Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Szerintetek melyik telefont...

Szerintetek melyik telefont vegyem? (Bővebben lent! )

Figyelt kérdés

Xiaomi Redmi Note 7 vagy Samsung Galaxy A50?


Van egy kis háttér story is, ami a következő: Ebben az évben vettem egy Xiaomi Mi 8 Lite-ot és azzal nagyon rossz tapasztalataim voltak, konkrétan a You Tube-on kívűl minden más közösségi média értesítései buggoltak rajta mint a rettenet, késve kaptam meg őket, vagy egyáltalán nem, többször lefagyott...De ez volt eddig az első Xiaomi mobilom, és egy rossz tapasztalat miatt nem akarom temetni a márkát, mert az ismerőseim Xiaomi mobiljai teljesen jól működnek, meg mindenhol jó értékeléseket látok rúluk, de érthető okokból mégis kicsit tartok tőle hogy megint így járok.


Ha esetleg tudtok még ebben az ár kategóriában telókat akkor nyugodtan írjátok le mert vevő vagyok más javaslatokra is.



2019. szept. 20. 10:54
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
60%

Az Antutu nem számottevő dolog, csak tesztpontozás, amit a telefon terheltsége is befolyásol!

Amúgy mindegyik jó telefon, viszont nem egy kategóriába tartoznak!

2019. szept. 20. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
A telefon betonra esett, amit észre sem vettem mivel zaj volt, egy lánctalpas munkagép ment rajta keresztűl az összes alaktrésze ripityára van törve, javíthatatlan.
2019. szept. 20. 19:58
 13/19 anonim ***** válasza:
12%
Ha még diák vagy és szülőktől kapod a pénzt telefonra, akkor semmit sem bízták a véletlenre. ;)
2019. szept. 20. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Nem vagyok diák és egy forintot nem kapok a szüleimtől...
2019. szept. 20. 20:30
 15/19 anonim ***** válasza:
86%

13-as. Hogy tudtad összehozni a lánctalpast a diákokkal???


Szerintem xiaomi.

rengeteg véleményt olvastam mindkettőről, amiben a samsungot erősen lehúzták a huawei-hez képest.

A Huawei meg számomra egy túlárazott kínai, ami nem tud annyit, mint amennyit áradoznak róla.

Redmi 6-os tudja fotózás terén azt amit a huawei P20.

Ez viszont már tapasztalat.

Figyelembe nem a technikai paraméterek leírásait vettük, hanem a használati időt, a melegedést, azaz megbízhatóságot, és mint fontos tényezőt manapság, a kész fényképek felhasználhatóságát, minőségi mutatóit. Azaz magát a kinyert kép látványát.

Nem pedig utolsó sorban az értéktartást.

A két éve 240-ért vett idei 170 ezres készülék már csak 130-ba kerül.

Xiaomi ekkorát nem zuhan.


Való igaz, a Xiaominál a melegedés és üzemidő terén minél újabb a készülék, annál használhatatlanabb, ami érthetetlen.

Mondjuk nálam alapból érthetetlen, hogy mit lehet enni egy olyan telefonon, ami nem bír ki egy nap aktív használatot.


Ezért is tartok Phabletet - Powerbankkal, és egy "buta" Nokiát telefonálásra. :D

2019. szept. 21. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Ja hát nekem ezért fontos a jó üzemidő, nem akarok se Powerbankot se plussz telefont cipelni magammal, ez volt az amit az iPhone telóimba nagyon utáltam, bármennyire szerettem az iOS-t és magát a készüléket a 6S-nek és az SE-nek is borzalmas üzemideje volt....
2019. szept. 21. 18:14
 17/19 anonim ***** válasza:
63%

Sajnos a gagyi kategória tesz eleget jelenleg annak a kritériumnak, hogy akár hetekig, de legalább egy hétig is fusson, egy töltéssel.

Ilike, és társai. Azonban egyre jobban közelítenek a szegmensek.

Lassan a gagyi is jobb lesz, mert kiderül, hogy használható, és a profi is kezdi felvásárolni a gagyi kiemelkedő elemeit.

Ilyenek lehetnek a Doogie, és társai.

Sok telefon van már, ami 4000 mAh feletti akksikkal kínál telefont, és van 10000 mAh feletti teljesítménnyel rendelkező is, ami meglépi az egy hetes aktív használati időt. Aztán az említett Doogie és társai valahol a kettő között vannak, azaz már használható márkák, és elkezdtek nagyobb akksikat is beletenni a készülékekbe.

Erre érdemes oldalakon kereshető telefon az üzemidő vagy az akkumulátor kapacitása szűrővel. Jó eséllyel egy 5-10000 közötti akksis glass5-ös üveggel ütésálló karcálló vízálló mivoltával, még használhatóbb is tud lenni mint egy folyton lemerülő menőségi mutató.

2019. okt. 8. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
81%
Melyik mellett döntöttél? :)
2019. okt. 21. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

Mivel volt egy nagy váratlan kiadásom így egy Redmi 7-et vettem, nem rossz telefon, gyors, folyékony a rendszer, szép a kijelzője, árához képest jó képeket is készít, az akkumlátorideje pedig kiváló. Azt mondom hogy az ár kategóriájában a legjobb.


De mivel sikerült szert tennem egy jobban fizető munkahelyre nemrégiben így a próbaidőm leteltével biztosan újra iPhone-t fogok venni, valószínűleg kihozom a 11-et egy jó díjcsomaggal, vagy talán megvárom az SE 2-t.

2019. okt. 24. 16:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!