Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Ajánlanátok -e a Canon EOS...

Ajánlanátok -e a Canon EOS M50 mark II Body fényképezőgépet?

Figyelt kérdés

Teljesen kezdőnek érdemes -e ajándékozni a Canon EOS M50 mark II Body fényképezőgép vázat a Canon EF-M 18-150mm/f3.5-6.3 IS STM objektívvel?

Tájképet és portrét fotózna a fiatal hölgy.


Melyik fényképezőgépet választanátok egy kezdő számára, aki most "kostol bele" a fényképezés rejtelmeibe?

Mindenképpen legyen optikai kereső a fényképezőgépen.

A maximális ár: 150.000 Ft, de végső esetben 200.000 Ft a plafon.



2023. okt. 1. 23:28
 1/10 anonim ***** válasza:

"Ajánlanátok -e a Canon EOS M50 mark II Body fényképezőgépet?"

Nem.


"Melyik fényképezőgépet választanátok egy kezdő számára, aki most "kostol bele" a fényképezés rejtelmeibe?"

Valamilyen használt, belépő dslr vázat a Canontól vagy a Nikontól. Így minimalizálható a veszteség, ha a fiatal hölgy megunná a fotózást másfél hét után.


"Mindenképpen legyen optikai kereső a fényképezőgépen."

Az M50-ben speciel pont nincsen.

2023. okt. 2. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Persze, teljesen megfelelő. Mint bármelyik más milc, vagy dslr.

1. kifejthetné, miért nem jó ez lefotózni egy dombot.

2023. okt. 2. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Tök jó lefotózni egy dombot.

Viszont az M egy halott rendszer, ezért ha a "fiatal hölgy" megszereti a fotózást és fejlesztene, nagyon korlátozottak lesznek a lehetőségei.

Ha pedig nem érdekli a dolog és megszabadulna a cucctól, nem fogja tudni eladni senkinek, mert nincs rá kereslet (lásd előző pont).

2023. okt. 2. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Pár napja olvastam valaki "hozzáértő" hozzászólását, hogy rengetegen vannak, akik életük végéig megelégednek a vázzal és a kitobjektívvel. Ezt a szerepet az M-ek is nagyon jól be tudják tölteni. Pláne, hogy ha mégsem igazolódik be a szagértő jóslata, adapterrel az összes EF objektív rájuk csatlakoztatható, azokból meg egyre több lesz egyre olcsóbban.


"Ha pedig nem érdekli a dolog és megszabadulna a cucctól, nem fogja tudni eladni senkinek, mert nincs rá kereslet"

Hogyne lenne, hiszen azért akarja eladni, mert van neki, tehát megvette, azaz volt kereslet rá, annyi meg lesz is.

2023. okt. 3. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

"hiszen azért akarja eladni, mert van neki, tehát megvette, azaz volt kereslet rá"

Nem vette meg, hanem kapta egy hozzá-nem-értőtől, akinek az olcsóság volt a fő szempont.

2023. okt. 3. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha semmi elképzelése nincs az ajándékozottnak, akkor megfelelhet. De amúgy veszélyes lehet. Jobb lenne vele megbeszélni.
2023. okt. 3. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

#5 valóban. Akkor tehát eggyel kevesebb kereslet lesz rá, de még sok marad.


Én vennék egyet, már egy éve nézegetem ezeket, de amennyiért kínálják az M-eket, hát kenjék a hajukra. Onnan tudom, hogy van kereslet, hogy kefélnek lejjebb vinni az árat, és egy fél év alatt csak megveszik mindegyiket. Ha máshol nem, az árban tükröződnie kéne annak, hogy halott rendszer, de nem. És veszik... A hiteddel ellentétben. :D

2023. okt. 3. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Hetes, én elmondtam a véleményemet, mert kérdezték.

Nem állok le vitatkozni veled, főleg ha ilyen konok vagy.

Magánügyed, felőlem azt veszel amit akarsz. TE nem kérted a véleményemet, látszólag nem is érdekel, úgyhogy neked nem fogok magyarázni.

Azt azonban örömmel venném, ha a személyeskedést mellőznéd.

Köszönöm.

2023. okt. 3. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Nem állok le vitatkozni veled, főleg ha ilyen konok vagy."

Nem tudsz vitázni velem, mert amit én állítottam, azok tények.



"TE nem kérted a véleményemet"

Nem, de jobb is, hogy en mszorulok rá a véleményedre, csak roszsul járhatnék. Én a kérdező érdekeit védem a buta, félrevezető kijelentések ellen.

"Azt azonban örömmel venném, ha a személyeskedést mellőznéd."

Hol személyeskedtem?

2023. okt. 3. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A második felhasználók felvásárolták a kínálat túlnyomó részt, a beszélgetés eléggé átcsapott a feltételes módokba.
2023. okt. 15. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!