Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Hogyan alakítanátok ki egy...

Hogyan alakítanátok ki egy 1,5 Kilowattos Hálózatot ha nem lenne villany a házatokban?

Figyelt kérdés

Szóval a tulajdonostárs leköttette a villanyt mivel ő volt az előfizető, én meg a telet albiban húztam ki, de hazamennék sajátba.


A kérdés az, hogy 200 ezer forintból hogyan tudnék kialakítani szünetmentes tápegységgel, akkumlátorokkal, vagy áramfejlesztővel olyan megoldást, ami meghajt egy 50 literes kis bojlert, egy 200 wattos szivattyút, és egy 150 wattos hűtőszekrényt.


Miket vegyek? És hogyan jöhetne ki az áramtermelés ésszerű havi keretek között?


A hűtőnek folyamatosan biztosított energia kéne vagy max napközben amikro dolgozom akkor kapcsolhatnám le a rendszert.



Ugye folyamatos aggregátor üzemeltetés esetén ez rengeteg üzemanyag költséget jelentene, és annál is több fölöslegesen termelt áramot.


Ezért gondoltam egy akkumulátorokkal összeépített 2 kilowattos szünetmentes tápegyséág közbeiktatására. Nade hogyan valósítsam meg azt hogy a generátor bekapcsoljon és töltse a szünetmentest, ha már túl kevés van az aksikban?


Egyáltalán milyen típusú eszközöket tudnék beszerezni 200 ezerből erre?



Sajnos a hálózati villanyt nem tudom visszaköttetni csak a tulajdonostárs hozzájárulásával, vagy új villanyóramérő kiépítését tehetem meg saját részre de az közel egymillió lenne az engedélyekkel stb vel.


2011. ápr. 2. 12:07
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:

kizárt, hogy egymillió alatt ne úsznád meg


milyen épületről van szó? milyen arányban vannak a tulajdonostársak? miért nem engedi visszakötni?

2011. ápr. 2. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
Ezt megvalósítani 1 milla alatt kb egyenlő a lehetetlennel. Jobban jársz ha megbeszéled a tulajdonossal a dolgot vagy elmész 1 új helyre.
2011. ápr. 2. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 A kérdező kommentje:

Sima családiház egyik fele 1 szoba , furdőszoba konyha.


Miért annyira lehetetlen ez amikor szünetmenteseket használtan kapni egész jó teljesítményekkel 11-20 ezerért meg aggregátorok is vannak 30-40 ezerért egy kocsiaksi újonnan meg max 20 ezer forint.


Már csak össze kellene valahogy építeni őket, vagy összekötni.

Aztán ami kijön a szünetmentesből azt bekotni a konektorba.


Nehogymár egymillióba kerüljön az aggregátor elektronikus (önindítós) beindításának, és leállításának megoldása.


De még ha manuálisan indítom be az se gond, max megfigyelem miylen időközönként merülnek le az aksik a szünetmentesben.

2011. ápr. 2. 12:52
 4/35 A kérdező kommentje:

Nem engedi visszakötni mert perben állunk, én jelentettem fel hosszú lenne leírni mi miatt.


Erre mivel neki van saját tulajdonú ingatlana is, ellehetetlenítette a lakhatási körülményeimet.


Gennyes családi ügy...

2011. ápr. 2. 12:54
 5/35 anonim ***** válasza:

"ésszerű havi keretek" .. ugyan nem tudom összegszerűen mit értesz ez alatt, de úgy gondolom az nem kevés, már amennyibe az üzemeltetés kerülne.

Ha mégis, akkor ez egy elég komplex rendszer, ennek tervezése nem egy ilyen kérdezz-felelek oldal témája.

Az, hogy mennyiért kapsz egy 1,5-2kWos generátort NETről 5 perc alatt megtudod. Ha szerény 300W-al akarsz (ebbe boyler nem fér bele) 6 órás autonómiát biztosítani, ahhoz kell egy 12V 180Ah autóakkumulátor. Ennek feltöltése (agregát járatás) min. 4 óra. Az autóakkumulátort nem erre találták ki, jó esetben max. 1 évet bír ki. Ha igazi töltök-kisütök akkut akarsz, az ca. 3* annyiba kerül.

És akkor kell egy 1200/2400W-os inverter (szünetmentes, ebben ekkora akku, mert eredetileg nem ilyen hosszú áthidalásra találták ki).

Ezeknek megnézed az árait, megnézed a választott agregát mennyit fogyaszt 4 óra alatt, aláhúzod, összeadod, döntesz.. Ennyit tudok segíteni.

2011. ápr. 2. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 A kérdező kommentje:

Összegszerűen maximum havi 15-20 ezer forintos üzemanyagköltséget.


Mert még az is a negyede lenne a mostani albérletemnek amiben a villanyon kívül szinte semmi egyéb extra nincs olyasmi ami otthon ne lenne meg.


A gáz nincs kikötve otthon és van furt kút friss vízzel.


De mégha a gázt leköti az sem zavar mert van vegyestüzelésű kályha és hordozható palackos kályha is.

2011. ápr. 2. 12:59
 7/35 anonim ***** válasza:
Állandó áramellátáson ne is törd a fejed, az nagyon drága lenne! Eleve 2KW-os szünetmentes táp - ha egyáltalán lehet akkorát kapni. Viszont ha veszel egy kb 2KW-os aggregátort, az kb 50-60ezer Ft, mellé egy nagy akksit, töltővel, akkor kis szines tv, laptop stb, működhet mindig. És a hűtőt gázpalackossal old meg, azt is lehet kapni, nem kell hozzá áram, csak egy PB palack. A bojler mehetne az agregátorrol, kb 2 óra alatt felmelegiti a vizet, közben mehet a mosógép és az akksit is töltheted. De a melegviz megoldható fatüzelésű bojlerrel, a nyaralóba mi azt használjuk.
2011. ápr. 2. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 A kérdező kommentje:

Annyit sikerült kiderítenem eddig hogy egy kb 2 kilowattos benzines generátor 0,7-1,2 liter között fogyaszt terheléstől függően óránként.


Éppen ezért hazsnálnám csak az aksik töltésére, de szerintem az egyik aksit simán tölthetem majd az autómon keresztül is menet közbe ha megcsinálom a kivezetéseit.



Nézegetem gázüzemű aggregátorokat is csak azok 270 ezernél kezdődnek újonnan viszont hihetetlenül gazdaságos földgázzal ösz vissz 40 forintba kerülne egy kilowatt áram, palackossal meg kb 190 ft ba, de drága nagyon és ki sem tudnám hazsnálni mert 5 kilowattos a legkisebb..


Nekem csak akkora kellene amikről feltöltöm a szünetmentes tápegység aksijait szóval amiről egy kicsit jobbfajta autós akumlátortőltő elüzemelget.

2011. ápr. 2. 13:03
 9/35 A kérdező kommentje:

ma 12:59



[link]



Közel 2 kilowattos. Kb 1700 wattot tud a Volt Amperből számolva.



Drága?? Nem hinném.


Kell bele pár kocsiaksi megfelelően kötve.

2011. ápr. 2. 13:06
 10/35 A kérdező kommentje:

ma 12:59


Az aggregátor folyamatos üzemeltetése lenne horribilis az üzemanyagárak miatt.


Mivel ösz visz egyetlen foygasztónaka hűtőnek kell állandó áramellátást biztosítani az meg 150 wattot igényel össz vissz, erre lenne a szünetmentes beiktatva.


Akkor mi értelme lenne járatnia generátor, amikor a hűtő se megy mert éppen nem hűt, meg én se vagyok otthon.


De ha a generátor meg le van kapcsolva leolvad a hűtő.. érted...

2011. ápr. 2. 13:10
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!