Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Szerintetek visszajöhetnek...

Szerintetek visszajöhetnek még valaha a nyomógombos mobiltelefonok? Úgy értem hogy sokan használják, megint. Okostelefon már nincs hogy hova fejlődjön, szerintem.

Figyelt kérdés
2019. szept. 18. 18:16
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
81%

Ami mindenképpen az okostelefon mellett szól, hogy ezerszer kezelhetőbb. Akár zenehallgatás, zenék rendezése, akár képek rendezése, szerkesztése.


Vagy csak olyan alap dolgok, mint a telefonszámok, névjegyzék kezelése. NYilván ha 3 ember van benne és hetente egyszer hív anyád akkor tök mindegy, de ha napi szinten telefonálsz 5-10+ emberrel, akkor sokkal kezelhetőbb az okostelefon. Nem számokkal kell beszenvedni a nevet, fél perc alatt ott van minden infó, név, cég, beosztás, mail, cím, akármi. Nem mellesleg szinkronizálod is a névjegyeket így biztos megmaradnak és bármikor elérhetőek.

2019. szept. 19. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
4%

#10, nem így állok hozzá, ez az igazság. Igen, van 100 funkciója, amiből jó esetben tízet használsz, és mindegyikre van sokkal jobb masina, amit direkt azért találtak ki, és fényévekkel jobban ért az adott dologhoz, nem pedig csak alibiként pakolták bele, hogy jól megdobja az árat.

Egyvalamire jók ezek a túlpumpált, minden fölösleges funkcióval telepakolt okostelefonok: lehet velük jaszkarizni a nagyérdemű előtt, hogy fú ecccsém, ez ilyet meg olyat is tud, hadd vakuljon a paraszt.


Szerintem épp elég érvet hoztam fel a hülyetelefon mellett. Hogy ne törjön össze a szélfúvástól, cseppet fontosabb, minthogy tudjon videót rögzíteni, hacsak nem vagy kőgazdag és fosod a pénzt, hogy bármikor vehetsz egy újat. Az akku kapacitása szintén olyan dolog, ami fontosabb annál, minthogy tudsz-e rögzíteni valami alja minőségű videót. Este felrakod töltőre, ja, feltéve, ha hálózati áramforrás közelében vagy ÉS nálad van a töltő. Az energiacella pedig pluszkiadás.

Komolyan ez az egyetlen érved, hogy ezerszer kezelhetőbb? Ez édeskevés.

Képek szerkesztésére pedig normális ember számítógépet használ. Még a leggagyibb MSPaint is alkalmasabb képszerkesztésre, mint az okostelefon.

2019. szept. 19. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
82%

Néhány okostelefon alkalmas például számítógép üzemmódra. Csak egy monitor kell hozzá. De gondolj csak bele. Az összes képed, videód a telefonon van (mert nem egy készüléket vehetsz már akár fél-egy terrás tárhellyel). Rádugod egy monitorra, és meg tudod nézni őket nagy kijelzőn. A kis kompakt fényképezők kártyáján gyakran lappangnak a képek hónapokon át, mert a tulajdonosnak nincs ideje, kedve átrakni őket a számítógépre.

Ha már fénykép, hidd el, nagyon sok modern telefon képes olyan vagy jobb képeket csinálni, mint egyes kompakt fényképezőgépek. Videóról nem is beszélve. Melyik noname videókamera tud 4K 60FPS minőséget? Vagy 980FPS lassítást? Vagy elhomályosítani a hátteret, esetleg ultraszéles látószögű videót készíteni? De ha tudna is, míg a gombokon keresztül eljutsz a beállításig, amit fel szeretnél venni, már bottal ütheted a téma nyomát.


A számítógép valóban kényelmesebb bizonyos feladatokra, mint például videó vagy zeneszerkesztés, CAD modellezés, és más specifikus feladatok. De például nekem videónézésre, böngészésre, emailezésre, amatőr fotószerkesztésre, GPS használatra, fizetésre és még pár dologra sokkal kényelmesebb a telefon... Nem vagy helyhez kötve a használatához.

2019. szept. 19. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
38%
Ha viszont már monitor kell hozzá, akkor az nem az okostelefon érdeme. Ennyi erővel hordozható winchestert is vehetsz.
2019. szept. 19. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
81%

14 -es:

"Ha viszont már monitor kell hozzá, akkor az nem az okostelefon érdeme. Ennyi erővel hordozható winchestert is vehetsz."


Ebből aztán virít a technikai hozzáértés...


Winchesterrel hol fogsz fotózni? Eembeer.... Azé' legyünk már észnél!


Okos vagy buta? Kinek mi.

Feleslegesek -e a funkciók? Ha nem használod, akkor felesleges, ha használod hasznos.


Üzemidő? A nagyobb teljesítmény igényli a többlet energiát. Cserébe gyakrabban kell tölteni. Ez egyfajta kompromisszum. De az is kompromisszum, hogy egy buta telefon 12 napot kibír, de nem tudom vele megnézni a leveleim, ha eltévedtek, butafonnal sose jutok haza... Lehetne még sorolni...


Lényeg a lényeg:

Kinek mire van szüksége, használjon olyat.

Én okoson lógok most is, de 60 -ba nem volt az egész (2 féle tokkal, fóliával) és csak annyit tud, amennyit használok rajta (plusz 1-2 apróság, amik már jól jöttek párszor).


Volt nyomógombos telóm nekem is sokáig (okostelefon legutóbb). Imádtam, mert 8 év alatt hozzám nőtt. De eljárt felette az idő. Az első mai értelemben vett okostelefont megszokni (a mérete miatt) kicsit tovább tartott egy hétnél. Utána viszont már fel sem tűnt. De már közben is láttam, hogy milyen sok hasznos funkciója van egy okostelefonnak. A névjegyzék milliószor több lehetőséget biztosított, pedig az előző mobilon is 'okos' volt (Symbian rendszerű), de gombos. És a többi funkció... Csak ámúltam és bámultam. Nem értettem, hogy mi a fenét szenvedtem azzal a vacakkal 8 évig... Azóta már azt a mobilt is lecseréltem, de a mai sem a sokszázezres kategória. Mégis teljesen megfelel minden elvárásomnak. Nem vagyok helyhez kötött és párszor már az offline térkép húzott ki a csávából, mert se térerő, se egy ember nem volt a közelben, én meg azt sem tudtam, hol járok...


Butafon mellett milyen érvek is vannak?

Lássuk csak...

Hosszabb üzemidő, állítólag strapabíróbb (anyámé hamarabb tört szét mint a mostani okostelefonja), öö... Van még valami? Jah, nincs. Okostelefon mellett viszont több van. Mondom ezt úgy, hogy a céges butafont mai napig használnom kell és több vele a nyűg, mint amennyi haszna van.

2019. szept. 19. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
Nos, nekem meg az üzemidő és a strapabíróság a fontos. Legyen elég havonta háromszor tölteni, ne törjön össze mindenféle kis fiszemfäszom behatásra,és ne kelljen 3 évente cserélni (mert ugye javíttatni azt nem lehet többnyire).
2019. szept. 19. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
75%

"Komolyan ez az egyetlen érved, hogy ezerszer kezelhetőbb? Ez édeskevés."


Csak mellékesen írtunk 100 érvet. De úgy néz ki erősen szelektív a látásod. Mellékesen pedig egyáltalán nem "édeskevés" ez az érv, tekintve


" Hogy ne törjön össze a szélfúvástól"


Egy okos telefon sem törik össze, ha ésszel használod.


"hacsak nem vagy kőgazdag és fosod a pénzt, hogy bármikor vehetsz egy újat"


Hagyjuk már ezt a kő gazdag dumát, mintha nem okos telefonnal mászkálna az utolsó cigány is manapság.


"Este felrakod töltőre, ja, feltéve, ha hálózati áramforrás közelében vagy ÉS nálad van a töltő."


Ez a helyzet igaz az átlag magyar ember 99%-ra. Töltőt meg bárkitől tudsz kérni. Megérteném a hőbörgésed ha valahol a Kalahári sivatagban kellene vándorolni, de ez erősen szélsőséges helyzet.


"Az energiacella pedig pluszkiadás."


Nyilván plusz kiadás, cserébe kezedben marad az a 100+ funkció amit a telefonod kínál.


De ha úgy állsz hozzá, hogy a balta jobb mint a láncfűrész akkor úgyis a balta mellett fogsz kitartani...

2019. szept. 19. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
7%

"Csak mellékesen írtunk 100 érvet."


És meg is lettek cáfolva.


"Mellékesen pedig egyáltalán nem "édeskevés" ez az érv, tekintve"


De igen. Az, hogy "könnyen kezelhető", nem áll pariban a hatékonysággal.


"Egy okos telefon sem törik össze, ha ésszel használod."


Persze, tudjuk, te sose ejted le, sose karcolod meg, sose esik ki véletlenül a zsebedből, sose...

A szervizesek mégse nagyon akarnak koldusbotra jutni.


"Hagyjuk már ezt a kő gazdag dumát, mintha nem okos telefonnal mászkálna az utolsó cigány is manapság."


Jaham, és te a huszonezres átkategóriás selejttől elvárod, hogy jobban funckionáljon adott esetben, mint egy videókamera, vagy egy számítógép...


"Ez a helyzet igaz az átlag magyar ember 99%-ra."


Ezt max. te állítod.


"Töltőt meg bárkitől tudsz kérni."


Kérni kérhetsz, csak lehet, hogy nem kapsz.


"Nyilván plusz kiadás, cserébe kezedben marad az a 100+ funkció amit a telefonod kínál."


Aminek a tizedét nem használod, de jaszkarizni vele, azt legalább lehet...


"De ha úgy állsz hozzá, hogy a balta jobb mint a láncfűrész akkor úgyis a balta mellett fogsz kitartani..."


Csakugyan, mert a láncfűrész mái napig nem tudta 100%-ban kiváltani a baltát.

A magadfajta szokta kijelenteni nagy garral azt is, hogy a bicikli fölösleges, minek az elavult szar drótszamár, amikor van autó is.

2019. szept. 19. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:

Nem kell. Csak egy opció. Megspórolhatod mondjuk egy számítógép árát. De nem KELL. De vegyük csak sorba. Zenehallgatásra melyiknek a hangminősége a jobb? Szerintem egy modernebb érintőképernyős készüléké.


Te ezzel szemben inkább veszel MP3 lejátszót.


Tudsz telefonnal fizetni? Nem. Inkább hordod az elegánsan túltömött pénztárcádat.


Tudsz filmet nézni élvezhetően mondjuk vonatozás közben? Nem. Erre inkább veszel... Mit is? Tabletet? Na mindegy. Lényeg, hogy egy modern telefonnal tudsz.


Tudsz készíteni SZÉP képeket? Nem. Erre Te fényképezőgépet hordasz. Egy Google Pixel, vagy Samsung Galaxy S9-10 tud szép képeket lőni.


Tudsz videófelvételt készíteni? Naná, hogy elfogadható minőségűt nem tudsz. Egy modern telefonnal lehet.


Ha szügséges, tudsz szöveget szerkeszteni, vagy jegyzetelni? Jegyzetelni kínkeservesen talán, de szöveget szerkeszteni nem tudsz. Nem használom erre a telefonom napi szinten, de előfordult, hogy erre voltam kényszerülve, és bár nem volt ideális, meg lehetett csinálni amit szerettem volna. Prezentációkészítéssel úgyszintén.


Gondom volt a kocsimmal. Le tudtam tölteni a használati útmutatót ott helyben, és meg tudtam keresni az 500+ oldalas PDF fájlban, amire szükségem volt. Te meg tudsz nyitni egy PDF fájlt? Vagy egyáltalán ki tudod keresni a nyomógombos telefonoddal a neten, amire szükséged van?


Billentyűzet: Te akkor is bámulod, ha nem kell, nekem meg eltűnik, ha nincs rá szükségem.


Van a telefonodban GPS? Ja hogy nincs? Gondolom erre a célra veszel egy dedikált GPS készüléket 200-300€-ért. Hajrá.


Ha netán jön egy nyomorult emailed, akkor bizony be kell kapcsolnod a számítógéped. Míg az a merevlemezes gépezet összeszedi magát, addig én már válaszoltam is a mailre.


Igen, nap végére lemerül. Mielőtt megyk aludni, rászúrom töltőre. Te talán fent vagy éjjel, hogy nem tudod tölteni a telefonod? Vagy mi fáj ezen? Előfordulhat persze, hogy nem vagy hálózati csatlakozó közelében. de nagyon ritkán. Ez épp olyan, mintha azért vennék kombit, mert előfordulhat, hogy az autóban kell majd aludnom...


És a törékenység. Nyilván összetörhet, ha napi szinten földnek vágod vagy leejted. Ha ilyen ügyetlen vagy, akkor maradj is a butatelefonnál. De ha egy picitis tudsz vigyázni a dolgaidra, ez nem feltétlenül kell, hogy gondot jelentsen. Egyébként ha már... Milyen fényképezőgéped van, ami ennyire strapabíró?


Az neked a bajod, hogy nem fogtál még a kezedben egy modern, jó telefont. Ezért nem tudod elképzelni sem, hogy ez tényleg lehet működőképes.

2019. szept. 19. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
33%

"Megspórolhatod mondjuk egy számítógép árát."


Ahhoz az okostelefonnak hardveresen számítógépnek kéne lennie. Ami sose jön össze.


"Zenehallgatásra melyiknek a hangminősége a jobb?"


Az érintőképernyőnek zéró köze van a hamgminőséghez.


"Te ezzel szemben inkább veszel MP3 lejátszót."


Ööö, nem. Én a hülyetelefonomon hallgatok zenét. Aminek mellesleg a hamgminősége JOBB, mint sok okostelefoné.


"Tudsz telefonnal fizetni? Nem. Inkább hordod az elegánsan túltömött pénztárcádat."


Parkolást hülyetelefonnal is lehet fizetni. Másra pedig ott az elegánsan túltömött pénztárcám, igen. Próbálj meg majd teldzsóval fizetni a pincérnek étteremben a bécsiszelet után! Csak ne csodálkozz, ha kiröhög.


"Tudsz filmet nézni élvezhetően mondjuk vonatozás közben? Nem. Erre inkább veszel... Mit is? Tabletet?"


Az élvezhető filmnézés ott kezdődik, hogy minimum 800x600 felbontás. Az okostelefon miniképernyője mikor fog ilyet tudni? Szóval maradok a laptopnál inkább, igaz, az másra is jó, nemcsak filmnézésre.


"Tudsz készíteni SZÉP képeket? Nem. Erre Te fényképezőgépet hordasz."


Igen, fényképezőgépet. Nem véletlen, hogy mind az amatőr, mint a profi fotósok fényképezőgépet használnak mái napig, nem az okostelefon gagyi szükségfunkcióját.


"Tudsz videófelvételt készíteni? Naná, hogy elfogadható minőségűt nem tudsz. Egy modern telefonnal lehet."


Nekem nem elég az "elfogadható" minőség. Nekem JÓ minőség kell. Úgyhogy az okostelefon béna szükségkamerája ide édeskevés.


"Ha szügséges, tudsz szöveget szerkeszteni, vagy jegyzetelni? Jegyzetelni kínkeservesen talán, de szöveget szerkeszteni nem tudsz. Nem használom erre a telefonom napi szinten, de előfordult, hogy erre voltam kényszerülve, és bár nem volt ideális, meg lehetett csinálni amit szerettem volna. Prezentációkészítéssel úgyszintén."


Mire te összenkínlódsz egy mondatot az okostelefon tapiképernyőjén, én megírok 1 full bekezdést billentyűzeten, formázva. Ha akarod, fogadhatunk is rá, valami nagyobb összegben, csak hogy izgalmasabb legyen.


"Te meg tudsz nyitni egy PDF fájlt? Vagy egyáltalán ki tudod keresni a nyomógombos telefonoddal a neten, amire szükséged van?"


A laptopot már egy ideje feltalálták, hahó.


"Te akkor is bámulod, ha nem kell, nekem meg eltűnik, ha nincs rá szükségem."


Most azon vagy kiakadva, hogy rá kell nézni a billentyűzetre? Ez most komoly?


"Van a telefonodban GPS? Ja hogy nincs? Gondolom erre a célra veszel egy dedikált GPS készüléket 200-300€-ért. Hajrá."


Veszek egy papíralapú térképet potom 500 forintért. Touché.


"Ha netán jön egy nyomorult emailed, akkor bizony be kell kapcsolnod a számítógéped. Míg az a merevlemezes gépezet összeszedi magát, addig én már válaszoltam is a mailre."


Nyilván akinek számítógépe van, az csak és kizárólag e-mailezésre használja. És még külön be kell kapcsolni hozzá. Az fel se merül benned, hogy már alapból be van kapcsolva.

Mire lekínlódsz egy választ a pöntyörgetős képernyőn az e-mailre, én ötöt megírok ennyi idő alatt.


"Te talán fent vagy éjjel, hogy nem tudod tölteni a telefonod? Vagy mi fáj ezen?"


Az fáj, drága barátom, hogy minden nap tölteni a teldzsót kb. az a szint, mintha a kocsidnak ötven lityis benzintankja lenne. Biztos jó móka lehet minden 200. kilométer után tankolni.


"Nyilván összetörhet, ha napi szinten földnek vágod vagy leejted. Ha ilyen ügyetlen vagy, akkor maradj is a butatelefonnál."


Te meg nyilván az ezótévés Béla jósnő vagy, hogy így tudod, mikor fog leesni, összetörni, karcolódni, ezért már jó előre elkerülöd ezeket a helyzeteket.


"Milyen fényképezőgéped van, ami ennyire strapabíró?"


Egy Nikon típusú, enyhén szólva jobb, mint az okosteldzsók béna szükségkamerája.


"Az neked a bajod, hogy nem fogtál még a kezedben egy modern, jó telefont."


Fogtam már, nem is egyet. És miután rájöttem, hogy a funkciói jó 75 százaléka csak azért van, hogy jól megdobja az árát, inkább maradok a butatelefonnál, aminek van 4-5 funckiója, csak éppen azokhoz jobban ért, mint sokhoz rosszul.

2019. szept. 19. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!