Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Nővérem esküvőjét szeretném...

Nővérem esküvőjét szeretném megörökíteni majd, milyen gépet vegyek hozzá?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nagyon érdekel a fotózás és videózás engem, de még sose határoztam el magam, hogy akkor vásárolok egy gépet, mert eddig még nem nagyon volt keresetem...

Fotós lesz az esküvőn, viszont videóst nem találtak csak nagyon drágán és én szeretném megörökíteni, mert biztos öröm lesz ezeket visszanézni később nekik és mert én is szívesen gyakorolnám, meg a fotóssal előre lebeszélve, ha nem zavarom egy-két fotót is csinálnék, kipróbálnám milyen.


Sajnos a keret 200-250 ezer forint. Annál többet nem tudok kiadni. Szerintetek ennyiből tudok venni egy olyan gépet ami azért szép videót készít és szép képeket?


Tudnátok nekem esetleg egy gépet javasolni? és ha szükséges milyen objektívet vegyek hozzá?

Tényleg sajnos nem értek hozzá:( de az 50mm-es, ha jól tudom szépen elhomályosítja a hátteret. A legtöbb gépet pedig 55mm-s objektívvel árulják.

Ennyi pénzből én a canon eos 800D-t és a nikon d5600-t láttam. Bármi mást tudtok javasolni vagy ennél jobbat a 200-250 ezres kereten belül szívesen fogadom.

Illetve még azt szeretném kérdezni, hogy gondolom állványt lenne érdemes hozzá venni, mert akkor nem remegne a kezem, ha sokáig egy eseményt veszek. Még van valami ami esetleg hasznos lenne?


Köszi a segítséget nektek előre is, bármi segítő választ elfogadok tőletek.

A későbbiekben is jó lenne a gép, mert családi eseményeket is szívesen fotóznék, videóznék.


Remélem, hogy a vírus addig elmúlik és lesznek esküvők:) augusztusban lenne:)


23L



2020. ápr. 14. 19:47
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

Hagyjátok már szegény kérdezőt. Miért ne videózhatna, ha egyszer ő is és a nővére is tisztában van vele, hogy amatőr felvétel lesz? Ha egyszer nem akarnak erre pénzt kiadni, akkor nem tőletek veszi el a melót.


Szerintem is vegyél egy goprot meg hozzá egy gimbal stativot. Nem fog remegni a kép, nem szakad le a karod. A célra tökéletesen meg fog felelni. Aztán adj bele mindent, csak ne zavard a fotóst, akinek fizetnek a nővéredék.

2020. ápr. 20. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

ha még tanú, meg koszorús lány is leszel, akkor pláne ne akarj videózni, mert anélkül is ezer felé fogsz szakadni. de persze azt csinálsz, amit akarsz.


ha leteszel egy kamerát egy sarokba egy állványon és ott hagyod, azon nem nagyon lesz mit vágni, mert csak egy szemszögből lesz egy folyamatos hosszú felvételed, amibe nem lesz mit belevágnod.


a GoPro jó kamera, csak nem ilyen helyzetekhez. bár ha koszorúslány és tanú is vagy, akkor elég közel leszel az eseményekhez, hogy jó legyen GoPróval a felvétel. főleg fejpánttal. csak a fotókon fog irtó hülyén kinézni, hogy a tanú kamerázik.

2020. ápr. 21. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Olvasgattam az eddigi hozzászólásokat, és hát sok esetben jogosak. Az viszont szép, hogy nem sértődtél meg senkire. Nehéz jó tanácsot adni, még akkor is, ha valaki rálát a szakmára. Mert ha rálát, inkább lebeszélne az ötletről. Én 15 éve fotózom esküvőkön, próbálom tárgyilagosan összefoglalni, várhatóan mi történne az elképzelésedből.


1. Több mindennel akarsz egyszerre foglalkozni.


Tanú is leszel, meg koszorúslány is? És még videóznál? Akkor a bevonulást hogy veszed fel? Vagy azt sehogy, és majd ha lesz időd, akkor felveszed, ami épp történik? A bevonulás az egyik legfontosabb momentum. Beállítod előre állványon a gépet, hogy felvegye, ahogy bejöttök, aztán amikor oda tudsz szaladni, majd elrántod gyorsan, és megint a témára irányítod? Ha fix helyről akarod felvenni így a bevonulást, akkor két lehetőség van: Vagy útban lesz a fotósnak, és az ő munkáját is hátráltatod, vagy csak beáll elé, és akkor legalább ő tud jó fotókat készíteni. Ha nem lesz útban senkinek, akkor pedig valószínűleg nem is jó helyről vennéd fel, tehát értelme sincs. Egy háromlábú állvány mindazonáltal elég nagy helyet foglal ahhoz, hogy tényleg útban legyen, rosszabb esetben valaki ne vegye észre és nekimenjen, felborítsa. Ha megfelelő helyen van a kamera az állványon, akkor tuti, hogy a fotós képein is ott lesz, elcsúnyítva az összképet.


2. Jó videóhoz közel kell lenned


Azt felejtsd el, hogy majd messziről videózol, hogy ne zavarj senkit, meg majd rájuk zoomolsz. Egyrészt nem lesz jó a hang, az olcsó objektív tele állásban elsötétedik, ha nincs elég fény, mondjuk egy templomban, közel használhatatlan lesz az egész. Vagy zajos a magas iso miatt. Jó videóhoz sajnos közel kell lenned hozzájuk, főleg egy olcsó géppel. Főleg azért, mert gondolom a hang felvételéhez nem használnál külön mikrofonokat, hanem a gép mikrofonjára hagyatkoznál. 2-3 lépés max. amire így lenned kéne. Mi következik ebből? Akadályozni fogod a fotóst. Vagy útban leszel neki, vagy ha épp nem, akkor meg rajta leszel az összes képen, és a legmeghittebb pillanataikat nem tudja megörökíteni a fotós normálisan, mert a hitvesi csóknál is ott figyelsz majd a háttérben, pontosabban az látszik majd, hogy bámulod egy fényképezőgép kijelzőjét. Rendszeresen előfordul esküvőkön ez, amikor rokon videózik. Sírni tudnék fotózás közben, és elmegy a kedvem is az egésztől. Van, hogy megkérem ilyenkor a rokont, hogy legalább 2 percre üljön le a helyére, hadd készítsek pár használható képet. Általában megértően bólint egyet, aztán odébb megy két lépést, ugyanúgy tönkreteszi az egészet. Persze jó videó abból úgysem lesz, cserébe én sem tudok megfelelő képeket készíteni.


3. Hang


Erre már kitértem, jó videóhoz nem elég az, hogy hangként felveszed, ami a gép 2 méteres körzetében történik. De oké, nem profi videót akarsz te sem, hagyjuk is ezt. Utólag még mindig lehet tenni a videó alá valami zenét, ha majd rájössz, hogy a hang értékelhetetlen.


4. Zavarni fogod a fotóst


Erről is írtam már, de külön érdemes megjegyezni. Hiába gondolod, hogy nem fogod zavarni. Ha fel akarsz venni valamit, közel kell menned, zavarni fogod. Nem feltétlen azért, mert beállsz a helyére, ha rutinos, odébb fog tolni, beáll eléd, kiharcolja a helyet. Sajnos tényleg ez van. Azokon az esküvőkön, ahol további önjelölt fotósok, videósok vannak, szinte agresszíven kell beállni eléjük, odébb tolni őket. A kulcsfontosságú pillanatokban nem kezdhetek el beszélgetni velük (főleg szertartás alatt), hogy légyszi ne akadályozzatok már. Ők csak jót akarnak, keresik a szöget, aztán ha van egy kis eszük, és hajlandóak megmozdulni, és nem az 5. sorból a fejek közül videóznak, fotóznak, akkor bizony pont azt a helyet fogják megtalálni a sokszor szűkös térben, ami nekem kellene. Persze vannak, akik azért figyelmesek, és nem állnak be a helyemre: na ilyenkor mennek át a túloldalra, hogy minden képen rajta legyenek, és ne tudjak normális fotót készíteni a párról, csak olyat, amiben ott van a háttérben a Laci bácsi a lila zakójában, a fekete-sárga csíkos nyakkendőjében, verejtéktől csillogó homlokkal.


5. Állvány


Egy jó videós, fotós állvány 40-50 ezer forintnál kezdődik. Az is egy tudomány, hogy tisztában legyél vele, mi kell neked. Gömbfej, vagy videófej, vagy megteszi a sima 3 utas is? Van persze 10-15 ezerért is állvány, csak azokkal a gagyikkal rosszabb lesz, mint ha egyáltalán nem használnál semmit. Ha fogod a gépet, akkor legalább hullámzó lesz a bemozdulás, és nem apró rezgés szerű, mint ha állványról próbálkoznál. Persze ha nem nyúlsz hozzá, akkor oké, megtartani megtartja, csak jön az előzőekben már vázolt probléma. Nagy helyet foglal, és ha jó helyre akarod tenni, tutira útban lesz. Márpedig ha nem teszed jó helyre, akkor kár is videózni.

Egy esküvőn a fotósnak és a videósnak maximális összhangban kell lenni. Mi sokszor bemegyünk a helyszínekre előre a videóssal, és kijelöljük a helyeket, hogy ki hol szeretne lenni, megbeszéljük, megtervezzük a kikerülési útvonalakat, pl. hogy a videós ne álljon a falhoz, hogy el tudjak menni mögötte, és ne a képbe kelljen belemásznom. Nyilván van, hogy elmászkálunk a bázispontról, hiszen le kell követnünk az eseményeket, de olyankor egyszerre indulunk el, én mögötte megyek, odafigyelünk, hogy egyikünk se legyen benne a másik képében, lehetőleg szemből se. Ehhez viszont nekünk legalább annyira egymásra is oda kell figyelnünk, mint a párra. Kicsit olyan, mint egy tánc: le kell követnünk egymás mozgását, és szinkronban lenni. Mindezt úgy, hogy a közönség, a család, a barátok elől se takarjuk ki lehetőleg az ifjú párt, mert ők meg nem a mi hátunkat szeretnék látni.


50-es fix objektívvel nem fogsz tudni videózni


Említetted, hogy az 50 mm-es objektív szépen elmossa a hátteret. Valóban. Csak jó videót nem fogsz tudni készíteni vele, mert ehhez nagy gyakorlat szükséges. Eleve 70-80 ezer forint még pluszban egy ilyen, de ne fektess bele pénzt, amíg nem vagy tisztában a fotózás-videózás alapjaival, mert könnyen használhatatlan képeket, videókat készítenél vele. Videóban nincs tapasztalatom, de szerintem baromi nehéz lehet végig megfelelő helyen tartani az élességet, főleg, ha még mozognak is. És kis mélységélességnél 1-2 centi is sokat számít. Azon kívül a fix 50 nagyon megkötné a kezed, sokszor nem férne bele a téma a képbe, messzebbre kellene menned, de arra sokszor nincs hely. Muszáj lenne cserélgetned az objektíveket, de akkor már kell egy fotós táska, idő megy el vele, nem tudnál figyelni rá.


Mindent ne akarj egyszerre


Ezt röviden: tényleg koszorúslány ruhában, kezedben egy fényképezőgéppel, másik kezedben egy bazi nagy állvánnyal akarsz tipegni a legszebb pillanatokban? Vagy összecsukod gyorsan az állványt ilyenkor, hogy aztán újra kinyisd? Lesz időd minderre? Kívülről hogy fog ez kinézni? És a fotókon?


Ezeket nem azért írtam le, hogy elvegyem a kedved, csak elmondtam, miket tapasztaltam, és kb milyen nehézségekkel találkoznál. Ha javasolhatnék valamit, azt mondanám, hagyjátok a csodába a videót, a legtöbb pár, akivel beszéltem, állítása szerint az esküvőt követő 10 évben jó, ha egyszer, de sokan egyszer sem nézték meg, nézték végig az esküvői videójukat. Olyat sem, amit profi készített. Persze más, ha a beteg nagymama nem tud ott lenni mondjuk, és így tudja csak megnézni. Neki kincs. De döbbenetes, hogy 200-300 ezreket elköltenek olyan videókra, amiket aztán jó, ha egyszer megnéznek, aztán sokszor el is vesznek ezek, mire évtizedek múlva érdekessé válhatnának. Csak ugye amikor valaki az esküvőjét tervezi, tökéleteset szeretne, mindenre oda akar figyelni, mindent meg akar örökíteni: sokszor ezért nem tudják élvezni.

Ha videózni szeretnél, tényleg le fogsz maradni az esküvőről, ahogy ezt valaki említette már előttem. Ugyanis ha a videóra figyelsz, a képkivágásra, hogy felvedd, amit kell, jól legyen beállítva a gép, menjen a videó, legyen még hely a memóriakártyán, stb, akkor bizony le fogsz maradni az esküvőről, olyan lesz utólag, mint ha ott sem lettél volna. Ha pedig nem, akkor nem figyeltél eléggé a videóra. Ugyanez vonatkozik azokra, akik végig mobillal videózzák az egészet. Nem lesznek jelen, és én ezt úgy szoktam sajnálni, hogy sokan egy kijelzőn nézik végig az esküvőt, amin amúgy ott lehetnének élőben is.

2020. ápr. 21. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!