Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Kamasz egyke mit csinál...

Kamasz egyke mit csinál nyáron, ha már nincs tábor?

Figyelt kérdés
Otthon ül a 4 fal között és tvzik? Az biztos, hogy borzasztó rossz neki, mert ízelítőt kap abból, hogy milyen magányos élete lesz.
2019. jún. 14. 07:07
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Miért kéne ezt csinálni? Kimehet a szabadba stb
2019. jún. 14. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
És ennyi? Egyedül a szabadban.....?
2019. jún. 14. 12:04
 3/6 anonim válasza:
100%
Egyke kamasz vagyok és nem értem miért csak tábor vagy az otthon tv-zés lehet az elfoglaltságom nyáron. Barátokkal találkozom, kimegyünk strandra, biciklizünk, moziba megyünk vagy csak együtt vagyunk. Nyáron sokat lehet a hobbikkal is foglalkozni, sportolok, olvsok meg olyan dolgokról tanulok amik érdekelnek. Ha nagyobb a gyerek el lehet menni nyári munkára is. Attól még hogy valaki egyke nem kell álladóan egyedül punnyadni.
2019. jún. 14. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 2*Sü ***** válasza:
100%

42 éves vagyok. Van testvérem, de a testvérem autista, gyerekkoromban nyáron – mivel édesanyám dolgozott – napköziben volt. Mit csináltam nyáron? Kismillió dolgot…


Otthon programoztam – még nem volt net, és még Commodore +4-em volt –, később kamaszkorban már volt egy PC-m is, azon is leginkább programoztam. Olvastam is sokat, kötelezőket is, meg olyan könyveket is, amit csak azért olvastam, mert érdekelt. A szüleim mindig adtak némi házimunkát – felmosás, meg hasonlók –, azt is meg kellett valamikor csinálni. A nagymamánkkal egy házban laktunk, amíg élt, addig segítettem neki a sütés-főzésben is. (Ma is szeretek sütni-főzni.) Meg persze tévéztem is nyilván, mint minden korombeli gyerek. Vagy zenét hallgattam, de nem háttérzeneként, hanem akkor a zenehallgatás volt _A_ tevékenység. De fiatalabb gyerekként volt, hogy órákig elvoltam egy darab dróttal, vagy egy köteg madzaggal is. Később ez némi barkácsolássá nőtte ki magát, bár ebben akkor még nem voltam túl jó. Néha csak úgy rajzolgattam, néha


Aztán – inkább fiatalabban – a szomszéd – egyke – sráccal sokszor az utcán lógtunk, néha fociztunk, néha csak úgy lófráltunk a városban, néha valami szerepjátékszerűt játszottunk. Néha felmentünk hozzá, vagy hozzánk és társasoztunk. Az egyik osztálytársammal is sokat lógtunk együtt, neki is volt számítógépe, játékokat cseréltünk, kipróbáltunk, de vele is néha az utcán lófráltunk. A fene sem emlékszik már, miket csináltunk, csak arra, hogy elvoltunk, nem igazán unatkoztunk.


Az unokatestvéremmel horgászni jártunk. Vagy csak bicikliztünk. (Mondjuk biciklizni egyedül is kimentem gyakran.) Vagy kimentünk a strandra.


Aztán autodidakta módon megtanultam furulyán játszani, a nyár jó időszak volt a gyakorlásra. Bár inkább fogtam fel úgy, hogy elfurulyázgatok a magam kedvére, mint úgy, hogy gyakorlok.


A diákmunkából úgy kimaradtam, de középiskolában volt nyári gyakorlat, az helyettesítette valamennyire a dolgot.


~ ~ ~


Ma az internet korában lehetőségek milliói állnak nyitva. Meg lehet tanulni egy nyelvet. Vagy meg lehet tanulni gitározni. Vagy meg lehet tanulni programozni. Könnyedén, bármikor rá tudsz írni valamelyik barátodra, osztálytársadra, szomszéd srácra/lányra, és akár online, akár offline sokféleképpen el tudjátok ütni az időt, akár hasznosan, akár különösebb hasznosság nélkül, pusztán élvezve a kamaszkor szabadságát. (A mi korunkban ez még nehezebben ment, telefonja sem volt mindenkinek.)

2019. jún. 14. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha szerencsés a srác és ingergazdag a környezete akkor bármit csinálhat, ha nincs szerencséje akkor sokkal kevesebb lehetősége van.

A 42 éves válaszoló fentebb pedig jól elmondta a lényeget az internet korában nem lehet unatkozni.

2019. jún. 17. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ellenkező nemű testvérem van, 7 év korkülönbséggel, szóval mikor kamasz voltam, én játszottam a számítógépen többnyire, ő is el volt a saját szobájába a maga kis dolgával, nem sokat foglalkoztunk egymással.
2019. jún. 17. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!