Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Súlyos depresszió okozhat...

Súlyos depresszió okozhat olyat, hogy képtelen az ember gondolkodni?

Figyelt kérdés

Olyan mintha felére csökkent volna az IQ-m vagy nem is lenne már agyam, az emberek talán azt hiszik rólam, hogy fogyatékos, retardált lehetek. Képtelen vagyok bármire rendesen koncentrálni, a legegyszerűbb feladatokat nem tudom rendesen megcsinálni. Sorra rúgnak ki a munkahelyekről, mert nem felelek meg. Pl: túl lassú vagyok, sokat hibázom. Memória zavarom is van, de inkább csak rövidtávú. Valamit akarok csinálni, pár másodpercre rá már elfelejtem, mint egy szellemileg leépült öregember.

A szokásos depressziós tünetek is mind megvannak. Kedvtelenség egész nap, hosszú hónapok, talán már évek óta. Semmi sem tud érdekelni és állandó öngyilkossági gondolatok a nap szinte minden percében. De a gondolkodásom a legdurvább, üresnek érzem a fejem, nem tudok gondolkodni. Hogy lehet ebből kikeveredni idióta orvosok, akik nem tudnak segíteni és gyógyszerek nélkül? Már arra gondoltam elkezdek füvezni, hátha jobb kedvem lesz.



2014. júl. 21. 19:43
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez a pszeudodemencia, és együtt járhat a súlyos depivel. De súlyosnak tűnik a problémád, ehhez szakember fog kelleni, még mielőtt nagyobb baj lesz!
2014. júl. 21. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A drog rossz! Értem?

Környezetváltozás kéne neked, meg rendszeres kiadós dugás. A memóriádat meg fel lehet fokozni jegyzetfüzettel, ha van rá mód. Kéne járnod társaságba is, mert valószínűleg csak otthon gubózol. Itt a jó idő, ha van a környéken szabadstrand, oda általában nincs belépő, tehát ingyen lehetsz emberek közt. De a dilidokikat szerintem ne hagyd ki a sorból, mert tudnak olyan jó koktélokat felírni, hogy az emberek nem egy antiszociális elefántot látnak majd benned, mint eddig, hanem segítenek is ha kell, és akkor nem fognak sorra kirúgni a munkahelyekről. Munkalehetőségnek meg próbálj nagy (1200+) céghez felvételizni, ott úgyis gyorsan pörögnek az emberek, folyamatosan vesznek fel fizikai állományt (már ha olyan munkát akarsz). Ha bejutottál, akkor pedig csak az átlag közepet ha hozod, akkor anyagilag is talpra bírsz állni talán.

2014. júl. 21. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

Nekem kb ugyanez van és orvoshoz tuti nem megyek..

Tudom magamtól miért alakult ki ez nálam..ja és én sem tudok menekülni se alkoholba,se drogba. .

2014. júl. 21. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"Képtelen vagyok bármire rendesen koncentrálni"

A bajok gyökere ez. Ezt lehet 'edzeni', hogy jobb legyen. Lecsendesíteni a háborgó elmét. Zavaros, háborgó tóban a dolgok nem látszódnak, vagy összetöredezetten. Tiszta, nyugodt tóban ragyog a Hold képe - érthető lesz a világ. És szép.

[link]

2014. júl. 21. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
62%

bocs, az off-ért.

Állást keresek, és azt olvasom, hogy sorra rúgnak ki, tehát sorra fel is felvesznek. Ezt hogy csinálod? Milyen munkakörbe? (valami segítő tippet, tanácsot szívesen elfogadnék).

2014. júl. 21. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

hát velem is kb ez van..

én se akarok orvoshoz menni (pár éve voltam,teletömtek gyógyszerrel csak)

2 munkahelyről is magamtól jöttem el,úgy éreztem nem tudom ellátni a feladatom,máshol járt az agyam,és folyton elbőgtem magam.

még mindig a csodára várok,hogy egyszer visszafordíthatom ezt a folyamatot.

sportolás egy kicsit segített.

de a környezetváltozás -amit az előző írt,csak néhány hónapra vidított fel.

2014. júl. 25. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Szeresd jobban magad, törődj többet magaddal, helyezd magad mindenki elé. Zárd ki gondolataidból a negatív tartalmú érzelmeket és törekedj arra, hogy csak pozitív életesemények történjenek veled. Ne találkozz olyan emberekkel akik energetikailag lehúznak, panaszkodnak siránkoznak és Te se tedd ezt. Ne nézd a tv-ben sem a híreket, nagyon lehangoló. Mindenképp sportolj valamit és ha van lehetőséged szexelj sokat, (persze csak minőségit.)Halgass sok olyan zenét ami dinamikus és jó kedvre derít. Minden napra legyen napi terved. Reggel ébredés után határozd el, hogy ma jó kedved lesz és ebből senki és semmi nem zökkent ki. Nézz utána a neten hogy hogyan tudnád az "egódat" helyre rakni. Ekhárt Tolle: Az új föld című könyvét ajánlom erre. Lehet, hogy ez egy hosszabb folyamat lesz, de ne add fel. Ja és nem utolsó sorban az étkezéseden is változtass.A figyelmedet mindíg öszpontosítsd valamire, az utcán ne menj lehajtott fejjel, legyél figyelmes. Ha átalakítod a gondolkodásmódod, olyan boldog leszel, mintha a mennyországban élnél. Sok sikert és legfőképp kitartást az nagyon kell. Ne add fel keresd a boldogsághoz vezető utat.
2014. nov. 19. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!