Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Érdemes még egyáltalán FHD-ban...

Érdemes még egyáltalán FHD-ban gondolkodni, vagy most már újként csakis 4K-s kamerákat vegyen az ember?

Figyelt kérdés
mert látom, hogy szinte szabadul meg mindenki a fullHD-s camjaitól, és 4K-sokra térnek át, aztán elgondolkodtam, hogy ennyire kiment volna a divatból a fullHD, hogy aztán fél év múlva meg már ott fog tartani, mint régen a VGA minőségű telefonos kamerák?
2015. nov. 18. 22:22
 1/10 anonim ***** válasza:
Van valamilyen 4k-s eszközöd? Van hozzá géped, hogy tudd szerkeszteni? Az ismerőseidnek, vagy azoknak akik nézik a felvételeidet vannak 4k-s eszközeik? Van elég tárhelyed? Amikor felfutott a fullHD akkor jó volt most meg nem?
2015. nov. 18. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A 4K-nak én még nem látom a jövőjét. Még az olyan FullHD kamera is ritka, amelyik nem shit felvételt készít.
2015. nov. 18. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
oké, én is úgy gondolom h a FHD több, mint tökéletes, csak meglepett, hogy ennyire 4K-mániás lett mindenki, és tény ami tény, a sima HD és FHD kamerák ára eléggé lezúgott, kb ott vannak majdnem, mint pár éve még a sima 768*576 (720*480) komolyabb camcordereké.
2015. nov. 18. 23:07
 4/10 Osynho ***** válasza:
Mert az emberek a számok bűvölétében élnek, ahelyett, hogy végiggondolnék, mi kell nekik, kipróbálnák az adott eszközöket. Sok W, Hz, mag, pixel, stb.
2015. nov. 18. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Mindenki?! Többször is említed, hogy mindenki. Ezt gondold már át kicsit, mert költői túlzásnak is túlzás.
2015. nov. 19. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

átgondoltam, és pont kamerák vásárlásában vagyok, és azt látom, hogy a FHD-sektől nagyon alacsony áron is megszabadulnak, mondván "az csak FHD-s". ahogy írtam, ne vicceljünk már, 56 ezerért vadi új minőségi FHD-s Sony camcordert kapok, míg nemrég ezért csak egy Samsung SMX-BP30 760*480-at kaptam.


de mi a frászért kell így nekem rontani? én feltettem egy kérdést, majd azt is kijelentettem, hogy én se értek egyet a jelenséggel.

2015. nov. 19. 07:37
 7/10 anonim ***** válasza:

Olyan ez, mint a megapixel. Az átlag felhasználónak, aki facebook-ra tölti fel a képeit, a 4-5 megapixel is bőven kielégítené az igényeit (nagyítással, croppolással együtt), de mégis sokan 20 megapixel alá nem adják. Miközben az már óriásplakátnak is sok lenne.


Ugyanez van a 4K-nál is. Profiknak hasznos, mert fullHD végterméknél szinte minden snitt kompozícióján javítani tudnak minőségvesztés nélkül. Átlag felhasználó ezzel szemben semmi előnyét nem élvezheti, inkább csak hátrányát. Viszont marketing szempontjából nagyon jól hangzik, könnyen fel lehet mutatni valamit a konkurenciával szemben, amit megértenek a tömegek, ráadásul nem kell kockázatos, drága technológiai innovációkba befektetni.

2015. nov. 22. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
jaja egyetértünk, csak tényleg már hisztérikus, amennyire oda vannak a 4K-ért és a MP-ért, aztán utána jönnek az ilyen apró kis gixerek, hogy ja a gépe se tudja kezelni, sőt a kártya se tudja írni stb ... hát érdekes dolog, mondjuk én még FHD-t se használok, nekem a 720p tökéletesen elég mindenhova, csak érdekelt a téma.
2015. nov. 22. 15:19
 9/10 anonim ***** válasza:

Továbbra sem derül ki számomra, hogy ki az a mindenki, akiről beszélsz.


Akiket én ismerek a szakmában, senkire nem illik a leírásod. Fogalmam nincs, milyen körökben mozogsz, hol tapasztalod azt, amit itt leírsz...

2015. nov. 22. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Tényleg erős túlzás, hogy mindenki, mert a 4K kamerák bizony még eléggé drágák, 200 ezer Ft fölött kezdődik a legolcsóbb is, úgyhogy inkább csak azok, akik eléggé tehetősek, és a pénz nem számít nekik!

De amúgy felesleges is olyat venni, csak akkor tudod kihasználni, ha UHD tévéd van, amire rá tudod kötni, máskülönben a HD tévécsatornák és Blue Ray-filmek is "csak" Full HD felbontásúak, Full HD kamerák pedig már 45 ezer Ft-tól vannak, de a jobb minőségűek Full HD-sek is 100 ezer Ft alatt!

Én is nemsokára veszek majd kamerát amatőr filmezéshez, és az olcsóbb de jó kamerák miatt csakis Full HD-ben gondolkodom! (Panasonic HC-W570)

2016. aug. 31. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!