Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Milyen mobilklímát érdemes...

Milyen mobilklímát érdemes vásárolnom?

Figyelt kérdés

A lakásba 11 órától este 8ig folyamatosan tűz be a nap és mindössze egy sötétítőfüggöny van feltéve. Tudom, hogy a split klíma lenne az igazi megoldás, de mivel albérletről van szó ez nem opció. Ugye az egyik baj a kivezetőnek fúrt lyuk a másik pedig az, hogy amennyiben költözni kell nem egyszerű leszerelni. Ezért arra gondoltam, hogy egy mobil klímát vásárolnék.


Találtam egy mobil klímát amit "új generációs" klímaként reklámoznak, mert elvileg ki lehet tenni az erkélyre is és onnan fúj be hideg levegőt. Ez most csak parasztvakítás vagy tényleg működhet?


Erről lenne szó:

[link]


Itt a gyakorin többen kérdésnél is írták, hogy csak kétcsöves mobil klímát szabad venni, mert az ér valamit. Viszont amennyire én láttam azok 250eFt fölötti áron vannak :/


Hozzáteszem, hogy a lakás szigetelése nagyon jó, panel programos lakásról van szó (műanyag ablakok).

Tudom, hogy a mobil klímát nyitott ablaknál kell kivezetni (magyarul a jó szigetelés így nem ér semmit) ezért tervezek mellé beszerezni egy ilyet is:

[link]


Mi lenne a legjobb megoldás?

Előre is köszönöm a válaszokat!



2016. máj. 17. 19:34
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:

Hát nem is tornaterembe akarok klímát :-D ilyen osb s vagy hungarocelles megoldásra gondoltam már én is csak akkor egyáltalán nem lehet szellőztetni :/ Ezért is örültem hogy megtaláltam ezt az air lock 100at. Esetleg azt tudom csinálni hogy fentre rakok osb t kb az ajtó feléig, lentre meg marad az air lock, már ha így meg lehet oldani.

Köszi a választ!

2016. máj. 20. 09:02
 12/26 anonim ***** válasza:

Azért mondtam hogy semmit nem ér mert nekem mobil klima volt és tényleg semmit nem ért, viszont forgatta rendesen a villanyórát. Igaz hogyegycsöves volt.

Érdekes volt mert jéghideg levegőt fújt, a lakásban mégsem csökkent a hőfok csak kb 1 egységeg, 30 fokrol 29,5-re, nehezen naplemente után pedig 29-re.

Végül rájöttem miért: az egycsöves igaz hogy nyomja a ideg levegőt, de kifele fúj inkább, kintröl be nem sziv mert egycsöves. Tehát negativ nyomást csinál az egész lakásban ! És emiatt meleg levegő jön be a házba réseken vagy másik szobában nyitott ablakokok, ajto alatt stb. Tehát amennyi hideget fúj pontosan annyi meleget sziv be a lakás más pontokon. És a minusz meg a plusz eredménye nulla!

2016. máj. 22. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:

Még valami, bocsi: a szplittnek azért olyan bődületesen jo a hatásfoka mert a belsö levegő forgatja de nem csinál sem pozitiv sem negativ nyomást! Tehát nem szivárog máshol se a meleg be se a hideg ki.


Albérletben is lehet szerelni splittet, egy lyuk az egész, utólag be lehet tapasztani.

2016. máj. 22. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! Mindenképp átgondolom, mert rácseszni nem akarok :/ Az a baj, hogy ha a főbérlő nem megy bele akkor sajnos önkényesen nem csinálhatok ilyet :/

Igazából szerintem a legegyszerűbb lenne az ablak alatti műanyag részt kifúrni.


Hogy ne kelljen irkálnom, hogyan gondolom: [link]


Nekünk is így van megoldva, hogy az ablak alatt egy műanyag "fal" van berakva. Ezt igazából baromi egyszerű lenne átfúrni, bár nem tudom visszatömni mivel lehetne úgy, hogy ne látszódjon nyoma.


De sajnos ha a főbérlőnk nem engedi akkor nem tehetem meg, hogy ennek ellenére kifúrom.

2016. máj. 22. 17:29
 15/26 A kérdező kommentje:

Na sajnos annyi fejlemény van, hogy a főbérlőnk nem enged semmifajta fúrást, bontást stb, sőt még azon is problémázott, hogy szerinte mivel régi az épület (panel 1979-ben épült) a vezetékek nem is bírnák a terhelést.

Nekem ez inkább kifogásnak hangzik, de esetleg valami hozzáértő felvilágosíthatna. Néhány ismerőst megkérdeztem ők azt mondták, hogy ez baromság, de azért érdekelne több vélemény is.


Lényeg, hogy vagy mobil klímát veszek vagy megdöglök nyáron a melegbe. Leginkább a kivezetés az amivel problémám van. Erre lenne esetleg valami javaslat? Erkélyajtón kellene megoldani, mert csak az nyitható.

Tudom... elég lehetetlen helyzet, mert kb minden csak akadály, de csak létezik megoldás :/

2016. jún. 4. 11:05
 16/26 anonim ***** válasza:

Egy nagyon fontos kompromisszumot így mindenképp kötnöd kell. Ez pedig az, hogy vagy nem lesz mobilklíma, vagy nem fogtok az erkélyajtón szellőztetni. Ugyanis ez esetben kénytelen leszel vágatni egy erkélyajtóba illő OSB, rétegelt lemez vagy plexi lapot, amin a klíma csöveit ki lehet vezetni. Ebben az esetben nagyon nem tudsz szellőztetni arrafelé. Minimum két csöves mobilklímát vegyél, ez alá semmiképp ne add (Egycsöveset egyébként nyílt égésterű készülékek mellett nem is lehet használni).


Az áramfogyasztáshoz, egy midea mobilklíma 3.5kW hűtőteljesítmény mellett 1610W-ot fogyaszt. Ha mosógép van, akkor ezt is elbírja, legfeljebb nem lehet mosni és hűteni.

2016. jún. 4. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:

Mosógép az nincs, így nem tudom sajnos hogy bírná-e. Én arra gondoltam, hogy esetleg egy 2,6 kW-os mobil klíma is elég lenne mivel csak egy kb 18m2 es szobát kellene hűtenie. Bár gondolom minél nagyobb a teljesítménye annál könnyebben kűzd meg vele és így a fogyasztása se lesz annyira sok, mert nem kell fullon pörögnie állandóan. Egyébként múlt nyáron ventilátort használtunk ami mondanom sem kell épphogy annyit ér, hogy ne dögöljön meg az ember viszont a villanyszámlát rendesen meghajintotta amikor egész éjszakákon át pörgött.

Most leginkább ezen a Fisher mobil klímán agyalok, amit az erkélyre kell kitenni és a csövet, amin a hideget fújja kell behúzni a lakásba csak az a kérdés, hogy a csövet elég csak belógatni az ablakon vagy mindenképp fúrni/faragni kell hozzá. (kérdésben linkeltem egyébként).


Az erkélyajtót pedig osb lap helyett inkább ilyen zipzáros ablaktömítővel oldanám meg, ha lehet.

Köszi a válaszokat, ha van még javaslat szívesen várom :)

2016. jún. 5. 09:41
 18/26 anonim ***** válasza:

csak azt láttam, hogy egycsöves, ez viszont tényleg egy jobb fajta, ugyanis nem vákumot, hanem nyomást csinál, így végülis kiszorítja a meleget, és friss, hideg levegőt fúj a helyére. A kérdés az, hogy a hőérzékelőt távolabb lehet-e helyezni a bevezetőcsőtől, mert az okozhat kényelmetlenséget.


1100W a teljesítménye a klmíának hűtés közben, ezt a hálózatnak el kellene bírnia, még ha régi is. Ha egyébként rendesen van megcsinálva az elektromos rendszer, akkor baj nem lesz, legfeljebb leold a kismegszakító. De ez az 5A nem hiszem, hogy gondot okozna.


Ez a cipzáros ablaktömítő nem az igazi, ugyan huzat nem lesz, de nem sokat fog majd a meleg levegőn. Ráadásul ezt a fajta klímát nem lenne tanácsos csak úgy lógatni, mert a lamellák kinyílhatnak, és akkor ha nincs fűtés bejön a meleg levegő. Mikor albiban laktam, nekem egy fehérre festett rétegelt lemez tábla volt az erkélyajtóban, belülről hungarocell ráragasztva, és a kültéri részt azon vezettem ki. Mivel a mobilklíma hatásfoka eleve rosszabb, ezért érdemes lenne minden további veszteséget minimálisra csökkenteni.

2016. jún. 5. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a választ!


Annyi baj van, hogy ha beépítjük az erkélyajtót nem lehet majd egyáltalán kinyitni. A szüleimnél otthon van split klíma és sajnos annyira rossz tud lenni egy idő után a levegő, hogy muszáj szellőztetni :/ Pedig tudom, hogy elvileg a kinti levegőt fújja be lehűtve, ezért nincs vákum a splitnél (na meg jelen esetben ennél a mobil klímánál sem). De még is egy idő után rossz a levegő a szobában, mondjuk ez lehet a klíma hibája, pedig takarítva van minden évben. Na meg hűvösebb estéken azért nyilván nem akarja a klímát járatni az ember hanem egyszerűen ablakot nyit. Nem kötekedésből írom tényleg nagyon köszönöm a sok segítséget! Valami megoldás így már lesz szerintem.

2016. jún. 5. 10:54
 20/26 A kérdező kommentje:

Most már csak az lenne a kérdésem igazából, hogy 2,6 kW-ost vagy 3,5 öst érdemesebb venni. Úgy gondolnám, hogy a 3,5 ös fogyasztása talán kedvezőbb lehet mivel könnyebben megbírkózik a szoba hűtésével és nem kellene fullon pörögnie állandóan. Nézzétek el, ha hülyeséget beszélek és javítsatok ki, mert nem értek hozzá :)


Egy kb. 18m2-es nagyszobáról lenne szó, olyan álmaim nincsenek, hogy az egész lakást lehűtsem vele. Nyilván nagyszoba ajtaja is zárva lenne egész nap.

2016. jún. 5. 11:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!