Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Feltettem töltőre a telefonom,...

Feltettem töltőre a telefonom, fél óra múlva nem kapcsolt be, lehet akkumulátor hiba?

Figyelt kérdés
Olyan problémám lenne hogy egy Lenovo A6000a tipusu telefont kb 15-20%on feltettem töltőre, majd egy fél-1 óra múlva ránéztem és már be se kapcsolt töltőn se. Ez lehet akkumulátor hiba? A teló 4éves, már kb fél napokat bírt csak ki 100%ról.

2019. aug. 13. 09:30
 1/1 Mr. V. ***** válasza:

Töltés alatt nem merülhet... így elképzelhető, hogy rosszul lett csatlakoztatva a töltő és tovább merült. A leírásod alapján rossz az aksi, így ennyi idő után akár teljesen le is tudott merülni, sőt akár túlmerülni.

Kevés készülék van, amelyik 3,5V alatti aksit elkezd tölteni. Ha a tied épp ezen érték alá merült, még kézzel rá tudsz segíteni egy külső táp és 2 vezeték segítségével. Amennyiben 3,4 alá csökken, úgy az elektronika már nem enged ki semmit és azt megkerülve kell "bebikázni" az aksit 2-3 perces direkt töltéssel, hogy 3,6-ot elérje, majd mehet vissza a készülékbe, hogy az fejezze be.


Viszont ez nem "szabvány eljárás"! ...de így még menthető az aksi addig, amíg nem szerzel egy másikat.

2019. aug. 13. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!