Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » SOS! Most akkor megrázott az...

SOS! Most akkor megrázott az áram?

Figyelt kérdés
Van otthon, egy konektorom ami kicsit kiáll a falból, most tölteni akartam a laptopom de, amikor be akartam dugni, akkor szikrázott egyet nem éreztem semmilyen csípő érzést de most elkezdett zsibbadni a karom. Most akkor megrázott?? Menjek orvoshoz?
2019. ápr. 12. 19:11
 1/4 anonim ***** válasza:
79%
igen! Elmeorvoshoz.
2019. ápr. 12. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Sokszor kezet fogtam már a 230 V-tal is, tapasztalataim szerint elárulhatom, hogy ha megcsapott volna, azt realtime nagyon észrevetted volna.

Mellesleg ahhoz fémet kell érinteni, nem műanyagot.

Abból is legalább kettőt, mert ha csak a fázist fogod meg, de a talpad szigetelt, akkor sem lesz semmi, mert nem jön létre áramkör.

Ld. fizika, általános iskola.

2019. ápr. 12. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Áramot kapott a karod és éjjel önálló életre kel. Veszélyes
2019. ápr. 12. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Dehogy rázott, csak pillanatnyilag hirtelen vett fel nagyobb terheltséget, viszonylag hétköznapi dolognak sorolandó.
2019. ápr. 12. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!