Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Milyen mobilklímát érdemes...

Milyen mobilklímát érdemes vásárolnom?

Figyelt kérdés

A lakásba 11 órától este 8ig folyamatosan tűz be a nap és mindössze egy sötétítőfüggöny van feltéve. Tudom, hogy a split klíma lenne az igazi megoldás, de mivel albérletről van szó ez nem opció. Ugye az egyik baj a kivezetőnek fúrt lyuk a másik pedig az, hogy amennyiben költözni kell nem egyszerű leszerelni. Ezért arra gondoltam, hogy egy mobil klímát vásárolnék.


Találtam egy mobil klímát amit "új generációs" klímaként reklámoznak, mert elvileg ki lehet tenni az erkélyre is és onnan fúj be hideg levegőt. Ez most csak parasztvakítás vagy tényleg működhet?


Erről lenne szó:

[link]


Itt a gyakorin többen kérdésnél is írták, hogy csak kétcsöves mobil klímát szabad venni, mert az ér valamit. Viszont amennyire én láttam azok 250eFt fölötti áron vannak :/


Hozzáteszem, hogy a lakás szigetelése nagyon jó, panel programos lakásról van szó (műanyag ablakok).

Tudom, hogy a mobil klímát nyitott ablaknál kell kivezetni (magyarul a jó szigetelés így nem ér semmit) ezért tervezek mellé beszerezni egy ilyet is:

[link]


Mi lenne a legjobb megoldás?

Előre is köszönöm a válaszokat!



2016. máj. 17. 19:34
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
Nekem is mobil van. Jól írják, a meleglevegő kivezetést kell megoldani. Az hogy ki hogy tudja , csak meg kell csinálni. Ezt az ablaktömítést én nem ismerem, de biztos jó. Én egy nem használt kéménybe oldottam meg a kivezetést. Csak elég hangos és a kondenz vízet állandóan öntögetni kel ki. Arról meg még nem is hallottam hogy kintről fújja be a hideget. Persze lehet ilyen is. De ha a nap rásüt az ablakra állandóan, akkor a sötételő függönyt kivűlre kellene rakni, hogy ne az üveget süsse a nap.
2016. máj. 17. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. A kondenzvizet a rendes split klímánál is öntözni kel (hacsak nincs valahogy úgy megoldva, hogy egyböl a lefolyóba menjen vagy kertes háznál az udvarra) legalábbis panelba, ha az erkélyre van megoldva a viz elvezetése is. Na mindegy lényeg hogy nekem nem probléma ha időnként ki kell önteni a vizet de cserébe nem kell megdöglenem a 40 fokba :D Sajnos én egyedül az erkély ajtón tudom kirakni a csövet a fent linkelt megoldással kombinálva, mivel az ablak ugy van kialakitva, hogy az nem is nyitható. Múlt nyáron alufóliát raktunk kívülről az ablakra, mert elviselhetetlen a meleg + a fény is ami ilyenkor bejön. Még egy nyarat nem akarok végig szenvedni :( Az sem érdekel ha kicsit zajos, a split is zajos de inkább alszom minimális zajba mint h egyáltalán sehogy ne aludjak.
2016. máj. 18. 08:47
 3/26 anonim ***** válasza:
A mobil klima kb semmit nem er, es egy csomo villamos energiadat is elfogyasztja. Splitet vegyel, vagy kb 1 ev alatt 2-szer fizeted ki az arat.
2016. máj. 19. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

De splitet nem tudok, mert albérletben lakom és nem fúrhatom szét a falat. De amúgy 100 ezerért komolyan olyan mobil klímát adnak ami nem hűt semmit? Ez azért elég hihetetlen. + az első kommentelő is írta hogy mobil klímája van és nem mondta, hogy nem ér semmit. Azért csak nem kamuzott :-D amugy eddig én is elég rosszakat olvastam a mobil klimakrol de épp ezért gondoltam hogy rászánnám a pénzt és 100 körüli összegért vennék olyat ami azért ér is valamit. A fogyasztásról sajnos én is hallottam hogy elég sok, de figyelembe véve a jó szigetelést + a fent linkelt ajtóra rakható zipzáras megoldást ?

Köszönöm a választ de sajnos a split nem játszik semmiképp :(

2016. máj. 19. 10:50
 5/26 anonim ***** válasza:
Pontosan úgy van ahogy az 1. írja. Azt nem tudom hogy mennyi áramot fogyaszt , de nyílván össze függés van a fogyasztás és hatékonyság között. Ha azt meg tudod oldani hogy a meleg levegőt kivezesd akkor semmi baj nincs vele. Persze hangosabb mint a split. Nekem is ez van. Én tudnék felszereltetni splitet is , de minek. Kb ha le mérném akkor egész évbe nem megy 200 órát se. Csak akkor kell ha már két héten keresztül borzasztó meleg van kint és át melegszenek a falak, meg az egész ház. Az ablakot meg takard le KIVŰLRŐL hogy ne az üveget süsse a nap, ez nagyon sokat jelent.
2016. máj. 19. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. A kivezetést az erkély ajtón keresztül oldanám meg azzal a cuccal amit linkeltem a kérdésben. Sajna csak így tudom :/ Az ablak le lesz takarva kívülről. Csak kellene egy olyan típusú klíma ami mobil, nem fogyaszt baromi sokat, jól hűt és amennyire lehet nem hangos. Lehetőleg 100 ezerért max.
2016. máj. 19. 12:17
 7/26 anonim ***** válasza:

Ha nem két csöves, akkor gatyaráfizetés lesz. Léteznek mobil split klímák is.



[link]


Én inkább vennék egy splitet használtan, mint egycsöveset újonnan.

2016. máj. 19. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

Na igen talán ez lenne a legjobb, de alig találok ilyet a neten. Jóformán egy üzlet sem hírdet olyat ami mobil és van hozzá kültéri egység is..

Igazából használtban is gondolkodtam csak a szállítás nem egyszerű, ha messze van.

De most adódott sajnos egy újabb probléma... Amit a kérdésben is linkeltem ablak tömítő (Airlock 100) sajna csak max 400cm kerületű ablakra jó, az én erkélyajtóm meg padlótól a plafonig ér (kb. 800 cm) :/ És az ablak beépített nem nyitható. Megdöglök idén nyáron is úgy néz ki...

2016. máj. 19. 21:06
 9/26 anonim ***** válasza:

8m-es belmagassághoz amúgy sem jó a klíma :D


Egyébként sejtem hogy elírás, és itt is biztos lehet kompromisszumot találni. Pl erkélyajtó nyitva, és egy méretre vágott, festett/tapétával bevont osb lap/rétegelt lemez nem engedi be a meleget, és szabadon vágható nyílás rajta. A hátránya, hogy így az erkélyt csak nehézkesen lehet használni.

2016. máj. 20. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
Közben leesett hogy kerületről volt szó, elnézést kérek, reggel van :P
2016. máj. 20. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!