Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan jöjjek rá, hogyan kell...

Hogyan jöjjek rá, hogyan kell élni?

Figyelt kérdés

Sziasztok éjjeli baglyok, kezdeném a bemutatkozással. 16 éves, tizedikes gimnazista volnék aki előtt még bőven ott áll a nagybetűs ÉLET. Jaj, nagyon nem jó pillanatomban írom ezt a kérdést mert mindjárt elsírom magam. Sok minden kavarog most a fejemben, nem is tudom először mivel kezdjem.

Nos, talán, mint említettem gimnáziumba járok, nem csak azért mert hű de okos vagyok, de azért is mert fogalmam sincs mit szeretnék kezdeni az életemmel. Elképzelésem sincs, hogy a politika, a média, az egészségügy, a kereskedelem stb. világába tervezek-e belefolyni. Egyikben sem tudom elképzelni magam, hogy éveken keresztül örömmel csinálnám. Ez pedig eléggé kétségbeejtő, olyannyira, hogy gyakori kérdéseken kötöttem ki.

Másodszorra, mint említettem egy kisvárosban lakok és tanulok. 8.-ban gondolkoztam azon, hogy elmegyek nagyobbacska városba és kollégista leszek, de nem volt elég bátorságom ahhoz, hogy itt hagyjam a családi fészek melegét. Ezt utólag nagyon megbántam, úgyérzem jót tett volna nekem egy ilyen változás, hogy megtanuljam feltalálni magam egyedül is. Így utólag arra is rájöttem, hogy imádok rajzolni és színészkedni, de egyik sem olyan ágazat amit egy gimnázium után elvárnának a szüleim és amiből Magyarországon jó keresetem lenne. Tehát végülis szívesen lennék illusztrátor vagy színésznő, de egyik sem olyan állás amiből megélhetnék. Javítsatok ki illusztrátorok és színésznők ha butaságot írtam.

Végül a harmadik problémám. A tanácstalanság miatt ami már 8. osztály óta űz teljesen úgy érzem, hogy feleslegesen élek. Semmi hasznosat, érdembelit nem csinálok. Elmegyek iskolába, hazajövök tanulni és újra. Üresnek érzem magam. Vannak pillanatok amikor boldog vagyok, de úgyérzem, hogy ha nem döntöm el lassan, hogy kb mit szeretnék kezdeni az életemmel akkor lekésem.

Ez teljesen katyvasz lett, meg is mutatja, hogy mennyire összekuszálódtak a gondolatok a fejemben. De köszönöm ha elolvastad, reagálnod sem muszáj, attól jobban érzem magam, hogy ezt végre ( először ) kiírtam magamból.


2019. júl. 11. 23:09
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Ne gondold túl ennyi idősen az életed. Szerezz barátokat ha nincsenek, ha van kivel megosztani a jót és a rosszat, máris könnyebb dolgod lesz. Pláne másképp fogsz látni mindent, ha lesz egy párkapcsolatod. Nem követendő példa, de engem a te korodban csak a haverok és a buli érdekelt minden mennyiségben, a többire fütyültem. Egyedül az anyagiak húztak határt semmi más. Élvezd a szünetet, rengeteg kalandban lehetne részed, ha vállalod.
2019. júl. 11. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A.,Még ott vannak a fizikusok, kémikusok, biológusok különféle szakmái. Elég jól tudnak keresni, de megkell ugrani ott is egy Dr.-i szintet.

B., Aollégium miatt ne agódj, nem a legjobb hely. A szinészi pálya szerintem fantasztikus (a színházira gondolok ez alatt), egy társulattal olyan jó kapcsolatot tudsz ápolni, mintha a családod lene, és egész jól tudnak keresni (bár elég változó). A bűvészet nehéz, és nem feltétlenül kifizetődő munka... de hobbiként űzni, és néha mondjuk zsúrokon gellépni egész jó lehet... hobbinak mindenképpen az egyik legjobb.

C., Lehet van az aggodalmadnak jogos felvetései, de sokan késöbb tanulnak ki valamit. Ott vannak az OKJ-s tanfolyamok (azokat szinte bármikor kitanulhatod). Tehát, nem vagy még egyáltalán elkésve.

+D., Egyértelmű, hogy az önbizalmaddal, határozottságoddal vannak a problémák. Pozitívabban kellene a dolgokhoz hozzáállnod, és akkor már határozottabb lehetnél.

Kitartás kérdése az egész..., szóval csak kitartás ;-)

2019. júl. 12. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, mindkettőtöknek ment a zöld kéz! Azóta már átbeszéltem a legjobb barátnőmmel és igazad van tisztábban látom a helyzetet. Abban is igazad van, hogy bár vannak barátaim, de csak 3 áll igazán közel hozzám és abból is az egyik külföldre költözött. Szóval a tanulság, hogy több havert kell szereznem akiknek nem feltétlen mondom el minden gondolatomat, csak szimplán jól érzem magam velük.


Te pedig, második, nagyon jól rátapintottál a lényegre: valóban csekély az önbizalmam. Dolgozok rajta, hogy nyíltabb legyek az emberekkel (ezen az egyik barátnőm próbál is segíteni azzal, hogy több ismerősének bemutat, amiért hálas vagyok neki) ahogy azon is, hogy magabiztosabb legyek. Bár a magabiztosságon nehezebb, hiszen abban nem igazán tud segíteni bárki, azt magamban kell elintéznem. De mint mondtam, ezen is dolgozok.

2019. júl. 12. 09:30
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan, ne butáskodj, 16 évesen nem kell eldöntened, hogy mit kezdj az életed hátralevő részében. Persze tök szerencsés, ha valakinek ennyi idősen már körvonalazódott, hogy merre tovább, de szerintem ez elég ritka. Én 26 éves vagyok, elvégeztem egy egyetemet, olyan vonalon is dolgozom, de most újra suliba fogok menni, okj-ba, mert szeretnék másfele orientálódni. Nagyon sokan elkezdenek valamit dolgozni, aztán váltanak, akárhány évesen. Manapság már nincs erre elvárás, hogy tanulj ki valamit, és azt csináld egész életedben. Nem kell ilyen magas elvárást támasztanod magad felé, majd kialakul, keress hobbikat, barátokat, érezd jól magad, de azért tanulj is. Iratkozz be rajzszakkörre vagy színjátszókörbe, ha ezek érdekelnek. Amúgy grafikusnak, tervezőgrafikusnak simán mehetsz a rajzzal. Nyelvekkel sosem lősz mellé.
2019. júl. 13. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Bocsi utolsó, nem néztem del gyakorira egy ideje, de köszönöm a válaszodat! Azóta már minden rendben van, próbálom elfoglalni magamat. Rajzolok, olvasok, kipróbálok egészséges ételeket főzni, lemegyek sétálni, barátnőzök. Nem tudom mikor írhattam ki a kérdést, most nem néztem meg, de ha jól sejtem estefelé lehetett, akkor vannak ilyen kétségbeesett/világmegváltó ( mikor melyik, gondolom sejted, hogy amikor a kérdést írtam melyik volt a soros ) gondolataim. Ha pedig elkezdődik a suli belekezdek valamelyik szakkőrbe és megpróbálok nyitottabban állni a dolgokhoz, mind szociális és tanulmányi értelemben. De azért nyugodtabb volnék, ha sikerülne egy olyan irányt találnom ami érdekel és el tudnám képzelni magam benne! Idővel megtalálom azt is.
2019. júl. 26. 22:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!