Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Milyen mobilklímát érdemes...

Milyen mobilklímát érdemes vásárolnom?

Figyelt kérdés

A lakásba 11 órától este 8ig folyamatosan tűz be a nap és mindössze egy sötétítőfüggöny van feltéve. Tudom, hogy a split klíma lenne az igazi megoldás, de mivel albérletről van szó ez nem opció. Ugye az egyik baj a kivezetőnek fúrt lyuk a másik pedig az, hogy amennyiben költözni kell nem egyszerű leszerelni. Ezért arra gondoltam, hogy egy mobil klímát vásárolnék.


Találtam egy mobil klímát amit "új generációs" klímaként reklámoznak, mert elvileg ki lehet tenni az erkélyre is és onnan fúj be hideg levegőt. Ez most csak parasztvakítás vagy tényleg működhet?


Erről lenne szó:

[link]


Itt a gyakorin többen kérdésnél is írták, hogy csak kétcsöves mobil klímát szabad venni, mert az ér valamit. Viszont amennyire én láttam azok 250eFt fölötti áron vannak :/


Hozzáteszem, hogy a lakás szigetelése nagyon jó, panel programos lakásról van szó (műanyag ablakok).

Tudom, hogy a mobil klímát nyitott ablaknál kell kivezetni (magyarul a jó szigetelés így nem ér semmit) ezért tervezek mellé beszerezni egy ilyet is:

[link]


Mi lenne a legjobb megoldás?

Előre is köszönöm a válaszokat!



2016. máj. 17. 19:34
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

A split klíma nem a kinti levegőt szívja be, az csak keringeti a benti levegőt. Ezért szellőztetni kell, hogy ne legyen elhasználódott. Ez a klíma viszont beszívja az erkély levegőjét, és a hőcserélőn át befújja a lakásba. Az a hátránya, hogy mindig a kinti levegőt kell lehűtenie, cserébe azért, hogy nem szívja be a meleget. A 3.5KW-os mindenképp jobb választás lenne, mert az már talán képes lehűteni a szobát, és így nem megy majd állandóan.


Nem tudom, milyen az erkélyajtó, de azt meg lehetne beszélni a tulajjal, hogy csináltattok oda egy szúnyoghálós ajtót, amit természetesen ti telibe burkoltok, így könnyen nyitható, és ha muszáj, lehet szellőztetni. Nekünk anno nem engedte meg a tulaj, ezért maradt a rétegelt lemez. Ha az erkélyre amúgy nem akartok kimenni, akkor én maradnék az osb/rétegelt lemez lapnál, amire egy ablakot végnék, és csavaroznám zsanérokkal. Így szellőztetni egy mozdulattal lehet, mégsem jön be a meleg.

2016. jún. 5. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 A kérdező kommentje:

Szúnyoghálós ajtónk van már, mert tavaly muszáj volt feltenni mivel dög meleg volt és még szellőztetni sem lehetett mert állandóan bejöttek a lódarazsak ... De az sem nagyon tetszett neki, hogy az ajtókeretbe 3db kis csavart behajtottunk az ajtónak .. Persze új, műanyag az ajtó szóval érthető, hogy félti. Amúgy ilyesmire gondoltam én is csak az a baj, hogy az annyira nem zár jól, hogy körbe a réseken dőlne be a meleg+ így is egy romhalmaz az az ajtó, ha még ráraknék valami lapot is leszakadna szerintem :D


Egyébként mivel az ajtó bukóra is nyitható arra is gondoltam, hogy így nyitnánk ki és fent beakasztanánk ezt a csövet ahol bejönne a hideg levegő, ez azért is jó lehetne mert így a klíma nem minket fújna telibe (ami asszem nem túl egészséges amúgy sem) hanem fölfele fújna. Csak ebben az esetben körbe a réseket meg kellene oldani valahogy.Sajnos valahogy muszáj kijárni, mert a kondenzvizet ebből is le kell öntözni időnként :/

2016. jún. 5. 16:41
 23/26 anonim ***** válasza:
Ember! Nem erted hogy a mobil klima nem jo semmire?
2016. jún. 7. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 A kérdező kommentje:

Ember nézd már meg azt a mobil klímát amiről most szó van és aztán mondj véleményt.

Azzal, hogy kültéren helyezhető el pont a két legnagyobb hibáját küszöbölték ki a mobil klímának.

1. nem bentről szívja a levegőt ezzel vákumot csinálva ami után kintről beáramlik helyette a meleg levegő

2. mivel nincs szükség a meleg levegő kivezetésére nincs cső ami felmelegedjen


Először ismerd meg azt amiről szó van ne csak azt szajkózd amit hallasz a többi embertől. A klímaszerelő meg jó, hogy azt mondja hogy szar a mobil mivel neki abból nincs pénze. Ezért voltam kíváncsi tapasztalatokra és kérdeztem itt meg. Voltak páran akik leírták, hogy nem rossz, nem hinném hogy okuk lenne hazudni.

2016. jún. 7. 22:01
 25/26 anonim ***** válasza:
Szerintem ha már van szúnyoghálós ajtótok, akkor érdemes lenne azt átalakítani, hogy jobban zárjon, és aztán telibe lefedni kívülről hőtükörrel. A klímát ügyesen elhelyezve kijárni is ki lehet, és a meleg sem jön majd be.
2016. jún. 8. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim válasza:
Én vettem egy fishert ami kintre helyezhető és csak a hideg levegőt fújja be.Levettem a konvekktort és a külső parapettet ott jön be a cső,illetve csináltam kintre egy kis tetőt a készülék felé lemezből.Persze fogyasztásmérőt is van nehogy meglepetés érjen.
2016. jún. 21. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!