Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Már nem tudok hinni, más is...

Már nem tudok hinni, más is van hasonló helyzetben? 20/F

Figyelt kérdés

Több éve foglalkoztat már, hogy mi értelme, célja van az emberi életnek, hogyan lehet belőle a legtöbbet kihozni. Eleinte sok mindent elhittem, ami jól hangzott, de az évek során eljutottam odáig, hogy már nem tudok semmiben hinni.

Ezt úgy értem, hogy pl. nem hiszek semmilyen vallásban, nem hiszem, hogy a halál után van bármi is, kb. pont az lehet, mint, ami születés előtt volt(semmi). Nem hiszek ember feletti dolgokban, meg ilyen jól hangzó kijelentésekben, mint, hogy pl. minden okkal történik, csak akarni kell, és bármit elérhetsz, stb..


Szóval elég rendesen kiábrándultam ezekből, és kezdek rájönni, hogy nem véletlenül találták ki ezeket a dolgokat. Sokaknak életének értelmet adnak ezek, vagy, ha nem is értelmet, akkor legalább reményt, motivációt.

Erről mindig az jut eszembe, hogy "boldogok a lelki szegények", és néha már én is úgy vagyok vele, hogy jobb lenne inkább mindenféle jól hangzó, értelmetlen dolgot elhinni, és boldog lenni.


2019. jún. 4. 22:31
 1/1 anonim ***** válasza:
Én rosszabb helyzetben vagyok, nem hasonlóban. Szerintem ne filozofálj annyit. Keress valami csajt magadnak és majd több értelme lesz az életednek...
2019. jún. 5. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!