Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mit szóltok ahhoz hogy az...

Mit szóltok ahhoz hogy az akkumulatort 40 és 80% ig lehet feltölteni mert ez az optimális feltöltés ki hogyan szoktátok telefon akkumulátorát feltölteni?

Figyelt kérdés
A nulláról 100% ra való feltöltése elvileg káros ezt nem indokló meg keressetek utána!
2020. jan. 15. 11:29
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Akkor töltöm, mikor már szinte teljesen lemerült, és órákig a töltőn hagyom. 8-9 éve így csinálom ugyanazzal az akkumulátorral.
2020. jan. 15. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Felesleges.. mire az aksi megpurcan, úgy is telefont cserel az emberek tobbsege. ami kb 2 ev jelenleg
2020. jan. 15. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

1# Kriszta kommentet És meddig hagyod hogy lemerül jön ameddig nem jelez?


#2 nincs mindenkinek pénze évente vagy két évente a telefonját cserélni Ezért kérdem hogy ki hogy tölti

2020. jan. 15. 12:09
 4/16 anonim ***** válasza:
0%

"A nulláról 100% ra való feltöltése elvileg káros ezt nem indokló meg keressetek utána!"

Gyakorlatilag sok butaságot olvashatsz a neten, nem indokló meg, tegnap már megindokló:

https://www.gyakorikerdesek.hu/elektronikus-eszkozok__mobilt..

2020. jan. 15. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a telefon van értem, nem én a telefonért.


Ha merül és úgy vélem, nem bírja ki a következő napot, akkor este feltöltöm, míg én nyugodtan alszom. Ha úgy adódik, 0 -ról 100 -ra. Vagy ha épp 30% -on van estére, akkor úgy kezdem el ugyanezt a folyamatot. Ha felkeltem, leveszem töltőről és használom.


Az igaz, hogy nem tesz jót a li-ion/li-poly akkuknak a túlmerítés, de a telefonban van szoftveres védelem (0% -ot elérve a telefon kikapcsol, de az a szint még nem veszélyes) illetve az akku rendelkezik hardveres védelemmel, ami a telefon szerint már negatív számú % lenne, mivel az alacsonyabb feszültség értéknél van. Ekkor az akku védőáramköre leválasztja a fogyasztót (a telefont), de még fel lehet tölteni (de erősen túlmerített esetben a telefon akár órákig is csak üres kijelzővel hozza vissza az akku töltöttségi értékét a normális tartományba és csak utána lehet bekapcsolni. Ez persze függ az akku kapacitásától és a túlmerítés szintjétől is. Az persze ilyenkor valószínűsíthető, hogy az akku már károsodik valamilyen szinten.).


Ugyanígy a túltöltés sem tenne jót, de ilyen esetben is ott a telefon szoftveres védelme, illetve az akkuban is van túltöltés védelem. Tehát a telefon töltésvezérlője elintéz szinte mindent, de a biztonság kedvéért az akkuban van plusz védelem. Egyedül arra a 2 esetre kell figyelni, hogy a telefont nem szabad 0% -ra merítve hagyni huzamosabb ideig (pár hétig, vagy tovább, de ez akku kondíciótól függően lehet pár óra is, ha nagyon rossz az akku), illetve 100% -ra töltve sem jó, hogyha huzamosabb ideig (napoknál hosszabb idő) töltőn hagyja az ember.


A hőmérsékleti értékek pedig ott vannak az akku/telefon leírásában, amik közt használható/tölthető a készülék.


A gyors töltésre kitérve:

Elvileg úgy vannak a készülékek tervezve, hogy az akkut ne tudják annak tűréshatárain túl tölteni, azonban hallottam olyan rémesztoryt, ahol a gyors töltés a telefont huzamosabb ideig az akku töltési max hőfokánál jóval magasabb hőfokra melegítette, ami árt az akkunak. Pedig a gyártó honlapján is az az információ szerepelt, hogy a készülék figyeli a hőmérsékletet és ilyen esetben vissza is kapcsol alacsonyabb töltési szintre...



Tehát a lényeg:

Túl meríteni hétköznapi használat során (valamikor napközben lemerült) nem tudod, hiszen este úgyis töltőre rakod (még mielőtt az akku védő áramköre leválasztaná a telót). Túl tölteni sem, hiszen a töltés vezérlő teszi a dolgát, illetve reggel le veszed a töltőről.

A gyors töltés pedig több eszközön kikapcsolható szoftveresen, vagy lehet venni olyan töltőt, ami nem támogatja, ha félsz alkalmazni.

2020. jan. 15. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Én azért kicsit szkeptikus vagyok ezzel kapcsolatban.

Igen, ismerem a híreket ezzel kapcsolatban, komolyabb helyen is olvastam már azt, hogy a teljes kisütés és teljes feltöltés a mostani akkumulátoroknál nem a legüdvözítőbb módszer. Hogy ez mennyire hihető? Én azért szívesen ovlasnék hiteles és független tesztekről, ahol ezt igazolják, vagy cáfolják. Az tény, hogy a mai akkuk többsége olyan technológián alapul, amik 15 éve még nem léteztek, vagy csak kísérleti fázisban voltak. Az is tény, hogy ami egyik technikánál igaz, az a másiknál nem biztos. Attól, hogy a nikkel-kadmium akkuk nem szerették a "félig töltést", még lehet, hogy másfajta akkuk igen.

Egyébként meg akkor töltöm, amikor látom, hogy kezd merülni. Amikor tudom, hogy nap közben lemerülne, ha nem tölteném fel. Én sem szoktam félévente új telót venni, de ha mondjuk 2 év múlva megpurcan az akku, annak a pótlása kb. 2000 forint. Ez azért nem nagy összeg, ennyit megér, hogy ne azon stresszeljek nap, mint nap, hogy mikor és meddig töltsem a telót.

2020. jan. 15. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Ypszilon1980 ***** válasza:
Nem tudom mennyire igaz, és főleg az a kérdés,hogy a haszon megéri-e,hogy állandóan ezen stresszeljen valaki,én töltöm amikor szeretném,akár 70%-on is,ha tudom,hogy aznap már nem fogom tudni.
2020. jan. 15. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, várok mèg!

Az akkura karbantartása Egyébként nemcsak az akkra van negatív hatással hanem a telefonra is. Tehát a telefon is károsodhat elvileg, akkor meg hiàba sz új akku.

2020. jan. 15. 15:41
 9/16 anonim válasza:

Én annyit tudok, hogy mindig 3-5 évig nyúztam telefonokat és soha nem ment tönkre az akku, akármikor, akármeddig is töltöttem.


Ezzel szarakodni kicsit olyan, mintha azt mondanám, hogy nem megyek ki a szobából, mert kopik a kilincs vagy nem vágok a késsel, hanem tépem a kenyeret, mert kopik az éle.

2020. jan. 15. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

#8 "Tehát a telefon is károsodhat elvileg"

Mármint mitől, milyen elméletre utalsz?

Nem mintha nem lenne mindegy. Buta elmélet nem elmélet.

2020. jan. 15. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!