Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Akciós előltőltős mosógép...

Akciós előltőltős mosógép vagy felültöltős?

Figyelt kérdés
Most van 50 ért akciós indesit elültőltős a tescoban kiállítási darab. 70-ért van legolcsóbb felültöltős. Hosszú távra szeretném, mit tegyek ? Mennyi élettartamot és rizikót jelentenek, mit javasoltok ?
2011. márc. 28. 11:54
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
A Média market ahol még körűl néztem és egyöntetű volt az eladók véleménye, miszerint az Indesit nagyon jó márka és megbízható. Mindenhol azt mondták, hogy nem érdemes elűltőltőset venni, mert egy instabil szerkezet, csak oda ahol nem fér el más mert kicsi a fűrdőszoba. Ezek hamar tönkremennek állítólag és hosszú távra csak felűltőltőset szabad venni, mert a dobcsere nagyon sokba kerűl.
2011. márc. 28. 18:35
 12/21 anonim ***** válasza:
Az utolsó előtti mondatod ellentmondásos, kedves kérdező. felültöltőset szoktak oda venni ahol más nem fér el, amúgy jópár vásárló panaszkodott a csapágyas felültöltős mosógépére, pedig azok két helyen vannak csapágyazva. Egyébként nekem egy 8 éves elöltöltős gépem van és semmi gond nem volt vele.
2011. márc. 28. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

Eléggé ellentmondásos a tapasztalataitok, az eladó szakemberek javaslataival. Teljesen elbizonytalítottatok :D.


Lényeg az hogy volt elűltőltős akció, Indestitből, még most is van. A Media Marketos és Tescos eladó is egybehangzóan azt mondta, hogy az egy megbízható márka, ellenben ha hosszú távra tervezek, akkor CSAK felűltőltősben gondolkozzak, mivel az a mosógép. Elűltőltőset csupán az vásárol, akinek olyan kialakítású a fűrdőszobálya hogy nem képes mást használni, mert nem lehet. Nálam lehet, most költöztem új helyre a régit régóta használtam, kidobtam, fogalmam sincsen milyen volt, de sokszorosan kiszolgálta magát.


A felűltőltős stabilan 2 helyen csapágyazott és üzembiztos szól az eladó szakértelem. A másik csak hátúl egy helyen és ha elromlik véletlen, akkor dobcsere és sokkal drágább lesz javítással ráadásúl utána marad a kevésbé üzembiztos elűltőltős. Elméletben nem nagy ár rászánni még 20-at, de ugye minek, ha nem kellene, hiszen itt van ez. Ráadásképpen azért az árért már felűltőltősből nem is kapni Indesitet, csak drágábban, mert az egy jó márka ; ismét szól a szakértő. Meghallgattam köszönettel a tapasztalataitokat. Most már nem tudom mit tegyek :D. Nem szeretnék drágábbat venni, mivel ahhoz hogy üzembeli teljesítményben és megbízhatóságban jobbat kapjak az még legalább 50-et rá kellene tenni, annyit pedig nem akarok, mert nem szórakozni akarok vele, szenzoros programmal stb, hanem csak mosni.

2011. márc. 28. 22:35
 14/21 anonim ***** válasza:
Az eladók azért dícsérik a ganaj márkákat,hogy fogyjon.Az eladó szava nem szentírás,még hazudni is képesek azért hogy elvidd tőlük a hervadt cuccot pl.: "viszik mint a cukrot".
2011. márc. 29. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Én pl. műszaki eladó vagyok és egyáltalán nem érdekem, hogy az Indesit fogyjon, nekem mindegy melyiket viszik el, én azért dicsérem mert jó márka, nekem elöltöltős gépem van régóta, meg vagyok vele elégedve, szerintem kérdező, nyugodtan vedd meg azt az akciósat amit láttál.
2011. márc. 29. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 D.O.81 ***** válasza:

Üdv!


Elöl, vagy felültöltős?

Elektronikus vagy mechanikus vezérlésű?


Előny:

Elöltöltős:

-kis befoglalóméret

-nagy betöltőnyílás

-kukucskálóablak, amin tudjuk elemezni mi is történik odabent.

-külön adagoló nyílás.

Felültöltős:

-egyszerű felépítés

-helytakarékos

Elektronikus vezérlés:

-Korlátlan kombinációs lehetőség

-Egyszerűen megoldható a vezérlés és a szabályozás

-Precíz

-Kommunikációs felület

Mechanikus:

-Egyszerű

-Nem bonyolult kezelőfelület

-Agyonüthetetlen

-Egyszerű javítás és hibakeresés.

Hátrányok:

Elöltöltős:

-Letörik az ajtófül

-Üstgumi elkopáskor szivárgás

-Túl magas víznyomás esetén ott is jön belőlle a víz ahol nem kéne

-Nehéz

-Nincs belőle melegvízcsatlakozásos modell

-Gericbetegeknek rémálom.

Felültöltős:

-Ajtózárási problémák

-Az adagoló rendszer a csuklópontnál, főleg az öblítőtartálynál elszappanosodik.

-Az üst viszonylag mélyen van

-Nincs melegvíz csatlakoztatási lehetőség.

Elektronikus vezérlés:

-Nem katonai kivitelű alkatrészek

-Bizonyos esetekben bizonytalan működés

-Alkatrész hiba

-A beégetett program károsodik

-Jeladó és vezérlő elem alulméretezési okra visszavezethető meghibásodásai

-Kommutátoros motor alkalmatlan ilyen berendezés működtetésére, még akkor is, ha vezérlése sokkal egyszerűbb, mint a hagyományos rövidrezárt forgórészű asszinkron motoros modellek esetén.

Mechanikus vezérlés:

-Korlátolt számú kombináció

-Viszonylag bonyolult programkapcsoló

-Nagyobb tűrések

-Kevésbé precíz.


Ezenkívül nagyon ritka az olyan modell, amelyik szervizbarát lenne, mivel ezeket a gépeket álló helyzetben gyakorlatilag lehetetlen szétszedni.

Továbbá a legtöbb gépen a szivattyú szűrőjét takarékossági okokból kispórolták, és kevés modellen van szűrő nyílás.

Ezenkívül hiányolom a melegvíz csatlakoztatási lehetőséget a készülékekről.

A mostani készülékek sajnos nem szolgáltak rá arra megbecsülésre, mint a valamikori HAJDU ENERGOMAT-ok.


És még nagyobbak is.


Remélem tudtam segíteni.

2011. márc. 29. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 bp1985 ***** válasza:
Csak felültöltőset. Sokkaj jobb az összeszerelése, mint egy elöltöltősnek. Meg se forduljon a fejedbe, hogy elöltöltőset veszel. Nálunk eddig 2 volt elöltöltősbe, mindkettő tönkrement.
2011. márc. 31. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
a mosógép mellé még érdemes lenne megvásárolni a Magyar Helyesírás Szabályai című, számodra nagyon hasznos könyvet...
2011. ápr. 1. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 ekeke ***** válasza:

Ha elöl töltesz, akkor rá tudsz tenni bármit, pelenkázni tudsz rajta, páros izzadásra is jó, beépítheted konyhapult alá, ablak elé vagy polc alá is teheted, és nem tud átfordulni a dob. A csapágya 10 évig tart kb, és vedd figyelembe, hogy az autók is mind egy oldalon vannak csapágyazva, a motorok kettő, mélgse szempont a vásárlásnál. A csapágy mögött van egy szimmering, ami folyni kezd, na akkor azonnal csere, az nem igaz, hogy dobot vagy üstházat kell venni, csak ha betegre járatták a darálás ellenére.

A felültöltőset kis helyre érdemes, annak, aki szereti a ruhát közben kivenni-betenni, aki utánaöntöget. A két csapágy két szimmeringet jelent, sok felültöltősnél rohadt nagy munka a csere.


Amúgy meg mindegy, mit veszel, mert kábé be van árazva. Vegyél Miele gépet, biztos 40 év élettartam.

2011. ápr. 3. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
nekem whirlpool om van az első is az volt 11 évigtam de meguntam és vettem egy uj felültöltős whirlpoolt de én magas vagyok és vékony én jobban szeretek ebből kipakolni mind a 2 ő jó mind 1 hogy elöl v felültöltős a maik kb 5-6 évrt bírnak csak
2011. ápr. 4. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!