Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Hogyan alakítanátok ki egy...

Hogyan alakítanátok ki egy 1,5 Kilowattos Hálózatot ha nem lenne villany a házatokban?

Figyelt kérdés

Szóval a tulajdonostárs leköttette a villanyt mivel ő volt az előfizető, én meg a telet albiban húztam ki, de hazamennék sajátba.


A kérdés az, hogy 200 ezer forintból hogyan tudnék kialakítani szünetmentes tápegységgel, akkumlátorokkal, vagy áramfejlesztővel olyan megoldást, ami meghajt egy 50 literes kis bojlert, egy 200 wattos szivattyút, és egy 150 wattos hűtőszekrényt.


Miket vegyek? És hogyan jöhetne ki az áramtermelés ésszerű havi keretek között?


A hűtőnek folyamatosan biztosított energia kéne vagy max napközben amikro dolgozom akkor kapcsolhatnám le a rendszert.



Ugye folyamatos aggregátor üzemeltetés esetén ez rengeteg üzemanyag költséget jelentene, és annál is több fölöslegesen termelt áramot.


Ezért gondoltam egy akkumulátorokkal összeépített 2 kilowattos szünetmentes tápegyséág közbeiktatására. Nade hogyan valósítsam meg azt hogy a generátor bekapcsoljon és töltse a szünetmentest, ha már túl kevés van az aksikban?


Egyáltalán milyen típusú eszközöket tudnék beszerezni 200 ezerből erre?



Sajnos a hálózati villanyt nem tudom visszaköttetni csak a tulajdonostárs hozzájárulásával, vagy új villanyóramérő kiépítését tehetem meg saját részre de az közel egymillió lenne az engedélyekkel stb vel.


2011. ápr. 2. 12:07
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
fogsz egy tulajdoni lapot és a lakcímkártyádat, bemész az áramszolgáltatóhoz és kéred az óra visszakötését, ennyi...
2011. ápr. 2. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 A kérdező kommentje:

14:12


Már próbáltam, nem teszik meg mert ő az előfizető vele állnak szerződésben, és a szolgáltatást nem felmondta, hanem szünetelteti, és leköttette csak az oszlopról.


Velem szóba sem állnak, csak akkor ha én magamnak külön ki akarom építtetni, de akkor mivel közös ingatlanról van szó, kérik a másik fél hozzájárulását.


Ő már akkor előfizető volt amikor én még nem voltam tulajdonostárs mert csak később örököltem meg a házrészt. Innen a bonyodalom.

2011. ápr. 2. 14:17
 23/35 A kérdező kommentje:

Lekülönböztetni se tudom, csak ha ő is beleegyezik, hisezn akkor el kell osztani a ház helyiségeit.


Szóval itt van meglőve ez az egész jogilag. Vicces, hogy erre nincs korlátozó vagy feltételszabó rendelkezés, és ezt meg lehet csinálni a magyar jogban mi?

2011. ápr. 2. 14:21
 24/35 anonim ***** válasza:
Neked nem kellett volna a beleegyezésed a lekötésbe? Egyébként egy házi szélerőművel, és napelemmel meg tudnád oldani az akksik töltését amik elátják az invertert feszültséggel.
2011. ápr. 2. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
Akkor sok sikert! Értem én, persze vannak nagy szünetmentesek, meg automatikusan bekapcsolódó aggregátorok, de 200e-ből nem lehet megoldani - ezen kár is vitatkozni veled! :( jóéjt mindenkinek :(
2011. ápr. 2. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
Csak a megfelelő teljesítményű szünetmentes áramforrás lesz neked minimum 200ezer, ha csak nem akarsz gyertyával világítani. Egy ekkora igény legalább félmillió forint összköltég.
2011. ápr. 2. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Miből gondolod, hogy az autó ingyen feltölti az akkumulátort? Ez egy nagy marhaság.

Volt egy barátom, őt sem tudtam meggyőzni, hogy amikor a vonat feltölti a kocsik akkumulátorait, menet közben, az nem ingyen van, hanem háromszoros áron. Így járnál te is. Ha bármit bekapcsolsz az autóban, az a benzinből zabál. De te ezt nem hiszed el.

2011. ápr. 3. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 A kérdező kommentje:

tegnap 21:50


Nem kellett volna, uyganis nem én vagyok az előfizető hanem ő, és akkor szünetelteti a saját előfizetését amikor ő akarja, de hagyjuk a dolgok jogi oldalról történő megoldását, mert már lezongoráztam ezt az ügyvédemmel, és nincs mit tenni sajnos.


Utólag lehet majd polgári perben felhozni aztán vagy figyelembe veszika bíróságon vagy nem. De szerintem kár ezzel foglalkozni jogi megközelítésből, mert nem fogja megoldani a problémámat.

2011. ápr. 3. 11:21
 29/35 A kérdező kommentje:

ma 00:34


Nem gondolom hogy ingyen, de azért nézd a másik oldalát is a dolognak ok?


A piroslápánál állni kell, a dugóban állni kell és a járó motor energiája egyszerűen elvész!!


Így legalább valamit megfog belőle az éppen töltésre rakott aksi.


Ha napi 1 órát közlekedsz a melóhelyedre csak oda vissza meg napi másfél órát a dugó miatt, akkor az már két és fél óra töltés. = ingyen energia amit nem dobtál ki az ablakon. De akkor még a lendület kihasználást is nézhetem, egy lemerült aksi meg azért nem fogja meg annyira a motort mint pl egy klímakompresszoir, úgyhogy a túlfogyasztás jelentéktelen ebbőla szempontból.


Pl egy klímakompresszor esetén kb 0,8 liter a mérhető túlfogyasztás átlagosan, és ott érzékeled is hogy megfogja a motort, de egy lemerült aksinál nem!



De most nem lehetne ehhez úgy hozzáállni, hogy nem negálni minden feltevésemre?

Főleg úgy, hogy szerintem senki utánna se számolt, vagy ki sem próbálta még gyakorlatban.

2011. ápr. 3. 11:27
 30/35 A kérdező kommentje:

Egyébként sem benzines a kocsim hanem etanolos, de már gondolkodtam egy gázos autó vásárlásán.

Így nyári időszakokra sokkal gazdaságosabb lenne, télen meg ideiglenesen kivonatnám és kész.

2011. ápr. 3. 11:30
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!