Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Kávéfőzőgépet vennék, milyen...

Kávéfőzőgépet vennék, milyen vegyek?

Figyelt kérdés

Eddig egy Electrolux EEA111 típusú kávégépem volt, ami nagyon finom kw-t főzött. 29000 -be került. A neten a megvétel után olvastam hogy árához képest nagyon finom kw-t főz, de amint lejár a jótállás azonnal be fog szarni. Hát meg is történt. a kérdésem az lenne, hogy ilyen árfekvésben mint ez volt, ilyenben milyen kw-főzőgépet tudnátok ajánlani tapasztalat alapján? Persze ami jól főz, de nem megy azonnal tönkre amint lejár a szavatossága? Elsősorban Auchanban venném, vagy Euronicsban, de természetesen mindegy hol, a lényeg hogy jól főzzön, és a fentebbi árnál ha többe is kerülne, de ne sokkal..


Várom a tippeket! :)



#Kávéfőzőgép vásárlása
2020. aug. 6. 12:08
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:

A családban 2 Szarvasi is volt, nagyon finom kávét főznek, de maga a márka általánosságban sz#r konstrukció: hamar vízkövesedik, gyenge tömítés.

Mi is mostanában készülünk majd új eszpresszó kávéfőzőt venni, hasonló árfekvésben, eddig a kiszemelt típus: DeLonghi EC 9.1 - kíváncsi vagyok, milyen lesz!

2020. aug. 7. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 A kérdező kommentje:

13:Attól tartok, hogy mivel olyan sok, és drága gépek vannak már, így felhígult ezen a téren is a piac. Ezért gondoltam hogy biztosan tud valaki olyan gépet ajánlani, ami ár/érték arányban elég jó.


Nagyon szépen köszönöm a tanácsokat mindenkinek, aki érdemben hozzászólt a kérdésemhez! :)

2020. aug. 7. 23:33
 13/35 anonim ***** válasza:
Jók a DeLonghi gépek is amúgy. Jurából is van egyszerűbb kategória, de valo igaz, hogy nem olcsó úgy sem. Ellenben ha belegondolsz, egy ilyen gépet használhatsz probléma nélkül 10-15 évig, míg egy olcsó gép 2-3 ev utan nagy esellyel tönkre megy.
2020. aug. 9. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 A kérdező kommentje:

24:Igen, pontosan így gondolkodom én is, nem mindegy hogy 2 évente veszek egy gépet, vagy 15 évig semmi problémám nem lesz vele, hiszen nem hiába kerül annyiba, amennyibe.

Jól keresek, de közben építkezek, de azért meggondolom azt hogy most nem filléres gépbe fektetek bele, hanem egy lényegesen jobba.

2020. aug. 9. 11:26
 15/35 anonim ***** válasza:
83%

Azt javaslom leginkább, hogy menj be egy elektronikai szakboltba, vagy ha van kifejezetten kávé gépekre szakosodott bemutatóterem a környékeden, akkor oda és mondd el a kívánalmaidat. Ha pl csak espressot iszol, abból is csak napi kettőt, más gépre van szükséged, mintha heti 30-40 kávé plusz tejes kaveital lenne az elvárás.

Jók-szerintem- azok a kavekeszitok is, amik nem gépek, pl a french press, vagy chemex, cold brew edények, de ezek ugye idő igényesebbek és a főzött kávétól eltérő ízt adnak.

2020. aug. 9. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 A kérdező kommentje:
Igen csak espressot, kb. napi 1-2 iszok. Ennyi lenne a kihasználtsága csak.
2020. aug. 9. 12:27
 17/35 A kérdező kommentje:
(Mondjuk ezt oda írhattam volna előbb is, mert nem elhanyagolható szempont :/ :) )
2020. aug. 9. 12:28
 18/35 anonim ***** válasza:

Közben most néztem utána, hogy az Electrolux EEA111 nagynyomású (15 bar) gép, szóval elhiszem, hogy a DeLonghi EC 9.1 olyan snassz hozzá képest! Viszont márka nélkül is az ilyen nagynyomásúakból 30 ezerig a legtöbb valamire való gép DeLonghi, amivel azért nem igazán lehet mellényúlni, például: EC 153, EC 157, EC 191, EC 230, EC 260.

Vagy még amiket szintén érdemes lenne nézegetni: Krups XP3208 Opio, Sencor SES 1710BK, vagy Clatronic ES 3643.

2020. aug. 11. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! :)
2020. aug. 11. 17:07
 20/35 anonim ***** válasza:
75%

Bementem pár éve hogy veszek valamit ami nem kapszulás, emberi áron van, és nem hullik szét hamar... 1 személyes kis főzőm volt, nagyobb kellett.

A sok dizájnos helyett ezt ajánlotta az eladó, mondta a többi hasonló árkategóriás nem tud ekkora nyomást, illetve ennek van alkatrészellátása is és olcsó hozzá minden. Azonkivül kb 4 közeli ismerősömnek is ilyen van, illetve régebbi cégemnél is ilyennel főztek hosszú évekig.


[link]


Megvettem, nem bántam meg. Ami nem tetszik, hogy nekem kell kikapcsolnom kézzel ha lefőtt, nem kapcsol ki automatán, meg a kiöntővel kell vigyázni, nem mindegy hogy van a kiöntő teteje rajta, mert könnyen mellé lehet önteni, de összességében egy tartós, egyszerű konstrukció, nekem is bejött... Évek óta megvan, sose vízkőoldóztam, de rendben működik.

2020. aug. 23. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!