Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Ha egy mikrohullámú sütőbe...

DikazDabas kérdése:

Ha egy mikrohullámú sütőbe beteszek kettő bögre tejet, akkor az később fog felmelegedni, mintha csak 1 bögrét tettem volna bele?

Figyelt kérdés
Nemtudom eldönteni, hogy most ez így hogy működik.
2019. okt. 30. 18:20
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:

# 10

Vagy ahogy te szoktál majomkodni, de tök feleslegesen: #9 a #10-nek.

Mikrosütőt bármilyen buta ember tud javítani, aki nem érti a működését. Aki sötét az elektronikához is.

Parasztosan: "micro", c-betűvel.

Lassan írom, hogy megértsd: nem visszacsatolt szabályzású mikrosütőről beszélek. Akár mechanikus, akár elektronikus.

Folyamatos üzemről beszéltem. Érted? Amikor nem kapcsol ki egyáltalán. Szakaszosan sem, sehogy sem.

2019. okt. 31. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 anonim ***** válasza:
0%

#10, #11-nek:


Te miféle "visszacsatolt" szabályzásról beszélsz?

Feedback vezérelt micro?


Legalább a wikipédiát nézted volna meg te id'óta, ha már iskolában nem tanultad!


Attól hogy szakszavakkal dobálózol, még nem leszel szakember! XD

2019. okt. 31. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem ha egyszerre teszed be de kèt külön bögrèbe, akkor ugyan annyi idő max pár százalèkkal több. Ha viszont összeöntöd egy nagyobb valamibe, akkor tuti hogy több idő kell neki.
2019. okt. 31. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 anonim ***** válasza:

# 12

Ne beszélj mellé!

Sajnálatos, hogy nem érted, miről beszélek, de ezzel csak igazolod, amit sejtettem is.

Egyelőre maradjunk az alapoknál:

Adott egy hagyományos mikrosütő, maximális fokozatra kapcsolva, amikor is a magnetron folyamatosan működik, nem kapcsolgat ki egyáltalán.

Mit nem értesz ezen?

Miért dumálsz mellé?

2019. okt. 31. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 anonim ***** válasza:
0%

#12,, #14-nek:


Nem beszélek félre.

Az a nagy büdös helyzet, hogy szerintem mi "elbeszélünk egymás mellett"!


Nem világos számomra hogy neked pontosan mi is az álláspontod a kérdésben, ezért közölnék egy tényt:


Attól, hogy valaki több *bármit* tesz a micróba, attól még a magnetron nem fog kevesebb, egységnyi területre jutó mágneses indukcióvonalat létrehozni!


Aki azt hiszi hogy több folyadékhoz több idő kell, az figyelmen kívül hagyja azt az apróságot, hogy a micro belseje 3 dimenziós!

Az elektro-mágneses hullámok a visszaverődések következtében közelítőleg egyenlő eloszlásban vannak a micro belsejében.


Mivel csak közelítőleg, ezért a behelyezett cuccost illik forgatni az egyenletes melegedés érdekében.

2019. okt. 31. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 anonim ***** válasza:
0%

#15 vagyok:


Kicsit tudományosabban:


A magnetron létrehoz egy bizonyos mértékű , dinamikus térerősséget a micro belsejében.

Ennek van egy egységnyi térfogatra lebontott mértéke, ez legyen most a pohár víz.

Ha két pohár vizet teszel be, akkor a két pohár párhuzamosan, azonos idő alatt fog melegedni.


Ha tényleg szakember vagy, akkor itt kell elismerned hogy igazam van!

2019. okt. 31. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 anonim ***** válasza:
0%

Ismét #15:


Természetesen ez a megközelítés csak korlátozottan igaz.

Két pohár víz elfér egymás mellett, de ha egymás mögé helyeznéd őket akkor már problémásabb az idő számítása!

Növekedne kicsit az idő, ami kizárólag a forgatásból következő periodikus takarásnak köszönhető.

2019. okt. 31. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 anonim ***** válasza:

# 15 x túl sok.


Akkor eddig mégis félrebeszéltél, amikor a szakaszos teljesítményszabályzás működéséről próbáltál "felvilágosítani". De minek, ha folyamatos működésről beszélünk, ezt neked borzasztó nehéz lehetett megérteni.

Mostanra meg mintha már az energiamegmaradás törvényét igyekeznél meghazudtolni. De az még neked sem fog menni, hantabajnok.

Méréseim szerint a teljesítményfelvétel nem változott, a vízmennyiség változásával.

Akkor a te elméleted szerint, ha kevés vizet teszek be, a teljesítmény egy része elszáll egy másik dimenzióba.

"Tudományos..."

2019. okt. 31. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 anonim ***** válasza:

#17, #18-nak:


Te vagy menthetetlen troll vagy, vagy reménytelenül ostoba.


Csak úgy tudsz létrehozni energiát, ha azt a saját célodra használod?


Csak az dühít, hogy szakembernek álcázva magad átqrod a kérdezőket az okoskodásoddal!

2019. okt. 31. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 anonim ***** válasza:

# 19

Ne erőlködj, ezt már buktad kisöreg...

3 pohár víz, azaz 3 x 2 dl.

Csapvízzel egyformán megtöltve, egyformán 14 °C.

Mikrosütőbe beteszem (vagy ahogy a műveletlen paraszt írja: micro).

Multiméter, K-típusú hőelemét alkalmazom.

Egy pohár víz 1 perc alatt: 48 °C

Két pohár víz 1 perc alatt: 33 °C (gyengébbek kedvéért: mindkét pohár egyformán).

Az esetet dokumentáltam a kedvedért, itt elolvashatod részletesebben:

[link]

2019. nov. 1. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!