Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Tényleg van értelme lecserélni...

Tényleg van értelme lecserélni a hagyományos izzókat LED-re?

Figyelt kérdés

Egyik haverom mondta hogy ő bizony otthon lecserélte az összeset még 2016-ban.


Mivel nálunk eléggé drágák a led-ek ő akkor Aliexpresről rendelt vagy 30 darabot, darabja akkor 1,50 dollár volt.


Mutatta és alig akartam elhinni, egy villanyba betett egy hagyományos régi 100w-os izzót, a másikba pedig egy 15W-os kínai ledet, és kb ugyan akkora fényük volt.


Az egész házban lecserélte 2016-ban, az alagsorban és az udvaron is mindenhol. Azóta működik neki mindenhol, egyik sem égett ki.

Azt mondta ha szeretném rendel nekem is, úgyis fog pár pótlékot rendelni ha netán valahol elromlana.


Mennyit lehet megspórolni ha lecserélem én is mindenhol?



2019. szept. 15. 14:25
 1/6 Rics37 válasza:
100%

Röviden, tényleg van.

Jelenleg még kicsit drágák, de ha figyelembe vesszük, hogy úgyanannyi energiából nagyjából 10-szer akkora fényerőt kilehet hozzni, akkor bőven megéri. Még akkor is ha az élettartam némileg elmaradna hagyományosétól, de állítólag inkább még tartósabb.

2019. szept. 15. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Kb. 10x tartósabb!
2019. szept. 15. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen, érdemes.

Én először azokat cseréltem ledesre, amiknek nehéz volt a cseréje, mert meguntam, hogy max. 1 évenként cserélgetni kell.

De egyébként mindenben jobb. Kevesebbet fogyaszt, ritkábban ég ki.


Nekem eddig csak 1 égett ki (az is 3 év után), de azt is könnyen lehetett javítani. Az egyik led égett ki a 20-ból, azt kiszedtem, átkötöttem és azóta ugyanúgy működik 19 leddel.

2019. szept. 15. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Nekem egy műszerész barátom segített, mivel rendszeresen egy éven belül elromlottak a LED izzóim. Mindenki minél nagyobb fényerőt próbál kicsiholni a LED-ekből, túl vannak hajtva. Minden izzóban van egy driver chip, és nem mindegy, hogy milyen minőségű. Ő választotta ki nekem a megfelelő izzókat 8 wattos kivitelben olcsó kategóriában, és egy előtét ellenállást forrasztott mindegyikbe, hogy ne tudja túlterhelni a LED-eket. Így valóban többszörösre nőtt az élettartama a nem patkolt LED izzókhoz képest. Divatos a melegfehér LED-eket választani, azonban azonos teljesítmény mellett a 4000K-s (u.n. természetes fehér) sokkal komfortosabb fényt ad a meleg és a hideg fehérhez képest. Amúgy Magyarországon is lehet elfogadható áron kapni LED izzókat 3, illetve 5 év garanciával is. Valójában elromlottak, de a kereskedő cserélgette őket hűségesen, csak az utánajárás volt fárasztó és költséges. (Itt vettem régebben AIGOSTAR izzókat 3 év garanciával: www.ledlampahaz.hu, de azóta láttam webhelyet, ahol más márkát 5 év garanciával adtak.)
2019. szept. 16. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Természetesen van értelme, sokkal gazdaságosabbak a hagyományosoknál.

Én pl. mindig itt vásárolok.

[link]

2019. szept. 16. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Cseréltem én is még 2015-ben a nagy részüket, aztán kb tavaly év elejére az összeset. Itthon vettem, nem akartam alibabázni, ebayezni. Az egyik legnagyobb internetes kereskedőnél vettem 4 év otthongaranciával (ha elromlik, másnap a futár hozza az újat, viszi a rosszat).

Annyi bajom volt csak, hogy a rengeteg E27 retrofit fényforrás között belefutottam egy rossz szériába még az elején, és a 10+ darabos rendelés harmadik példányának meghibásodása után az összeset kicserélték.

Azóta működnek, 2700K színhőmérséklettel kezdtem, de most már 4000K semleges fehéret tettem mindenhova, olvasáshoz, bármilyen tevékenységhez jobb mint az izzó-sápadtságú 2700K.

Még kétcsapos kompakt fénycső helyére is ledeket vettem, 4 éve napi 8-10 órában kifogástalanul működik.

Szóval megéri cserélni, teljesítményfelvétele kb. 15%-a a hagyományos izzóénak.

2019. szept. 16. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!