Milyennek indult a fotós oldalam? Van értelme folytatni? Úgy értem, szerintetek érdemes?

Figyelt kérdés
[link]

2014. ápr. 30. 10:33
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
66%
Elozo vagyok. Nem azt mondtam, hogy ne fotozzon. Persze, nyugodtan. Gyakoroljon, tanuljon, fejlodjon. De ezen a szinten nem erdemes fotos oldalt nyitni. Ezzel szerintem mindenki egyetert. A kerdes az volt, hogy erdemes-e a fotos oldalat folytatni. Igy, ezen a szinten nem. Elobb tanulni kell, es amikor mar van mit mutogatni, akkor kell/lehet fotos oldalt kezdeni.
2014. máj. 1. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Nem neked válaszoltam az előbb, hanem a kérdezőnek.

Miért ne lehetne neki is facebook oldala? Ma már kinek nincs? Ott dokumentálhatja a "fejlődését" ha akarja, az ismerősei meg lájkolhatják. Nem önmagában egy facebook oldallal van a baj. Csak a nevet kellene lecserélni. Na meg persze gyakorolni, gyakorolni, tanulni, gyakorolni.

2014. máj. 1. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Na most fotózás terén én sem vagyok sokkal különb, de ezek nagyon gáz fotók én szerintem.


Látszik hogy telefonnal készültek és max 3 megapixeles kamerával ezek szörnyűek már bocsi.


Na most ugye itt elsősorban nem a kép minősége a lényeg hanem a beállítás, rohadtul nem mindegy milyen szögből fotózol, milyen a megvilágítás az expozíció beállítása is elég lényeges, a ráközelítés stb...


Na most ugye a fotózás szép és jó, de ezeket a képeket nagyon sokan picit átdolgozzák valami képszerkesztővel nem feltétlen a Photoshopra kell gondolni vannak annál egyszerűbbek is, de a lényeg az hogy variálni kell időnként.


Na most ugye magához a gyakorláshoz, a beállításra jó a telefon is nem vitázok meg sokszor adódik olyan helyzet amikor csak egy telefon kamerája van kéznél az embernél. De az ilyen jellegű fotókra nem árt egy komolyabb cucc.

Nem kell atomdrágákra gondolni meg ilyen fullosan felszerelt kamerákra gondolni de valami normális azért legyen kéznél ha csak simán nekivágsz kattintgatni.

Na most fotózásnál nem csak az a lényeg hogy megállj valahol és kattints egy párat és pá.

Itt ugye fel kell mérni a terepet, megtalálni a jó kilátást, beállítani úgy hogy elsősorban a kép lényegét emelje ki amit igazából le akarsz fotózni és a környezet hogy is mondjam kevésbé legyen ott.


Én sem vagyok sokkal különb nem hangoztatom, én is kezdő vagyok, van 1-2 haver akivel szoktam erről beszélni időnként ők profibban csinálják ezt nálam.


Na most ugye ha megvan egy kép megeshet hogy lesz még mit tökéletesíteni rajta valami képszerkesztővel. Akkor is elsősorban a kép élességét szokták variálni, meg picit felturbózni hogy látványosabb legyen.


Na most ugye a profibbak is ha lefotóznak valakit mondjuk egy személyt, akár egy plakáthoz, akár valami máshoz. Akkor is legalább 10-20 képet csinálnak róla ugyanabból a szögből meg minden, mert könnyen lehet sőt biztos is hogy az egyetlen egy fotó nem sikerül olyan jól. Ha meg valaki azért fotózz le egy személyt hogy utána picit variáljon rajta képszerkesztővel arról szinte egy egész sorozatot szoktak csinálni és azok közt percekig válogatnak hogy megtalálják a legjobbat, amivel már érdemes picit többet foglalkozni és ha elkészült a dolog akkor is még szoktak rajta variálni mire közzé teszik azt.


Nem egy egyszerű dolog, én sem merek villogni azzal a kevéssel amit eddig csináltam, mert egyszerű átlagos képek, semmi extra, csak folyamatosan nézegetem gyakorolgatok, játszadozok ezzel hogy minél jobban ráérezzek a dologra, hogy legközelebb minél jobb képeket tudjak készíteni.

2014. máj. 1. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!