Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Most jó, vagy rossz ember vagyok?

Most jó, vagy rossz ember vagyok?

Figyelt kérdés
Alapvetően nem szeretem és lenézem az embereket, főleg a kortársaimat. Idősebbeket azért tisztelem, és a gyerekeket is, mert még bármi lehet belőlük. De a saját korosztályomat utálom. Sokszor drukkolok azért, hogy másoknak rosszabb legyen, egyik kedvenc örömöm a káröröm. VISZONT! Én magam soha semmilyen gonoszságot nem követtem el embertársaimmal szemben, sőt, a magam módján flegmán még segítőkész is vagyok. Sok embernek segítettem már, de mindeközben mély megvetést éreztem. Nem vagyok udvarias, de főleg azért nem, mert nem akarok hamis képet festeni magamról. Jót cselekedni gyakran azért nem szeretek, mert félek tőle hogy emiatt jónak fognak tartani, mialatt ez egy hamis illúzió. Attól hogy segítek átvinni egy szekrényt egyik szobából a másikba, még egyáltalán nem leszek jó ember. Őszinte vagyok mindig, de kicsit szeretem magamat rosszabbnak beállítani mint amilyen vagyok. Soha senkinek nem ártottam még, de nem azért, mert szeretem az embereket. Sőt, mint mondtam, ellendrukker vagyok. Ugyan nem ártok másoknak, de annak képes vagyok örülni, ha a beavatkozásom nélkül valakinek valami balul sül el. Akkor most milyen ember is vagyok valójában? Aki fejben rossz, de a tettei jók, jónak mondható? És fordítva mi a helyzet?

2019. jún. 10. 19:14
 1/10 anonim ***** válasza:
Majd kinövöd a dackorszakot meglátod.
2019. jún. 10. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ez nem feltétlenül csak dac. Egyszerűen rohadt sok képmutató embert ismertem meg életem során, aki magát mindenek felett jónak és empatikusnak akarta beállítani, ha tesz valami jót akkor úgy ügyeskedik vele hogy arról a világ minél szélesebb körben értesüljön. Mézes-mázos stílus, udvariasság, közben meg sötét lélek lakozik mögötte, aki bármikor képes lenne bárkit átverni, hátba szúrni, stb. Az ilyen emberek miatt gyanakvó lettem mindenkire, és valahogy már csak azt látom igazán őszintének, aki mogorván viselkedik. Többre tartom az őszinteséget a modornál. És rosszul érezném magam ha én is ilyen kedveskedő lennék, félve attól, hogy ezt valaki majd átverésnek hinné. Bonyolult dolog ez, de remélem valamennyire érthetően átadtam.
2019. jún. 10. 19:24
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem vagy rossz ember.
2019. jún. 10. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Te vagy a legjobb.
2019. jún. 11. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:

Haragszol az emberekre, ennyi, nem vagy ettől feltétlenül rossz ember. Én is ilyen voltam, utáltam a világot, haragudtam mindenkire, mert sok minden szarul alakult. Valóban sok szemét van, viszont gondolj arra, ha csak minden 50. ember normális a te értékrended szerint, már lemondtál annak a leghalványabb esélyéről, hogy kiépíts egy jó emberi kapcsolatot, vagy megismerj valakit akiben kellemesen csalódhatsz.

Valószínűleg megvan az oka a haragodnak, az enyémnek is megvolt. Ezt magadban, mélyen meg kell találnod, tisztáznod magaddal, esetleg pszichológus segítségét is kérheted.

Amit tanácsolok: ne haragudj az emberekre. Aki az értékrended szerint kretén, nem szimpi, azzal ne foglalkozz, ennyi, öszpontosíts a jó dolgokra. Tudom, hogy ez közhely, de igaz, és segít elviselhetőbbé tenni az életet.

2019. jún. 11. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Mindenki idióta, kivéve te!
2019. jún. 11. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"Valószínűleg megvan az oka a haragodnak, az enyémnek is megvolt. Ezt magadban, mélyen meg kell találnod, tisztáznod magaddal, esetleg pszichológus segítségét is kérheted."


A leírtak alapján nekem nem ez jött le, hogy szakemberre lenne szükség. Tudom, mert nekem is ezt mondják, miután nem tudnak mit kezdeni velem, hogy szakember. Olyan könnyen kimondható, hogy szakemberre van szükség, mikor nem is ez a helyzet. Itt egész más dolog van jelen, ami még szakkönyvben sincs benne, mivel létezik egy újkori jelenség, amit még nem is kutatnak. Én is érzem, hogy van valami és eleinte azt gondoltam, hogy velem lehet valami. Ezt az érzést próbáltad megfogalmazni egy kérdéssel. Nos, a véleményem, ami nem lehet mérvadó senki számára sem (még tárgyaknak sem) az, hogy érzékenyebbek vagyunk a külvilág rezgéseire és talán jobban kimutatkoznak a dolgok (dolgoknak nevezem, de lehet az bármi), igazából megfogalmazni sem lehet mi ez az egész, mivel még teljesen ismeretlen terep, de én is hasonlóan érzem, hogy valami nincs rendben, de ez a nincs rendben kifejezés sem tükrözi a valóságot, de érzem, hogy van valami, ami nem stimmel vagy nem így kellene lennie és ezt sok mindenre rá lehet mondani. Ez csak egy érzés, én már feladtam a harcot az emberekkel kapcsolatban vagyis az emberekről alkotott képet lecseréltem a saját képemre és össze-vissza érzek mindent. Szóval aki nem tud majd mit kezdeni veled, mind azt fogja mondani, hogy szakember és rámondják, hogy depresszió, pedig neked csak kifinomultabbak a szenzoraid a külvilág rezgéseire. Most, amit leírtam egy élet munkája összefoglalva, nem biztos, hogy érthető, de egy új jelenséggel állunk szemben, amit érzel.

Eleve ha úgy vesszük, az ember lehet földönkívüli is, hiszen ezen bolygó egy másik bolygóról csapódott meteoritban rejlő életet vett át és abból fejlődött ki, de ezt nem így tanítják, de láttam róla felvételeket!

2019. jún. 11. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Nagyon hasonlítasz az egyik osztálytársamra a leírásod alapján, csak ő emellé még egy rohadt nagy nőgyűlölő patkány is, és valamiért úgy érzi, mindenkit a földbe kell taposnia, mert egy egoista barom, s máskülönben nem tudna érvényesülni a suliban, mert mindenki szarna a fejére amúgy, és nagyon látszik, hogy a sleppje nem igazán kedveli őt (na vajon miért? :D). Én sem vagyok túlzottan oda embertársaimért, de ismeretlenül, egy általam kitalált általánosítás végett teljesen lenézni egy egész embercsoportot, sőt, mi több... Gyűlölni? Hol is találkoztunk már ezzel a történelem folyamán? :)

Addig örülj, ameddig nem derül ki, milyen gondolatok kavarognak a fejedben, különben úgy elagyabugyálnak a fenébe, hogy a segglyukadon keresztül fogod venni a levegőt, te gyökér. :)

2019. jún. 15. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

8-as

Ez az osztálytársad árt másoknak, vagy csak rosszat gondol róluk?

Segít másoknak ha megkérik?

Ha igen, akkor gondolkozz el milyen ember is valójában. Ha nem, ne hasonlítgass hozza.

2019. jún. 15. 13:50
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem túl sok rossz embert ismertél meg és kevés jót. A dac egy álarc. Félsz empatikus lenni mert attól tartasz hogy gyengének fogsz tűnni vagy ki fogják használni, de ezzel olyan embereknek is láthatsz akik nem érdemlik meg. Óvakodj attól hogy felszínes dolgok alapján ítélkezz. Szerintem keveset tudsz az emberekről. A látszat átver. Te is a látszatot mutatod. Ugyanez van másoknál is. Az embernek van jó és sötét oldala is. Valójában nincsenek jó és rossz emberek, csak olyanok akik hagyják hogy a sötét oldal felül kerekedjen és olyanok akik nem.
2019. jún. 17. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!