Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért van halkra, gyengére...

Miért van halkra, gyengére megcsinálva a mobilok hangereje? (általában)

Figyelt kérdés

Próbáltam már sok telefont, IPhone-t, Samsungot, Huaweit, 50+ezreseket, de egyik se szól úgy mint a Józsefvárosi piacos ezer forintos mp3 lejátszó! :D


De tényleg, sem mély ügyileg, sem hangerő ügyileg nem szólnak úgy..telefonon a 30 as max hangerő olyan, mint az mp3 on a 15 ös..

Oké, lehet mondani hogy "az enyém jól szól,stb",

Én is azt hittem míg ma bele nem botlottam a régi mp3 am ba(ezeknek meg az aksijuk gyenge)


Az ilyen szoftveres hangosítók torzítanak általában..



2020. jan. 9. 16:21
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Ma már EUs követelmény egy hangerő korlátozás, hogy védje a hallásod. A jól szól nem azt jelenti, hogy hangos, hanem hogy a dinamikatartománya és a hangképe megfelelő.
2020. jan. 9. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Az első leírt mindent.
2020. jan. 9. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
viszont ott a "kihangositó" opció
2020. jan. 9. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Hangosan is szólhat jól szerintem, én legalábbis úgy szeretem mintha moziba, vagy buliba lennék..pl ez az ezer ft os mp3 szebben is kiadja a mélyeket is, mint az Iphone!

De pcn is be tudom úgy állítani hogy legyen benne mély rendesen, az is jobban szól.


Telefonon ilyen szép, de nagyon lightos hang van bármilyen fülessel.


Hallottam ilyen eu-s szabályról, de sehol se találtam ezt a szabályt.

(De biztos így van, mégegyszer köszönöm!)

2020. jan. 9. 17:06
 5/16 A kérdező kommentje:

Igen, a kihangosító appok valóban kihangosítják, de sajnos betorzítva, egyszerűen nem adja ki azt ahogy egy mp3, deck, discman, pc, vagy bármi.


Olyan mintha direkt gagyi lenne az "erősítő" része a telóknak, és ahogy írták is, biztosan az is! :)

2020. jan. 9. 17:09
 6/16 Bubuka508 ***** válasza:
Az még nem jutott eszedbe, hogy a telefon nem erősítő és nem hifi, hanem telefon? Ha zenét akarsz hallgatni, olyan készüléken hallgasd, amelyiknek az a rendeltetése és akkor megfelelő minőségben hallgathatod. Egy mobilnak nem a zenelejátszás az elsődleges funkciója, nem arra készült, tehát nyilván nem lehet rajta több wattal zenét hallgatni, ráadásul torzításmentesen. Ilyen egyszerű.
2020. jan. 9. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Az még nem jutott eszedbe hogy, ha egyszer egy mp3 jobban szól, vagy egy 25 éves walkman, akkor 2020 ba elvárható lenne, hogy ne csak otthon, a hifin hallgassam rendes minőségbe, hanem telefonon is?


Egyébként a régebbi nyomógombos, nem android telefonok is jobban szóltak mint a maiak, tehát nem hiszem hogy akkora feature lenne! :)

2020. jan. 9. 17:32
 8/16 A kérdező kommentje:

Ja, még az uccsónak :) :

Másik amiért bosszantó ez, hogy az ember megveszi 50 ezerért a fülest, ami csak bizonyos hangerőnél kezdi el kiadni hogy miért 50 ezer, de telefonon nem tudom ezt a szintet elérni, ilyen egyszerű..

2020. jan. 9. 17:38
 9/16 A kérdező kommentje:

Hát, kösz..csoda hogy túléltük a 80 as 90 es éveket dupla hangerővel mint most..

És még hallok is.

2020. jan. 9. 18:54
 10/16 Bubuka508 ***** válasza:
Te el vagy tévedve. Értsd meg, hogy fizikai okai vannak, hogy egy telefon nem szólhat úgy, ahogy egy hifi, a hangszórók különbözősége miatt. A fülessel ugyanez a helyzet. Annak a hangszórói egyszerűen nem adhatják vissza a hangot ugyanolyan minőségben, az igazi kis és nagy frekvenciákat képtelenek jó minőségben lesugározni. A fizika 2020-ban is ugyanaz, mint korábban volt.
2020. jan. 10. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!