Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha valaki ott tart, hogy van...

Ha valaki ott tart, hogy van egy kis lakása, kifizette az esküvőjét és van 1-200 ezer Ft-ja, akkor mennyit kell, hogy ketten keressenek ha akarnak 2 gyereket?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy ez elég tág összeg, de mi az a minimum amiből már úgy meg lehet érni, hogy ne nyomorogjanak.

Nyilván aki nem veszi meg a nike cipőt és nincs ájfonja az nem nyomorog.

Viszont aki csak turkálóban tud ruhákat venni az nyomorog.

Így van ez kajával is: nem kell a legjobb, de aki folyton a leértékeltet veszi a nyomorog!


2019. szept. 16. 23:44
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
67%

Hát ez így nem teljesen igaz.


Én nem nyomorgok, de nem veszek Nike cipőt (minősége nulla), és "ájfont" sem. Viszont turkálóban vásárolok folyton, mivel csak ott tudok vásárolni. Szintén nem anyagi gondok miatt, inkább ízlés, anyagminőség, és ruhaszabás miatt.

Kajából is lesem az akciókat, és meg tudnám venni a 700 forintos szőlőt is, de tudom, hogy nem ér annyit, ezért nem gazdagítok vele senkit.


De hogy' a kérdésre is válaszoljak: Hárman vagyunk, kettő keresővel. Ketten együtt 290 ezret keresünk nettóban, plusz 12 ezer körüli családi pótlék. Lakás van, esküvő kifizetve. :)

Rezsi a téli hónapokban kb. 60 ezer + kaja. A fizetésből 80-100 ezret félre tudunk tenni nyaralásra, ruházkodásra, ünnepekre, váratlan kiadásokra.

Simán tudnánk vállalni egy második gyereket...

2019. szept. 17. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
77%

"de aki folyton a leértékeltet veszi a nyomorog!"


Szerintem meg spórol. :)


"Viszont aki csak turkálóban tud ruhákat venni az nyomorog."


Vagy épp környezettudatos, takarékos.



Lehet, hogy meglepő lesz amit írok de a gyerekhez leginkább az kell, hogy akarj gyereket. Amíg nem akarsz meg fogod tudni magyarázni miért nem elég a havi 1 millió. Amikor akarsz akkor pedig megoldod sokkal kevesebből is.


Két gyerekünk van, most már 600 fölött van a havi bevételünk. De amikor az elsővel próbálkoztunk és megfogant pont munkanélküli lettem és egyébként még albiban laktunk. Fel kellett volna függeszteni a próbálkozást? Megfordult a fejünkben de elvetettük: ugyanis később gyerek mellett ugyanúgy lehet ilyen(lett is), akkor is meg kell oldani.


Pár millió tartalék persze volt, ezt azért másnak is ajánlom, ad egy kis biztonság érzetet.

2019. szept. 17. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
56%
Olyan netto 250 elég
2019. szept. 17. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
38%

Ha meglesz a gyerek, majd felértékelődik az 1-2 hónapra tervezhető használt ruha csomagok értéke. De akkor máris nyomorogsz?


Ezt kb azok mondják, akiknek valóban nincs gyereke.


Ismertünk ilyet, lenézett, hogy vaterás ruhacsomagokból öltöztetjük az óvodás gyereket. Pár év múlva feltalálta a spanyol viaszt. Büszke volt magára és a felfedezésre, hogy az addigi márkás cuccok helyett, már jó volt az olcsóbb, vagy használt is, mert úgyis kinövi pár hét alatt. :-))


Mi ezt havi nettó keresetben 800.000-1.000.000-ból tudtok megoldani de ehhez tartozott 17 millió hitel is. Ebből a megélhetési költségünk két gyerekkel, kb havi 250-300 körül volt, 110-ezres törlesztővel a lakásra.

2019. szept. 17. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Ja hát a használt ruha kisgyerek esetén szerintem is alap. Sőt, még a milliomos vállalkozó ismerősnél is így volt. Mi csak cipőt veszünk mindig újat. Nyilván a ruha is előfordul, mert pl 2-3 éves gyerekre egyszerűen nem találunk használt nadrágot. Ha feltűnik egy megfelelő valahol kb egyből lecsapnak rá.

Illetve ajándékba is kaptak másoktól, és olyan is előfordult, hogy valami nagyon megtetszett. De a gyerek ruhák többsége használt nálunk is, természetesen.


Amúgy ez mi, hogy "kifizette az esküvőjét"? Ezt miért kell így külön írni? Nyilván amikor volt az esküvőnk kifizettük amit akartunk akkor.


Ha van saját lakás akkor szerintem havi 200-250-tol nyugodtan jöhet a baba. Ki lehet jönni belőle. Fizetés emelkedhet később, de az élet szalad, 35 fölött már nem ugyanaz a terhesség mint 28 évesen.

2019. szept. 17. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
64%
Pesten élünk, és nem adnék a gyerekemre turkálós ruhát (nem nézem le, aki igen, csak ez egy rossz berögződés nálam, gyerekkoromban sosem kaptam új ruhát, mindig csak az volt, amit unokatestvérektől örököltem, pedig ők fiúk, én meg nem), szóval az átlagnál magasabb szám nálam a minimum, 600 nettó. Gyerekenként havi egy 100as simán elmegy. Amíg kicsi, addig pelenka, popsitörlő, rengeteg ruha, amikor már nagyobb, akkor meg úszás meg angol tábor meg ilyenek.
2019. szept. 17. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
41%

Mi kicsivel 600 nettó feletti havi bevételből sem érezzük úgy, hogy megengedhetnénk mindenből az új gyerek ruhát.

Havi 100 gyerekre?

Két gyerekünk van, az már akkor 200 ezer. Rezsi, lakashitel, viszonylag kényelmes életvitel 300 ezer.

És akkor mit raknánk félre? Nevetséges havi 100 ezer forintot? Az semmire sem elég.

2019. szept. 17. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

6-os, igazad van, én sem nézem le, de valahogy nem tudnám elviselni, ha a gyerekemen egy idegen valaki által már hordott cucc lenne (pedig nincs is gyerekem). és tudom, hogy kimosom, meg minden, de akkor is. pláne úgy, hogy én nem a turkálóból öltözködöm (bár előfordult már, hogy vettem pár dolgot), akkor a gyerekem miért tenné, még ha gyorsan kinövi is a cuccot.


nálam gyerekkoromban pont fordítva volt az egész család "enyhén" eltúlozta a dolgot, és anyukám hordatlanul adott tovább néhány ruhadarabot, mert egyszerűen nem jutottunk odáig, hogy felvegyem, mire már kinőttem. (ez nyilván túlzás és nem normális, de nekem a turkáló a másik véglet)

2019. szept. 17. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Ez jó cikk:


[link]


"Egyébként a gyerek három éves koráig, amíg otthon van vele az anya, jóformán nem kerül semmibe. Pelenka, egy kis bébikaja, ha éppen nincs gyümölcsszezon, a ruhákat ingyen kihozod, ha utána el is adod őket. Bébiőrt és a többi kacatot sem kell ám megvenned, amit rád akarnak sózni a boltban. Kádat, pelenkázót és egyebeket kérhetsz kölcsön az ismerőseidtől is."

2019. szept. 17. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
9es: hát ha valaki így áll hozzá, hogy mindent kölcsön kér, akkor inkább ne vállaljon gyereket, az se szégyen. Majd az oltásokat is kölcsön kéri?
2019. szept. 17. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!