Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért van halkra, gyengére...

Miért van halkra, gyengére megcsinálva a mobilok hangereje? (általában)

Figyelt kérdés

Próbáltam már sok telefont, IPhone-t, Samsungot, Huaweit, 50+ezreseket, de egyik se szól úgy mint a Józsefvárosi piacos ezer forintos mp3 lejátszó! :D


De tényleg, sem mély ügyileg, sem hangerő ügyileg nem szólnak úgy..telefonon a 30 as max hangerő olyan, mint az mp3 on a 15 ös..

Oké, lehet mondani hogy "az enyém jól szól,stb",

Én is azt hittem míg ma bele nem botlottam a régi mp3 am ba(ezeknek meg az aksijuk gyenge)


Az ilyen szoftveres hangosítók torzítanak általában..



2020. jan. 9. 16:21
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Te vagy eltévedve, a nyomógombos telefonok is jobban szóltak a maiaknál! Érted?


NYO MÓ GOM BOS TE LE FO NOK IS JÓL SZÓL TAK!


Meg ott vannak az mp3 ak, mp4 lejátszók, azok is jobban szólnak, továbbá nem vagyok olyan szűk fantáziájú hogy ami a 80 as évekbe jól szólt, mondjuk hallgass meg egy ilyet, és ez után gyere vissza okoskodni mikor már kétszer is megköszöntem a válaszokat, lezárva ezzel a kérdést:

[link]


Nem vagyok kíváncsi rád! :)

2020. jan. 10. 17:45
 12/16 Bubuka508 ***** válasza:
Azonkívül az is igaz, hogy túl sokat használni (és főleg túl nagy hangerővel) a fülest nem egészséges. Azt elsősorban nem is élvezkedési célra találták ki, hanem azért, hogy az illető ne zavarja a környezetét. De ez kompromisszumos megoldás, ez az ára, hogy a minőség nem ugyanaz, mint rendes hangfalakkal hallgatva. Ha meg túlságosan kiemeljük a mély és magas hangokat, akkor a torzítás megint csak nő, szintén fizikai okokból. Az ekvalizerekkel bármelyik frekvencián max. 6 dB-t lehet emelni vagy vágni "büntetlenül", ennél több már rontja a minőséget. A zene digitalizálása már eleve alapból is megnyirbálja a hangok átvitelét, az eljárás működési elve miatt. Az mp3-as tömörítés ezen megint csak ront valamit. Ezért a digitális hang sosem lesz olyan, mint az eredeti analóg hang. Nem véletlenül vannak most is rajongói (köztük én magam is) a bakelit lemezeknek, meg a magnófelvételeknek. Ez a helyzet.
2020. jan. 10. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Ja, a válasz az volt hogy le vannak szabályozva.(pont)
2020. jan. 10. 17:47
 14/16 A kérdező kommentje:

De legalább abban egyetértettünk hogy szarul szólnak..


Se mély, se basszus, se hangerő!


Számomra élvezhetetlen így a zene, és nem hiszem hogy véletlen van annyi kamu kihangosító progi, vagy kihangosítja de torzítva, és azt se tartom véletlennek hogy rajtam kivül sokaknak ez a baja a mai mobilok hangjával.


Írd be google be: halk telefon, stb, stb..


Én csak kiváncsi voltam hátha valaki tudja miért vannak direkt gyengén megcsinálva..


Vagy ott a PS Vita, Nintendo Switch, azok is jól szolnak, tehát ma sem lehetetlen szerintem..

2020. jan. 10. 17:57
 15/16 anonim ***** válasza:
Mobilra én is Viper4Android (V4A)-ot használok már egy jó ideje, mivel brutál dolgokat lehet vele csinálni, egy pár ezer forintos fülesből is rendkívül jó hangzást lehet kihozni(és hangerőt is növelni), ha az ember beállítja a dolgokat. De ehhez root jogosultság kell.
2020. jan. 10. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Köszi, ez hasznos infó!

Sajnos nem vagyok rootolva, de érdekesnek tűnik! :)

2020. jan. 10. 20:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!