Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Az árt a telefon akksijának...

Az árt a telefon akksijának ha feltöltés után még rajta marad a töltőn a telefon?

Figyelt kérdés
2019. okt. 28. 18:55
 1/10 anonim ***** válasza:
71%
Nem
2019. okt. 28. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Különös, én azt hallottam, igaz, laptopok esetében, hogy az nem tesz jót az akksijának ha rajta marad töltőn, mert hogy csökkenti az élettartamát
2019. okt. 28. 19:45
 3/10 anonim ***** válasza:
71%
Igen, még a 90-es években.
2019. okt. 28. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
87%

Igen, mert a 90-es években még nem találtak ki olyan laptopokat, amelyiknél konfigurálni lehet a töltési tartományt, éppen azért, hogy a folyamatos hálózati üzem ne nyírja ki.

Nyilvánvaló, a töltésszabályzó 100 %-nál leáll, hiszen ezeknél az akkuknál tilos a csepptöltés.

De később merül egy kicsit, ismét visszakapcsol.

Az pedig szakmai körökben ismert tényező, hogy az akkut raktározni sem ajánlatos teljesen feltöltve, mert a max. feszültség fokozottam amortizálja kémiailag.

Telefonnál annyiban más a helyzet, hogy ha éjszakára úgy is marad, de legalább utána elkezdődik a merítés. Annyi még "belefér" éppen.

2019. okt. 28. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Travis83 ***** válasza:
77%
Hosszútávon árt. Én így nyírtam ki 2 teló és 2 laptop aksiját. Ha azt akarod, hogy sokáig éljen az aksi, max 90%-ig töltöd fel és nem meríted le 30%-nál lejjebb. Szakértő javasolta és eddig kiválóan bevált!
2019. okt. 29. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Mindenfélét lehet olvasni erről. Úgy gondolom, hogy a mai , baromi "okos telefonok"nak tudnia kellene, hogy mikor meddig engedik tölteni illetve lemerülni az aksit....
2019. okt. 30. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

# 6

Csak ott csúszik hiba a számításodba, hogy a gyártók másképp számítanak: nem is akarják, hogy túl sokáig tartson.

Ismét felhívnám a figyelmet: vannak olyan laptopok, ahol be lehet állítani, hogy ne töltsön 100 %-ra. A tartós hálózati üzem káros hatásainak kivédése céljából.

Ez mindent elárul, szerintem.

Telefon is van olyan, amelyik 100 % után kiírja: "húzza ki a töltőt!"

2019. okt. 30. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Balsai Tamás válasza:

A régebbi Nikkel-Cadmium, és Nikkel-MetalHidrid akkumulátoroknál még számottevő volt a "memória-effektus". Ez azt jelenti, hogy - ha rátöltöttünk egy le nem merült akkumulátorra - egyre kevesebb töltést tudott befogadni. Általános szabály volt, hogy a névleges cellafeszültség 80%-ig kellett meríteni, illetve itt meg kellett kezdeni a töltést.

A mai (8-10 éven belüli) akkumulátorok már Lítiumosak. ezeknél nincs számottevő memória effektus, tehát szabadon lehet őket tölteni, ha nincsenek is lemerülve teljesen. A túltöltés, és a mélykisülés ezeket is károsítja, de ennek kezelését minden normális!!! akkumulátoros készüléknek tudnia kell.

A "tervezett élettartam" -ot (azt, hogy az akkumulátor ne legyen tartós, és időnkét újat vegyünk helyette) a gyártók más módszerekkel érik el (pl laptop akkumulátorokban egy elektronika számlálja a töltési ciklusokat, és egyre kevésbé enged feltölteni, míg végül hibásnak nyilvánítja az akkumulátort) Sok laptop akkumulátort szétszedünk, a cellákat bemérjük (egy olcsó ebay-es amperóra-kepecitás mérővel) és szinte mindet a névleges állapota közelében találjuk. Ezekkel üzemelnek azután szerszámgépeink, lámpáink, stb...

2019. nov. 2. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Meton ***** válasza:
A régebbi aksiknál biztosan káros volt, ha folyamatosan töltőről üzemelt. De itt nem arról van szó, hogy 24 órát a töltőn marad, hanem hetekig, lényegében hálózatról üzemel. Ez már káros lehet. 24 órára viszont érdemes néha a töltőn hagyni, mert azért a Lítiumnál is van egy enyhe memória effektus. Vagyis így egy kicsivel jobban fel lehet majd tölteni.
2019. nov. 3. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Jossszy3 válasza:

Van egy ic a telóban ami leválasztja ha feltölt és nem terheli az akksit természetesen

Nekem éjjel rajta van pár órát feltöltve mindig(6-7 óra alvás, a telefon 1,5 altt feltölt)

Élünk, a telefon is jól van

2019. nov. 5. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!