Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Nővérem esküvőjét szeretném...

Nővérem esküvőjét szeretném megörökíteni majd, milyen gépet vegyek hozzá?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nagyon érdekel a fotózás és videózás engem, de még sose határoztam el magam, hogy akkor vásárolok egy gépet, mert eddig még nem nagyon volt keresetem...

Fotós lesz az esküvőn, viszont videóst nem találtak csak nagyon drágán és én szeretném megörökíteni, mert biztos öröm lesz ezeket visszanézni később nekik és mert én is szívesen gyakorolnám, meg a fotóssal előre lebeszélve, ha nem zavarom egy-két fotót is csinálnék, kipróbálnám milyen.


Sajnos a keret 200-250 ezer forint. Annál többet nem tudok kiadni. Szerintetek ennyiből tudok venni egy olyan gépet ami azért szép videót készít és szép képeket?


Tudnátok nekem esetleg egy gépet javasolni? és ha szükséges milyen objektívet vegyek hozzá?

Tényleg sajnos nem értek hozzá:( de az 50mm-es, ha jól tudom szépen elhomályosítja a hátteret. A legtöbb gépet pedig 55mm-s objektívvel árulják.

Ennyi pénzből én a canon eos 800D-t és a nikon d5600-t láttam. Bármi mást tudtok javasolni vagy ennél jobbat a 200-250 ezres kereten belül szívesen fogadom.

Illetve még azt szeretném kérdezni, hogy gondolom állványt lenne érdemes hozzá venni, mert akkor nem remegne a kezem, ha sokáig egy eseményt veszek. Még van valami ami esetleg hasznos lenne?


Köszi a segítséget nektek előre is, bármi segítő választ elfogadok tőletek.

A későbbiekben is jó lenne a gép, mert családi eseményeket is szívesen fotóznék, videóznék.


Remélem, hogy a vírus addig elmúlik és lesznek esküvők:) augusztusban lenne:)


23L



2020. ápr. 14. 19:47
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

"a 3-as által poénból linkelt videóból"

Egyáltalán nem poénból.

Egyrészt ugye azért, hogy legyen némi fogalmunk arról, miket tudnak kiadnia kezükből emberek, másrészt azért, ami neked is feltűnt: hogy hogyan reagál rá a kérdező.

És a válaszából egyértelmű lett számomra, hogy nem igazán érdemes foglalkozni vele, mert annyira fogalmatlan, hogy esélye sincs, hogy négy hónap alatt bármilyen értelmezhető szintre eljusson.

Hiszen azt írja, nagyon érdekli, de 23 éves létére még arra sem vette rá magát hogy az alapokat átolvassa.

2020. ápr. 15. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszát! Külön köszönet 11. válaszolónak, hogy ilyen hosszan kifejtette a véleményét. Igazatok van, még tényleg nem szántam rá annyi időt és nem olvastam az elméletének utána és tényleg nem is értem miért gondolom, hogy majd a tudás az ölembe hullik.

Igazából nekem tényleg nem az a célom, hogy fotós vagy videós legyek lagzikban, mert azt gondolom, hogy az egy nagyon felelősségteljes folyamat, mint írtátok is és ahhoz tényleg konyítani kell.

Úgyhogy tényleg csak azért tettem fel a kérdést, mert testvéreméknek nincs ismerőse akik megfizethető áron levideóznák őket és többetmár nem szeretnének kiadni, mert akiket ajánlottak nekik ők 300ezerért vállalják. A telefonnál egy 200 ezres gép, amilyet gondoltam venni meg csak jobban videóz. Nincs nagy igényük igazából, csak hogy legyen megörökítve és az évek után is remélhetőleg olyan legyen, hogy meglehessen nézni, ne legyen teljesen szemcsés, kivehetetlen. A gépet meg családi eseményeknél fotózásra esetleg videózásra használhatnám még utána.

2020. ápr. 15. 19:58
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy egyrészt még mindig nem érted, miért kér el háromszázezret a profi, hiába mondod, hogy látod, hoyg felelősségteljes munka stb.

Másrészt pedig két dolgot nagyon összemosol: az esküvőt, meg hogy érdekel téged a fotózás / videózás.

Az elsőhöz annyit tudok csak hozzáfűzni, hogy esküvő egyszer van, és ha te bármit eltolsz - mert nem vagy képzett, izgulsz, meghibásodik a baromi drága géped vagy csak rosszul állítasz be valamit - akkor nincs videó. Semmilyen. Se háromszázezres, se ingyenes, semmilyen. Nincs és nem is lesz. Nem lehet visszamenni az időben, nem lehet újra betölteni egy elmentett állást, nem lehet újra megtartani a lagzit. És az NEKIK csak kicsit lesz szar, mert legalább lesznek fotók. De te egy életre azon fogod gyötörni magad, hogy miattad nem lett videó, mert rossz gombot nyomtál, mert nem figyeltél, mert, mert, mert. A háromszázezres profi nem azért profi, mert drága gépe van, hanem mert garantáltan lesz bármikor vállalható minőségű videó az esküvőről.

A másik fele, amit meg kéne értened: az, hogy téged érdekel, hogy szeretnél ezzel foglalkozni, az egy dolog - és nagyon nem szabad összekapcsolni nővéred esküvőjével. Nincs köze egymáshoz a kettőnek. Válaszd szét. Vegyél gépet fotózni, hobbi célra - és ne akard tönkretenni a nővéred esküvőjét. Rendeljetek videóst, egyszer van egy életben esküvője a nővérednek (legalábbis ezzel a mostani párjával :D ), tessék rászánni a plusz pénzt, ha videót akarnak. Mellé, a profi mellé beállhatsz ügyetlenkedni, gyakorolni, tapasztalatot szerezni, de ne akard te megcsinálni.

Én lassan húsz éve fotózok, tán nem is vagyok teljesen ügyetlen, de nem vállalok esküvőt még a legjobb barátomnak sem. sem pénzért, sem ingyen - mert nem értek hozzá, és tudom, hogy nem tudnék sem olyan minőséget garantálni, sem azt, hogy nem tolok el valamit.

Szóval ha jót akarsz - mind magadnak, mind a nővérednek -, ne te légy "A" videós. Dobjátok össze egy szakember gázsiját.

2020. ápr. 15. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

Egyetértek veled, szerintem is videósra lenne szükség, de ők arra nem szeretnének fizetni annyit, mert lakásra gyűjtenek, viszont én szeretném megörökíteni nekik, még ha bénán is, de szeretném, hogy vissza lehessen nézni, ha már semmiképp se akarnak videóst. Telefonnal nem akarom, mert ha már feltöltöm a facebookra vagy elküldöm e-mailba már borzasztó az a videó és bizakodom, hogy egy géppel nem lenne így. Többször is mutattam nekik youtube-n videókat milyen szépen megcsinálják a profik és hogy megéri az árát, de ők úgy vannak vele, hogy nem kell annyiért, mert hogy ők gyűjtenek és az is jó nekik, ha felveszem telefonnal, csak vegyem fel. Meg azt is megmondtam nekik, hogy szerintem is ez egy visszanem térő alkalom és ha egyszer férjhez megyek akármennyibe is fog kerülni kifogom fizetni a videóst, mert számomra nagyon fontos. Ahogy írta is valamelyikőtök bizonyos pillanatokat képeken érdemes megörökíteni, pl. hitvesi csók, viszont azt hogy kimondják az igen-t egy kép nem tudja megörökíteni.

Nem ragaszkodom én ahhoz, hogy 200 ezret kiadjak, vehetek 20-ért, 70-ért is. De mondom megkérdezem itt, hát ha tudtok segíteni, mennyiért érdemes, ha van annyi ösztöndíjból megspórolt pénzem, hogy esetleg kiadjam rá, hogy ha van annyim és nem sajnálom rá megéri -e a drágábbat vagy ahhoz amihez nekem kell, jelen esetben az esküvő, meg majd a hobbi fotózás, majd ha lesznek gyerekeim őket,meg a kutyám, meg a családom...elég egy olcsóbb is.

2020. ápr. 15. 21:37
 15/23 anonim ***** válasza:

Ha nem vagy fényképészet művészet fétisiszta, hanem csak olyan videókat, képeket akarsz csinálni, ami tetszik az egész családnak, akkor teljesen szuper videózni a GoPro Hero 8, fényképezni sem rossz:

[link]

2020. ápr. 16. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

Ezek a GoPro képei, a 8-as jobb, mint a régebbiek:

[link]

2020. ápr. 16. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

GoPro Hero 8:

[link]

2020. ápr. 16. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
Köszi!:)
2020. ápr. 16. 16:30
 19/23 anonim ***** válasza:

Sokan leírták már a véleményüket, de gondoltam én is idefirkantom.


Nos a fotózás és a videózás egy komoly szakma, mely sok elméleti tudást és még több gyakorlatot igényel.

Sokan leírták már, felhívták rá a figyelmedet, hogy te- egyelőre- nem értesz hozzá. Ami nem gond, ez bőven változhat. A neten rengeteg olvasnivaló van, valamint a YouTube is bővelkedik oktatóvideóoban. Aztán mindet lehet telefonnal gyakorolni. Én azt se zárnám ki, hogy értékelhető videót alkoss a végén. Szép, szép a háttérelmosás, de korántsem mindig szükséges és egy családi videónál igazából a három legfontosabb talán, hogy legyen az élesség helyesen beállítva, ne legyen benne gyors kameramozgás és a kép stabil legyen. Ha ezek megvannak, akkor már egy évek múlva is teljesen nézhető videót készíthetsz- és ajándékot adhatsz a testvérednek, szép gesztus tőled, hogy segíteni szeretnél. Azonban az esküvői videóknál nem elég az ottani munka, meg is kell vágni (egyéb szerkesztés nem “muszáj”). És ez megint egy plusz szakma, de a család szemében sok dob a minőségen és sokkal nézhetőbbé teszi a rokonoknak.

Azt is érdemes fontolóra venned, hogy ha videózni fogsz akkor ki fogsz maradni az ünneplésről, nem fogod tudni átélni annyira a pillanatot, mert a jó fotós/videós nem hagyhat ki egy fontos eseményt sem és apróságokra is figyel és felveszi.

Ha tényleg vennél valamit én talán valami jobb minőségű bridget és egy stabilizátor ajánlanék. De ha egy normális kamerával rendelkező telefonod van és ahhoz veszel egy stabilizátort azzal is nagy csodákat lehet művelni- tényleg!

Ha tanulnál alapokat írj szívesen segítek, valamint ha nem az ország másik végében lenne az esküvő akkor jelképes összegért szívesen elvállalnám:)


Sok boldogságot a családnak remélem a vírus nem fog belekavarni!

2020. ápr. 17. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy írtál:)

Vágni egyébként már próbáltam. Telefonon felvett videót vágtam egy volt osztálytársam laptopján egyszer a sony vegas nevű programon. Sikerült összevágnom, de nyilván nem egy profi módon, azt gondolom, hogy tanulható, gyakorolható. Csak hát nagyon csúnya volt a minősége sajnos a telefonos felvételnek így sajnos tényleg csak kipróbálni volt értelme, mert a videó használhatatlan volt.


Írtam neked privátba!:) Hát sajnos azt én is elképzeltem, hogy majd lesz az esküvő én meg majd oldalt állok, azt nem tehetem meg, mert nővérem felkért, hogy a tanuja legyek, sőt koszorús lány is leszek:D szóval sajnos tudom,tudom több sebből vérzik az ötletem. Tényleg csak úgy lehetne ha kiállítom és végig megy majd a kamera, csak félek mi van, ha majd betelik a tárhely vagy ha tényleg valamiért elmozdul az élesség, mert az nagyon kellemetlen lenne, ha homályos lenne az egész.

2020. ápr. 17. 19:14
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!