Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Szerintetek visszajöhetnek...

Szerintetek visszajöhetnek még valaha a nyomógombos mobiltelefonok? Úgy értem hogy sokan használják, megint. Okostelefon már nincs hogy hova fejlődjön, szerintem.

Figyelt kérdés
2019. szept. 18. 18:16
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
92%

Ez az 58% -os butafon mániás tutira le van maradva jópár évvel...


Videóhoz min 800x600...

Mikor érik ezt el az okostelefonok?


Mikor is? Nem emlékszem rá, mert olyan rég volt.

Már az is ritka, ha csak full hd felbontású egy telefon kijelzője...


Hangminőség egy butafonon zenehallgatásra? Pfff... Erről ne is ejtsünk szót.

Egyébként hogy is raksz zenét egy butafonra?

Okostelefonon lehet internetről stream -elni zenéket, mégcsak le sem kell tölteni, így helyet sem foglal. Plusz többezres listát rakhat össze magának az ember... Butafonra ráfér annyi?

De tegyük fel le akarok tölteni egy zenét. Semmi sem kell hozzá, csak a telefon... Uppsz! Azt vajon hogy? Csoda? ... Nem, technikai fejlődés.


Szöveg írás butafonon?

Mennyire is gyors az? A T9 segítségével is lassabb, mint egy okostelefonon 'pötyögni'... Ja és az okoson is van lehetőség az írás gyorsításra, csak nem olyan elavult, mint a T9...


Az okostelefonok funkcióinak 75% -a csak árnövelő?

Igen, egy kőkorszaki ember számára, aki nem tudja kihasználni a lehetőségek tárházát. Viszont egy modern, logikus gondolkodású ember életét ezek az árat megdobó funkciók megkönnyítik a mindennapokat.


Gyújts tüzet 2 bottal, vagy öngyújtóval. Melyik egyszerűbb? Ugye, hogy a modernebb megoldással?

2019. szept. 19. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
9%

"Ez az 58% -os butafon mániás tutira le van maradva jópár évvel..."


Nyet, nem vagyok lemaradva, csak épp nem ér annyit ez a technológia, amennyibe kerül. Még feleennyit se.


"Mikor is? Nem emlékszem rá, mert olyan rég volt."


Aha, mutassál már egy okostelefont, aminek akkora képernyője van, mint egy laptopnak, vagy egy monitornak!

Csak EGYET!

Jó keresgélést, találkozunk pár ezer év múlva...


"Hangminőség egy butafonon zenehallgatásra? Pfff... Erről ne is ejtsünk szót."


Innen látszik, hogy messziről se ugatod a témát.


"Egyébként hogy is raksz zenét egy butafonra?"


Kábel, IR, Bluetooth...például?


"Okostelefonon lehet internetről stream -elni zenéket, mégcsak le sem kell tölteni, így helyet sem foglal. Plusz többezres listát rakhat össze magának az ember...Butafonra ráfér annyi?"


Az viszont nem a telefonon van, hanem az interneten. Tehát csúsztatsz.

Lehet persze, internetről streamelni - HA van internet, és ha plusz pénzed is van rá. Köszönöm, én inkább ingyen hallgatom a magamét.


"Mennyire is gyors az? A T9 segítségével is lassabb, mint egy okostelefonon 'pötyögni'... Ja és az okoson is van lehetőség az írás gyorsításra, csak nem olyan elavult, mint a T9..."


Te korábban a billentyűzetet állítottad párhuzamba az okostelefonnal, nem a butatelefont az okostelefonnal. Billentyűzeten igenis gyorsabban lehet gépelni, mint okostelefonon. Butatelefonon soha nem is állítottam, hogy gyorsabb lenne, bár ez kézügyességtől is függ.

A gyorsírás hatékonyságát pedig remekül lehet látni ezen az oldalon is akár, rengeteg válasz tömve van elírásokkal, aztán jön az utólagos mentegetőzés mindig, hogy "hádde telefonon írtam".


"Az okostelefonok funkcióinak 75% -a csak árnövelő?


Igen, egy kőkorszaki ember számára, aki nem tudja kihasználni a lehetőségek tárházát."


Valóban, olyan funkcióért nem fogok egy forintot se kiadni, amit nem használok. Se olyan teldzsót venni, amibe ez kötelező jelleggel benne van, és fizessed kifele. Mert nekem nem ez a prioritás. Cserébe nem kell napi rendszerességgel töltőre pakolni, nem anyázok, ha elfelejtem és másnapra lemerül, nem kell félévente szervizbe cágolni, és a mínusz harminc fokot éppolyan jól bírja, mint a plusz ötven fokot. Sőt, még a sár, víz, rázkódás stb. se tud megártani neki. Ez a telefon 10 év múlva is telefon marad majd.

2019. szept. 19. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:

Sokan a számítógépet böngészésre, szövegszerkesztésre, képszerkesztésre, filmnézésre használják. Nézz utána a Samsung DEX-nek. Az erre mindre alkalmassá teszi a telefonodat.


A zene minősége tényleg nem függ össze a képernyővel, viszont a gombos telefonok multimédia szinten erősen el vannak maradva az érintőképernyősökhöz képest. Milyen gombos telefonod van típus szerint, ha megkérdezhetem? És honnan tudod, hogy jobb a minősége, mint sok okostelefoné, ha életedben nem használtál egy jó okostelefont?


Leggyakrabban teldzsóval fizetek a pincérnek étteremben, képzeld :D Eddig még nem röhögött ki. Ugyanúgy hozzáérintem a terminálhoz, mint a bankkártyámat, és ennyi.


800x600? Az a helyzet, hogy már rég nem tudsz ilyen felbontással telefont venni, mert a leggyengébb, legócskábbak is legalább HD-s kijelzővel vannak szerelve. De gyakoribb a Full HD, napjainkban Full HD +. Az enyém pl Quad HD-s (1440x2960), de nem egy telefon kijelzője 4K-s napjainkban. Le vagy maradva. Egy 6,2 colos szép amoled kijelzőn (lehet, hogy te ezt nem fogod elhinni, de pl a telefonom kijelzője szebb, mint a laptopom Full HD-s IPS kijelzője) igenis lehet filmet nézni élvezhető minőségben.


Láttam én már hivatalos rendezvényen videóst futkározni egy Osmo mobileval. Vurán is néztem rá. De megtörtént. Azt, hogy milyen felvételeket készítesz, sokkal jobban befolyásolja a tehetséged, mint a technikád. Na de ha ezt nem is hiszed, kérdem én: Profi fotós vagy? Ha igen, akkor bizony kell a tükörreflexes. Ha csak szükségfotós, vagy hobbista, és nem igazán van hozzá tehetséged, akkor bármilyen géped lehet, nem fogsz tudni maradandót alkotni.

Itt egy videó, ahol 5 profi fotós fényképez telefonnal. Bátran klikkelj rá, ha egy picit is nyitott vagy a tényekre: https://www.youtube.com/watch?v=8bMfdxNfIw4


Sok telefonban van optikai képstabilizátor, optikai zoom, változtatható rekeszértékű objektív, dual pixeles szenzor a brutálisan gyors élesítéshez, és még sok finomság, amivel tudsz jó videót készíteni, ha van hozzá tehetséged. Ha nincs tehetséged, akkor meg bármilyen kamarád lehet. Neked jó minőség kell, ugye? Feltételezem, profi videós vagy. Gondolom, egy csomó videód a Youtubon van, ha neked profi kamera kell. Szivesen megnézném a munkásságod egy töredékét. Linkelsz nekem egy videót, amit Te készítettél?


:D Jót nevettem ezen. Hogy akarsz fogadni? Messengeren talán menne a "párbaj", ha a telefonod tud olyat. De hogy én Szlovákiából emiatt nem fogok Magyarországra utazni, abban biztos lehetsz :)


És a laptopot ugye mindig magadnál hordod, feltöltve, és persze mindig wifi-közelben is vagy, ha jól értelek?


Azon vagyok kiakadva, hogy állandóan kitakarja a képernyőm (ami lehetne nagyobb) felét.


Míg a térképen kikeresed, hol találod például a "Mike´s garage" nevűéttermet, szakállat növesztek. Előszöris kell tudnod a pontos címet. Továbbá ha profi térképész is vagy, 10 percet legalább bújnod kell, mire kibogarászod, hol a bánatban is van a keresett hely. Ezzel szemben a telefonon kinyitod a böngészőt, beírod, hogy "Mike´s garage", és klikkelsz az "útvonalterv"-re, majd "indulás". A telefon meg 10 másodperc alatt talál utat, kiszámolja a leggyorsabb útvonalat a forgalmi dugókat és útlezárásokat belekalkulálva, és odavezet, tökmindegy, honnan indulsz.


Beletrafáltál, a kocsimnak épp 50 literes a tankja :D 400-450km-t tudok vele megtenni, és azt kell, hogy mondjam, még életemben nem volt jobb autóm :D


Nem vagyok jós, de 2013 óta használok okostelefont. Egyszer repedt meg a kijelzőm 6 év alatt, figyelmetlenségből. De működött tovább ahogy addig, nem zavart. Még vagy egy évet használtam, aztán kicseréltem nem sok pénz hozzáfizetésével egy használt, de jobb modellre, tökéletes állapotban. zóta ezt használom, elégedett vagyok vele. Én is sokáig gombhuszár voltam, de 2013 óta nagyon ritkán kapcsolom be a számítógépem. Nem hiányzik, ennyi.


Igen, a legtöbb Nikon valóban jobb szerintem is, mint az okostelefonok úgy általában. Klikkelj azért rá a fent linkelt videóra, ha lesz pár szabad perced :) Te ki is használod a Nikont?


Oké, használj butatelefont, engem ez csöppet sem zavar... :)

2019. szept. 19. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
37%

Nem titok a típusa: Evolveo StrongPhone WiFi+


Nos, ennek 1 funkcióját használom általában: a zenehallgatást, mivel beszélni nemigen van kivel. A zenehallgatásban pedig nagyon jól teljesít.


A laptopot mindig magamnál hordom, mivel nekem ez munkaeszköz. A netezés tud várni hazáig, nem? Nem fogok belehalni, ha másfél órával később nézem meg a Bévisz és Báthedet.

2019. szept. 19. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
82%
És kevered a szezont a fazonnal. A falbontás nem függ össze a kijelzőmérettel.
2019. szept. 19. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
6%

Összefügg. Vagy szerinted egy monitoros 800x600 ugyanolyan minőségű, mint egy telefonos 800x600?

Nem kell rá válaszolnod, költői volt a kérdés.

2019. szept. 19. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
90%
Miért függne össze??!!! A kijelző mérete nem azonos a benne található pixelek számával! Például 5" kijelzőben is létezik 720p-es és 1080p-es is, sőt, ahogy nagyobb kijelzőbe is lehet kevesebb pixelt tenni, úgy kisebb kijelzőbe is lehet többet, mivel a pixelek mérete sem azonos minden telefonban! Például 2 éve a Sony megcsinálta, hogy mindössze 5.46" méretű lett a 4K kijelzője (807 ppi) az XZ Premium-nak!
2019. szept. 19. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
5%
Persze, csak ettől még a minőség rovására fog menni. Az emberi szem alapból nem arra állt be stabilan, hogy tenyérnél is kisebb grafikus felületen mozgóképet bámuljon. Hiába erőltetsz bele HD-minőséget, a szemed akkor se fogja tudni észlelni.
2019. szept. 19. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
62%

Tény, hogy kevered a szezont a fazonnal, kiforgatod mindenki szavait, közzben olyan baromságokat okádsz itt össze, hogy fáj olvasni.


Példáólzol olcsósággal, miközben neked egy túlárazoitt buta telefonod van. Összehasonlítasz 50 ezres telefont a "csúcshobbi" fotózással és társaival.


"Aha, mutassál már egy okostelefont, aminek akkora képernyője van, mint egy laptopnak, vagy egy monitornak!"


Ez például hogy jön az okostelefon témához? Sehogy, csak felesleges szócséplés.


"Kábel, IR, Bluetooth...például?"


Hát gratulálok ha manapság még képes vagy ezeket használni, az IR és BT már 20 éve is lassú volt, a kábelt meg egy évben egyszer hasznlom mikor biztonsági mentést csinálok a telefonról.


"Az viszont nem a telefonon van, hanem az interneten. Tehát csúsztatsz."


Megint mellébeszélsz.


"HA van internet, és ha plusz pénzed is van rá. Köszönöm, én inkább ingyen hallgatom a magamét."


Az ingyen hallgatást lopásnak nevezik. Másrészt ne gyere már megint ezzel a "ha van rá pénz" proli szöveggel. Azért manapság nem luxus a mobilinternet.


"Te korábban a billentyűzetet állítottad párhuzamba az okostelefonnal, nem a butatelefont az okostelefonnal. Billentyűzeten igenis gyorsabban lehet gépelni, mint okostelefonon. Butatelefonon soha nem is állítottam, hogy gyorsabb lenne, bár ez kézügyességtől is függ."


Megint mellébeszélsz.


"A gyorsírás hatékonyságát pedig remekül lehet látni ezen az oldalon is akár, rengeteg válasz tömve van elírásokkal, aztán jön az utólagos mentegetőzés mindig, hogy "hádde telefonon írtam"."


Megint mellébeszélsz.


"Cserébe nem kell napi rendszerességgel töltőre pakolni, nem anyázok, ha elfelejtem és másnapra lemerül"


Ennyi van csak beakadva nálad, a "nem kell tölteni" szalag. Mintha nem egy mozdulat lenne rávágni a töltőre a telefont, vagy mint mondtam, mai átlag telefonnak elég 15-20 perc töltés és azzal már kihúzod a nap végéig.


"nem kell félévente szervizbe cágolni"


Érdekes, a legtöbb ismerősömnek 3-5 éveket kibírnak az okostelefonok, enyém is 3-ik éves, és nem "cágolom" szervízbe fél évente, jelentsen is ez a szó bármit.


"Sőt, még a sár, víz, rázkódás stb. se tud megártani neki."


Mint ahogy az okostelefonok nagy részének sem, ha egyszeri balesetről van szó, és nem az a hobbid hogy telefonnal focizol.


" Ez a telefon 10 év múlva is telefon marad majd."


A balta is balta marad ettől függetlenül még mindig jobb a láncfűrész...

2019. szept. 19. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
9%

"Tény, hogy kevered a szezont a fazonnal, kiforgatod mindenki szavait, közzben olyan baromságokat okádsz itt össze, hogy fáj olvasni."


No John...YOU ARE the demonz!!!


"Példáólzol olcsósággal, miközben neked egy túlárazoitt buta telefonod van."


35 ezerért vettem, de nyugodtan képzeld csak, hogy biztos százezreket költöttem rá. Neked ezt nehéz lesz felfognod, de NEM mindenki górál ki 100+ ezret csak azért, hogy jaffázhasson egy túlárazott, de valójában gagyi készülékkel.


"Összehasonlítasz 50 ezres telefont a "csúcshobbi" fotózással és társaival."


Ha szerinted az okostelefon ki tudja váltani a fényképezőt, akkor van helye az összehasonlításnak.

Ha pedig nem tudja kiváltani, akkor beismered szépen, hogy ökörséget írtál, nem pedig még itt nulla szakértelemmel kummogsz nagyokat.


"Ez például hogy jön az okostelefon témához? Sehogy, csak felesleges szócséplés."


Úgy jön, kis barátom, hogy fényévekkel jobb élmény valamit nagy méretben nézni, mint kis hangyafäsznyi képernyőcskén, ahol hiába van HD felbontás, a szemeiddel ebből semmit nem érzékelsz.


"Hát gratulálok ha manapság még képes vagy ezeket használni, az IR és BT már 20 éve is lassú volt, a kábelt meg egy évben egyszer hasznlom mikor biztonsági mentést csinálok a telefonról."


A szokásos lózung. Minek a kerékpár, amikor már van autó is, pfuj, múlt századi avítt Frédi Flintsztón kategória, kukába vele!!!


"Megint mellébeszélsz."


Csak szeretnéd.


"Az ingyen hallgatást lopásnak nevezik."


Ez meg úgy ahogy van, baromság.


"Másrészt ne gyere már megint ezzel a "ha van rá pénz" proli szöveggel."


Gondolom neked a National Bank of Mutter állja a telefonos netezgetésedet, igazam van?


"Azért manapság nem luxus a mobilinternet."


Nem luxus, csak épp egy kanyit nem fogok rá áldozni, ha van ingyenes megoldás (gépről felmásolás) is. Igen, tudom, Flintsztónz, mít dö Flintsztónz, pam-pam-pararararram-pampam...


"Megint mellébeszélsz."


Nem kértem papagájt, köszi.


"Ennyi van csak beakadva nálad, a "nem kell tölteni" szalag."


Nekem ez elsődleges szempont, hogy nem kell mindennap töltőre pakolni, ami aztán nagyon jót is tesz az akkumlátornak ugye.


"mai átlag telefonnak elég 15-20 perc töltés és azzal már kihúzod a nap végéig."


És aki nem a nap végéig akarja kihúzni, hanem mondjuk egy hétig?

Gondolom azt képzeled, a konektor az olyan mint az oxigén, csak úgy ott van mindenhol.


"Érdekes, a legtöbb ismerősömnek 3-5 éveket kibírnak az okostelefonok, enyém is 3-ik éves"


3 és 5 év az lópikula. A minőség ott kezdődik, hogy 10 év. Mindamellett az, hogy kibírnak 3-5 évet, az egy dolog. Hogy ezidő alatt még normális üzem mellett is mennyit kell szervizre költeni, az egy másik. Tehát azt még bele se számoltam, ha eltörik a kijelző.


"Mint ahogy az okostelefonok nagy részének sem"


De igen, akárhogy is fáj neked, az okostelefonok jórésze nagyon sérülékeny. A legutóbbi tuti húzás a Gorilla Glass volt, amit megpróbáltak törhetetlenként eladni, aztán kiderült, hogy egy szar kamu átverés az egész.


"ha egyszeri balesetről van szó, és nem az a hobbid hogy telefonnal focizol."


Ez meg nettó szalmabáb.

Majd egyszer kérdezz meg egy szervizest, hányan hoznak be heti átlagban törött telefont nekik javításra. Lesz ám szájtátás rendesen.

Biztos mind okosteldzsóval a zsebükben rúgják a bőrt a grundon, ugye?


"A balta is balta marad ettől függetlenül még mindig jobb a láncfűrész..."


Így van, a balta akkor is balta marad, ha a láncfűrész bekrepál.

2019. szept. 19. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!