. Nehéz évek vannak mögöttem, és nagyon érzékeny ember vagyok, de egyszerűen nem tudok sírni, pedig kisgyerekkoromban nagyon sírós voltam. Pár éve mikor meghalt egy hozzám nagyon közel álló személy, még akkor se jött egy könnycsepp sem. A probléma ezzel az egésszel az, hogy úgy érzem csak gyülemlik bennem a feszültség, és nem tudom sehogy sem kiadni magamból.

Egészséges ez!


2019. máj. 24. 22:36
 1/4 A kérdező kommentje:
Az utolsó írásjel “!” Helyett “?” akart lenni.
2019. máj. 24. 22:37
 2/4 anonim ***** válasza:
54%

A sírás hiánya önmagában nem, de az, hogy semmilyen levezetést nem találsz az érzelmeidnek, az nem egészséges. Meg kell találnod azt a módot, ami neked segít feldolgozni az érzelmeket, élményeket.

Sport, zene, művészet, írás, lelkizés (akár szakemberrel)... neked kell kitapasztalnod.

2019. máj. 24. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

A zongorázás az életem, szóval van hobbim. Illetve rajzolok is. Pszichológushoz és pszichiáterhez is járok, mivel pár éve nagyon durván mentális beteg voltam (ocd, depresszió, pánikbetegség), ebben segítettek is valamennyit.

2019. máj. 24. 23:38
 4/4 anonim ***** válasza:
Apám halálakor én sem tudtam sirni, csak gyült bennem a feszültség. Aztán a temetés másnapján elindultam a majdnem Hüvösvögyben lévo házunkból az Örs Vezér térig. Futva, sétálva, aztan vissza. Elment vele a fél nap. Hazaértem, ledobtam magam az ágyamra, és úgy elkezdtem sirni, ahogy se elotte, se utána, soha.
2019. máj. 25. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!