Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Hogyan alakítanátok ki egy...

Hogyan alakítanátok ki egy 1,5 Kilowattos Hálózatot ha nem lenne villany a házatokban?

Figyelt kérdés

Szóval a tulajdonostárs leköttette a villanyt mivel ő volt az előfizető, én meg a telet albiban húztam ki, de hazamennék sajátba.


A kérdés az, hogy 200 ezer forintból hogyan tudnék kialakítani szünetmentes tápegységgel, akkumlátorokkal, vagy áramfejlesztővel olyan megoldást, ami meghajt egy 50 literes kis bojlert, egy 200 wattos szivattyút, és egy 150 wattos hűtőszekrényt.


Miket vegyek? És hogyan jöhetne ki az áramtermelés ésszerű havi keretek között?


A hűtőnek folyamatosan biztosított energia kéne vagy max napközben amikro dolgozom akkor kapcsolhatnám le a rendszert.



Ugye folyamatos aggregátor üzemeltetés esetén ez rengeteg üzemanyag költséget jelentene, és annál is több fölöslegesen termelt áramot.


Ezért gondoltam egy akkumulátorokkal összeépített 2 kilowattos szünetmentes tápegyséág közbeiktatására. Nade hogyan valósítsam meg azt hogy a generátor bekapcsoljon és töltse a szünetmentest, ha már túl kevés van az aksikban?


Egyáltalán milyen típusú eszközöket tudnék beszerezni 200 ezerből erre?



Sajnos a hálózati villanyt nem tudom visszaköttetni csak a tulajdonostárs hozzájárulásával, vagy új villanyóramérő kiépítését tehetem meg saját részre de az közel egymillió lenne az engedélyekkel stb vel.


2011. ápr. 2. 12:07
1 2 3 4
 31/35 A kérdező kommentje:

Amúgy ma agyaltam ezen tovább egy kicsit és szerintem kezdetnek csak kis része lesz megvalósítva az ötletnek, és csak a hűtő meghajtása lesz a szempont, szóval veszek egy agregátort, meg 2 autóaksit amiket töltök az agrorol meg van egy 150 wattos inverterem, elvileg az elbírja a 110 wattos kishűtőt mert akitől vettem az is így használta lakókocsiban.


Aztán a többit majd meglátom vizet majd melegítek gáztűzhelyen lábasba.

A szivattyút meg meghajtom közvetlenül az aggregátorral tartályba.

8 kocsiaksit egyszerre úgysem tudnék megvenni sok lenne pénzbe.

Kezdetleges megoldás de egy havi albérlet árán megtérül.

2011. ápr. 3. 11:40
 32/35 anonim ***** válasza:
Számítanod kell rá, hogy a hűtő indítási áramfelvételét nem bírja az inverter. Legalább 3, de inkább 4*-es teljesítményű kell.
2011. ápr. 3. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
Vegyél egy villanyórát (fogyasztásmérőt), és hozd át a szomszédtól az áramot! mondd meg, hogy amit fogyasztasz, dupla áron kifizeted neki! Neki lehet, hogy így ingyen lesz a saját fogyasztása, te pedig még így is féláron megúszod, mint aggregátorral...
2011. ápr. 3. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
Számítás: ha igaz, hogy "egy kb 2 kilowattos benzines generátor 0,7-1,2 liter között fogyaszt terheléstől függően óránként", akkor ez azt jelenti, hogy 1.2l benzinből, vagyis 450Ft-ból van 2kWh energiád. Ez 225Ft/kWh, a szomszéd meg 50-ért kapja. Ha fizetsz 100-at a szomszédnak, akkor ő dupláján adja neked, tehát jócskán keres rajtad, te pedig fél áron veszed, és üzembiztos, valamint gyakorlatilag nulla befektetést igényel.
2011. ápr. 4. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 A kérdező kommentje:

04-04 08:42


Hát jah, csak kihagyod a dologból

a jóindulatot illetve a kiszolgáltatottságot.


Amúgy igazad van.

2011. ápr. 10. 12:20
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!