Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Kávéfőzőgépet vennék, milyen...

Kávéfőzőgépet vennék, milyen vegyek?

Figyelt kérdés

Eddig egy Electrolux EEA111 típusú kávégépem volt, ami nagyon finom kw-t főzött. 29000 -be került. A neten a megvétel után olvastam hogy árához képest nagyon finom kw-t főz, de amint lejár a jótállás azonnal be fog szarni. Hát meg is történt. a kérdésem az lenne, hogy ilyen árfekvésben mint ez volt, ilyenben milyen kw-főzőgépet tudnátok ajánlani tapasztalat alapján? Persze ami jól főz, de nem megy azonnal tönkre amint lejár a szavatossága? Elsősorban Auchanban venném, vagy Euronicsban, de természetesen mindegy hol, a lényeg hogy jól főzzön, és a fentebbi árnál ha többe is kerülne, de ne sokkal..


Várom a tippeket! :)



#Kávéfőzőgép vásárlása
2020. aug. 6. 12:08
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
100%
Oké, de ez kotyogós, nem pedig eszpresszó, mint amit a kérdező keres.
2020. aug. 23. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
Az említett Delonghi 3-5 bar-t tud, a Sarvasi 4 bar-t....
2020. aug. 23. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:

*3-5 = 3.5

A Szarvasi akkor is tovább bírja mint 2-3 év :)

2020. aug. 23. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
54%

Kotyogós: 4 bar és 7 gramm őrleményből 4-6 adag kávét készít.

Eszpresszó gépek: 11 bar (van nyomásesés, hiába írják hogy 15 bar-os) és 7 gramm kávéból csak 1 adag.


Arról nem beszélve, hogy a kotyogós forralja a vizet, 110°C folyik át a szűrőn, míg az eszpresszó gép legfeljebb 90°C -on dolgozik. Ez a 20-25°C különbség íz szempontjából igen észrevehető.

2020. aug. 23. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
Köszönöm, ezt nem tudtam.
2020. aug. 23. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 A kérdező kommentje:

24: Igen!

Fontos szempont! OLvastam valahol (bocsi ha nem jol ídézem) hogy egy bizonyos hőfokon kell a kávét lefőzni, mert az alatt nem oldódnak ki azok az enzimek, az aroma, az íz világ, amiért a kávé "jobb", egy bizonyos hőfok felett pedig megégnek a kávé szemek, és ezért gondolja mindenki azt, hogy egy kotyógós erősebb kw-t csinál. Holott csak megégeti a kávét , savas lesz a kávé, ami az embernek sem tesz jót. egyébként valóban, a kotyógóstól fájt a gyomrom, a fent említett Elektroluxal főzőtt kávétól pedig sosem.

Ezért gondolom azt, hogy azok a 250- 300- 350 ropis kávéfőzők nem hiába kerűlnek annyiba.

2020. aug. 27. 23:26
 27/35 anonim ***** válasza:

Nyomásesésről én eddig nem tudtam, de az "eszpresszó" a gép típusa, és nem a nyomás erejétől nevezik annak! Mármint névleges nyomásból nem csak 15 baros van, a hagyományosabb olcsóbb eszpresszó gépek névleges nyomása 3.5 bar, illetve van pár ritkább is: 1, 5, és 20 bar nyomású!

Elhiszem, hogy a túl nagy hőfok megégeti a kávét, de amúgy normál esetben nem azon, hanem a nyomáson múlik a dolog: egy gép minél nagyobb nyomású, annál jobban kipréseli a kávéport, amiből így több aroma és koffein szabadul fel = teltebb ízű és erősebb kávé !

Savas lesz? Ha csersavra gondolsz, az alapból van a kávéban, csak mivel a kotyogós kiégeti, ezért utána már érezni is lehet! A tej megköti a csersavat, így már nincs különösebb hatása, de sajnos az íze attól még megmarad! Amúgy egy kotyogós sem csak 4-6 adagot főz le, mérettől függ, vannak ennél kisebb és nagyobb kotyogók is!

Az, hogy a Szarvasi gépek mennyire tudnak 4 bar nyomást, kérdéses! Bár a hivatalos oldalukon is ennyit írnak az ismertetőbe, de ami onnét közvetlenül letölthető használati útmutató és részletes adatlap, azon viszont már csak 304 kPa szerepel, ami 3.04 bar, és az adatokat általánosságban írja az összes típusára, egyetlen kivétel a Szarvasi CM 4677, mert az nagynyomású profibb gép!

Tegnapelőtt megjött a DeLonghi EC 9.1 , a tejhabosító kivételével eddig tökéletes. Elfelejtettem megemlíteni, hogy én általánosságban szeretem a kávét, ezért nekem tökmindegy, anyukám viszont nem szereti a túl erős kávét, direkt ezért nem nagynyomásút vettem!

2020. aug. 28. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 Szervizmérnök úr ***** válasza:
83%

A karos gépnek is nevezett típus nem kotyogós konstrukció.

Kotyogós így néz ki:

[link]

A gőz nyomása felfelé tolja a vizet, a visszafolyást egy súlyszelep akadályozza meg, ami működés közben kotyogó hangot ad (nem is értem, honnan kapta a nevét...).

Karos gép lehet természetes gőznyomásos, vagy vibrációs vízpumpás (egyebeket most nem említve, kézi dugattyús préselős stb.).

Vízpumpás nekem is van, csak már nem használom, mert az automata praktikusabb, ami gombnyomásra adja a kávét, így nem kell annyit pancsolni vele (de némi törődést / öblítést azért ez is igényel).

A vízpumpásnak nem azért esik a nyomása, mert a pumpa gyenge lenne, hanem a bolti őrölt kávé elég durvára van őrölve, könnyen átszalad rajta a víz. Azaz nincs elegendő fojtás.

Ilyen őrleménnyel 10-11 bar nyomást mértem gőzkimenetre kötött nyomásmérővel, kávékészítés közben.

Finomabb kávéval, meg amikor már el is dugult a szűrő, 14-15 bar nyomásig tolta a pumpa.

Tehát nem a pumpával van a gond (legalábbis a sajátomnál), a kávé őrlési finomsága sokat számít.

2020. aug. 28. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
77%

Szarvasi alatt az emberek 99%-a vízforralós, legalább 4 adagos, híg, keserű ízvilágú kávét adó kotyogós gépet érti.


Igen, a cm4677 egy fapados olasz eszpresszó gép, nem "kotyogós"

2020. aug. 28. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 Szervizmérnök úr ***** válasza:
77%

Igen, noha Szarvason is gyártanak vízpumpás (15 baros) gépet, ha nem is teljesen saját gyártású alkatrészekből.

Viszont ők valamivel drágábban tudják kihozni ugyanazt a konstrukciót, amelyek kaphatók import változatban is, részben azonos alkatrészekkel, csak más külső formában.

2020. aug. 28. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!