Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Hogyan alakítanátok ki egy...

Hogyan alakítanátok ki egy 1,5 Kilowattos Hálózatot ha nem lenne villany a házatokban?

Figyelt kérdés

Szóval a tulajdonostárs leköttette a villanyt mivel ő volt az előfizető, én meg a telet albiban húztam ki, de hazamennék sajátba.


A kérdés az, hogy 200 ezer forintból hogyan tudnék kialakítani szünetmentes tápegységgel, akkumlátorokkal, vagy áramfejlesztővel olyan megoldást, ami meghajt egy 50 literes kis bojlert, egy 200 wattos szivattyút, és egy 150 wattos hűtőszekrényt.


Miket vegyek? És hogyan jöhetne ki az áramtermelés ésszerű havi keretek között?


A hűtőnek folyamatosan biztosított energia kéne vagy max napközben amikro dolgozom akkor kapcsolhatnám le a rendszert.



Ugye folyamatos aggregátor üzemeltetés esetén ez rengeteg üzemanyag költséget jelentene, és annál is több fölöslegesen termelt áramot.


Ezért gondoltam egy akkumulátorokkal összeépített 2 kilowattos szünetmentes tápegyséág közbeiktatására. Nade hogyan valósítsam meg azt hogy a generátor bekapcsoljon és töltse a szünetmentest, ha már túl kevés van az aksikban?


Egyáltalán milyen típusú eszközöket tudnék beszerezni 200 ezerből erre?



Sajnos a hálózati villanyt nem tudom visszaköttetni csak a tulajdonostárs hozzájárulásával, vagy új villanyóramérő kiépítését tehetem meg saját részre de az közel egymillió lenne az engedélyekkel stb vel.


2011. ápr. 2. 12:07
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
mi a per tárgya? közös tulajdon megszüntetése?
2011. ápr. 2. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 A kérdező kommentje:
Plusz ha az egyik aksit a kocsimon keresztül is tudnám tölteni pl úgy hogy amikor lemerült a szünetmentesbe akkor munkábamenet és hazajövet berakom az utastérbe és párhuzamosan töltöm a rendes aksival, akkor az az energia sem veszne el, és a szünetmentesbe visszarakva az útköben feltöltött aksit, nem kéne a generátort járatni addig se.
2011. ápr. 2. 13:13
 13/35 A kérdező kommentje:

A per tárgya hosszú és bonyás, de nem is ez a kérdés, még a rendőrség is nyomoz, a házat közben meg áruljuk, csak nem érdekel senkit.

Évekig eltarthat méga dolog, én meg nem akarok addig is az albira költeni amikor félre is tehetném azta pénzt..


HA meg tudnám valósítani magamnak az elektromos hálózatot otthon..

2011. ápr. 2. 13:15
 14/35 anonim ***** válasza:
Ez abszolút értelmetlen elgondolás.Ha egy dzsungel mélyén terveznéd,még megérteném.Ahol nem lehet élni,onnan el kell menni,nem idétlen megoldásokon elmélkedni,de ez már nem technikai kérdés.Pusztán ennyiből azt gondolnám,hogy nem vagy teljesen..........na de inkább hagyjuk.
2011. ápr. 2. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 A kérdező kommentje:
A mostani telet is csak azért töltöttem albiba, mert amikor ez az egész kirobbant már ősz eleje volt, és sejtettem, hogy valami ilyen disznóságra készül, úgyhogy megelőztem és eljöttem előbb.. Akkor nem tudtam volna már kialakítani az elektromosságot, de ha sikerült is volna a fűtéssel lettem volna meglőve, most meg uyge nyár van őszig még van időm megoldani pénzügyileg az összes problémát ami egy tél túléléséhez kell..
2011. ápr. 2. 13:18
 16/35 anonim ***** válasza:
ideje lenne akkor a közös tulajdon megszüntetésére irányuló pert is megindítani
2011. ápr. 2. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
az ún szünetmentes tápegységek célja, leginkább, hogy addig biztositsák az áramellátást, amig protokol szerint kilépsz mondjuk valami számitógépes alkalmazásból és lekapcsolod a gépet! Állandó több órás használatra nem alkalmasak, különösen akkora fogyasztásnál mint pld egy hűtő.
2011. ápr. 2. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 A kérdező kommentje:

ma 13:15


Figy eljöttem én onnan, de mire mentem vele?


Arra hogy egyik hónapról a másikra élek a teljes létbizonytalanságba, mert sosem tudni mikor szünik meg a munkám és a bevételem?


Akkor aztán hova megyek majd ha kiraknak az albiból, és már nyakamon az ősz?

Haza a fűtetlen villany nélküli házamba megfagyni?


Most legalább annyi jóság van az egészben, hoyg a másik fél nincs ott de ha haza is jön cska akkor lesz villanya, ha visszaköti magának, akkor meg nekem is lesz, mert a saját lakrészemen át én is vissza tudom kötni az övéből.



De ha lekülönbözteti az egész házat az lenne a legjobb hiszen akkor külön is eladhatnám amennyiért én akarom, nem kellene az ő szeszélyeihez igazodni.

2011. ápr. 2. 13:22
 19/35 A kérdező kommentje:
Külön átalakítást végezni meg a házon ő sem tud az én engedélyem nélkül, mint ahogy én sem az ő engedélye nélkül, ha lehetne már rég leszrtam volna azt az egymilliót és vettem volna fel egy kis hitelt hogy saját magamnak bevezessem a villanyt.
2011. ápr. 2. 13:23
 20/35 A kérdező kommentje:

ma 13:21


lehet, hogy a kicsiknek az a célja, de vannak folymatos üzeműek is, melóztam már oylan helyen ahol félnapon keresztül az biztosította a raktárházban az áramot, és kb akkora volt mint egy fénymásológép.

A világítás ment róla, 2 számítógép, meg egy villanybojler. amikor meg már lent voltak az aksijai akkor bekapcsolt kint a dízel agregátor és töltötte.

2011. ápr. 2. 13:27
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!