Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Új villanytűzhelyek tényleg...

Új villanytűzhelyek tényleg ilyenek? Új kontra használt régebbi?

Figyelt kérdés
Megkérdeztem egy szerelőt, hogy mi a véleménye, újonnan szeretnék venni beépíthető villanytűzhelyet, óva intett tőle, hogy újat vegyek. Azt mondta egy két év és úgy tönkre mennek, hogy javítás esélytelen, ezek már mind panel vezéreltek és így vannak kitalálva, lejár a gari elszáll a proci kuka. Nap mint nap viszik hozzá szerencsétlenül járt tulajok, hogy rossz a készülék, 90%-uk processzoros nem javítható, már nem egy panel hanem legalább 3 panel bennük van, több százezer forint egy panel. Nem csak márka válogatja mindegyik ilyen, múltkor mesélte egy másfél éves 600.000Ft-os Miele tűzhelyet kellett vasba tennie. Azt mondta vegyek használtan, de arra figyeljek, hogy ne olyat amibe panel van, hanem a régebbi hagyományosat az kiszolgál egy életen át, javítása olcsó, és javítható! Mi a véleményetek?

2014. szept. 10. 08:25
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
illetve azt is mondta, hogy indukciós kerámia főzőlapot felejtsek el, és különvezérelt érintő kerámia főzőlapot is, csak olyat vegyek ami sütőről vezérelhető, ha nem akarok pórul járni.
2014. szept. 10. 08:27
 2/11 anonim válasza:

Azt észrevetted, hogy mindig panaszkodnak az ilyen emberek, hogy mindenki hülye, csak ők nem?


Ha régit veszel, akkor az meg azért megy tönkre, mert régi.


És erre hogy lehet válaszolni egyébként? ha azt mondom, hogy nekem 10 éve megy a villanytűzhelyem, akkor azt régen vettem, ha meg azt, hogy egy éve, akkor erre azt mondhatod, még egy éve van hátra...:D

2014. szept. 10. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Az elsõ felét nem tudom, de a fõzõlapos részében igaza van. Ahol voltunk albérletben ott beépìtett keràmia fõzõlap volt és mesélték, h hasznàltan vették aukciòs oldalon aztàn kiderült hogy nem jò....ugyanúgy érintõs meg minden, 1-2 éves volt, javìtani nem lehetett ìgy àtszereltették ,hogy mint a régi tûzhelyeken elõrõl gombokkal lehessen bekapcsolni illetve àllìtani....szòval lehet igazsàg abban amit a szerelõ mond.
2014. szept. 10. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nem azt mondta, hogy a régebbi tűzhely nem hibásodhat meg, hanem , ha meghibásodik akkor minden esetben javítható olcsón, az új panelosok viszont egyáltalán nem javíthatóak, azt is mondta, hogy a régebbiek nagyon strapabíró készülékek, hosszú évekig mennek meghibásodás nélkül.
2014. szept. 10. 08:37
 5/11 anonim válasza:

Ez nem csak a villanytűzhelyekre vonatkozik, hanem szinte az összes háztartási gépre. Az újak szinte mind panelesek, hogy újat venni legyen érdemes és ne lehessen, vagy csak nagyon drágán javíttatni. Ilyen a mosógép, a tv és még lehetne sorolni.

Gazdagabb országokban ez nem okoz gondot, nálunk viszont felborítja egy család teljes költségvetését.

2014. szept. 10. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
5-ös vagyok. Nekem pl. most romlott el a laptopom kettő billentyűzete. A réginél simán le lehetett cserélni csak a rosszat, most az újnál az egész panelt kell cserélni. Egy egész vagyon, így egy darabig nem is tudom használni.
2014. szept. 10. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Trafó1 ***** válasza:
100%

Igaza van a szerelőnek, most hoztak hozzám egy ZANUSSI érintve vezérlős lapot két panel van benne esélytelen a javítása, hagyományos szerkezetűt vegyél , ujjat , én szállítás közben csomagolás sérültet vettem, osztrák prémium márka, örökös de legalább 15-20 év mire bedöglik.

Gondolj bele, minél bonyolultabb egy szerkezet annál több a hibalehetőség, és egy panelon menyi kütyü van?

Két panelon?

Három panelon?

2014. szept. 10. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Trafó1 ***** válasza:

Indukciós dettó.

Egy db 100 forintos alkatrész miatt (kondi) bedöglik az egész 20-30 ezer Ft-s panel.

2014. szept. 10. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Csak nem ez az idióta nő által elrontott tűzhely volt?

[link]


Egyébként tuti kamuzott, mert miele minden termékre 2 év garanciát ad. Aki kidob egy 1,5 éves hibásat és 600ezer forint volt nem sok észről tesz tanúbizonyságot.


Nekünk 5 éves volt a kerámia főzőlapunk, és szétégett benne a hőtől egy hőmérő dióda, és néha lekapcsolta kis időre az egyiket. De rengeteget ment, nem panaszkodhatunk. Gorenje márkájú volt.

2014. szept. 10. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nem kamuzott, láttam is a gépet, csodálatos szép volt, tiszta új állapotban, újonnan szállítási csomagolás sérültként vette a tulaj, de nem Magyarországon, akciós volt.
2014. szept. 10. 10:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!