Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Egy jó replika vagy egy...

Egy jó replika vagy egy drágább eredeti?

Figyelt kérdés

Két óra tetszik nagyon, az egyik egy Rolex replika 40 ezerért, automata szerkezettel, és nem olyan gagyi külsővel.

A másik pedig egy Zeppelin kvarc óra. Ez viszont 75 ezer. Linkelek két képet, hogy szerintetek melyik volna a jobb.

A Rolex utánzat olcsóbb, ugyanakkor egy klasszikus darab, míg a másik garanciás, eredeti, de igencsak drága.


[link]


[link]



2019. okt. 4. 19:17
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező: ugyanazt a hatást váltanád ki, amit az ápolatlan roma nők a gagyi “luxusmárkás” táskáikkal a villamoson.
2019. okt. 7. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 A kérdező kommentje:

Világosan leírtam, hogy tudok, és akarok is öltözni hozzá. Kínai, világító flitteres, gagyi feliratos pulóverekhez nyilván nem venném fel.

Jó, nem minden ruhám Hugo Boss, Tommy Hilfiger, Ralph Lauren vagy Belstaff stb, de akkor is a Zara legalább alap.

2019. okt. 7. 09:25
 33/48 anonim ***** válasza:

Gondolom, azok is hamisítv... izé, replikák.

Na, pont ennyit ér a "replika" óra.

(Ha nem értenéd: ha valami hamis, akkor az ember már kapásból úgy áll hozzád, hogy mindened hamisítvány, csak egy hitvány kamu-ember vagy.)

2019. okt. 7. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 A kérdező kommentje:
Nem azok, de lényegtelen. Ez már beteges ami itt folyik erről az eredeti, hamis témáról...
2019. okt. 7. 11:15
 35/48 anonim ***** válasza:

Nem kell megfogadnod...


Azért járnál a legjobban egy Calvin Klein svájci órával, mert az pont olyan helyeken hívná rád fel pozitívan a figyelmet, erősítené a magabiztosságot, ahova alkalmanként járhatsz, pl. strand menő koktélbárja, 4 csillagos szálloda étterme, trendi szórakozóhely (nem VIP része), vagy csak simán köznapokban egy tankolásnál, kávézásnál, fodrásznál, stb.


Egy átlag shopos csaj is tudja azt, hogy CK-ból minden kb. 3-szor drágább, mint egy egyszerűbb márka (legyen az ruha, csizma, táska, fehérnemű, bizsu karkötő..). A CK nem is a gazdag öregek márkája akar lenni, hanem a magukra adóbb köznapi fiataloké (CK reklámjaiban sok a tetovált modell), köztük keltesz ezzel egy kis pozitív figyelmet.


Igen, egy 50-70 ezres CK órában tízezer Ft az alapanyag, 6 ezres kvarc svájci ETA szerkezet* van, míg a Rolexeket technikailag jól másoló Parnisokban meg sokszor 10 ezres (Citizen) Miyota automata szerkezet van, mellé meg minőségi 2-3 ezres zafír óraüveg, ellentétben CK-k párszáz forintos kristályüvegével.

A tokja, fémszíja meg mindkettőnek kínai gyárból van, és bizony a Rolex másolaté a háromszor drágább nem 2 ezres, hanem 6 ezres. Svájci óráknál is csak az előállítási költség értékének 60%-ának kell lennie svájcinak.


*ami legalább tiszta fémből van, nem úgy mint az olcsóbb Zeppelinek 2 ezres Ronda szerkezetei, drágább Zeppelinek 7 ezres 505.24D Ronda szerkezete is csupa műanyag


Csakhogy az óránál nem az a lényeg, hogy mennyi az értéke a benne levő anyagnak, hanem hogy milyen presztízse van abban a közegben, ahol mozogsz, trendi fiatalos közegben meg CK az amivel teljesen jól járnál, pl. csajok jobban felfigyelnének rád.

/Azt meg már írtam, hogy igazán elegáns környezetben szabadidőben szinte semmikor sem elegáns órát viselni - elegáns órát sem -, de ez nem a trendi fiatalok környezete./

2019. okt. 7. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 A kérdező kommentje:

Értem, hogy mit mondasz, de úgy vagyok vele, hogy órát csak magamnak veszek, és nem másnak. Miért vegyek ilyen jellegtelen, semmi külsejű Calvin Klein órákat méregdrágán, ha attól tetszetősebbet is kaphatok, ami még tetszik is. Ez, hogy a csajoknak vásárolunk, meg plakátok, divat után elmegy tini korban, csak, hogy én már nem vagyok az.

Ráadásul én is annak a kornak a szülöttje vagyok, aki azt mondja, hogy órát csak óragyártótól.

2019. okt. 7. 11:36
 37/48 anonim ***** válasza:

Oké, megértettem!


Sokszor még lelkes óragyűjtők is vásárolnak maguknak óraszeretetből "homage" órákat, pl. Rolex Submarinernek svájci! másolatai is vannak (a régebbi Tudor Submarinerek Rolex Submariner másolták teljesen Tudor logóval, 1 millió körüliek most).


"Vágy kielégítésből" meg tudom érteni, ha akarsz egy kiváló minőségű Rolex hamisítványt. De ezt tényleg csak az otthonod magányában, meg munka közben autóban hordjad és csodáljad! Mint ahogy más meg náci tőrmásolatot csodál így otthon, esetleg történelmi pénzérme mai színarany másolatát...

Mert komolyan mondtam, hogy ezzel a kezeden csalónak gondolnának nagyon sok köznapi helyzetben...

2019. okt. 7. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 A kérdező kommentje:

Igen, jól fogalmaztad. Valóban vágy kielégítésből venném, és semmiképp sem venném fel mondjuk komolyabb eseményeken. Esetleg utcán sétálni még, ha külföldön járok, vagy Pesten.

Nem gondoltam volna, hogy ennyien egy óra alapján indulnak ki mindenből. Mi van akkor, ha nem tudatosan venném fel, és nem is értenék az órákhoz csak kaptam volna ajándékba?

2019. okt. 7. 12:20
 39/48 anonim ***** válasza:
Úgysem érti...
2019. okt. 7. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 A kérdező kommentje:

Utánanéztem más oldalakon is, hogy mit gondolnak az ilyen órákról, és mindenfele hasonló jellegű véleményeket olvastam, nagyon kevés volt azon emberek száma, akik támogatják egy hamis óra viselését.

Nem igazán értem továbbra sem, hogy ennyire, de ennyire miért elítélendő, meg miért kell valakit egy nyamvadt óra alapján megítélni. Ezek szerint azok a fiatalok is hazug, csaló emberek, akik Gucci, Boss, Levi’s pólókban járnak? Vagy azok a fiatal lányok, akiken Hermés, Gucci öv, táska van? Márpedig bőven van belőlük, naponta látok legalább ötöt, míg olyat, akinek hamis órája van keveset. Pedig tudom, hogy egy Gucci póló is több száz euro.

2019. okt. 7. 13:41
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!