Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Hogy lehet androidos telefonok...

Hogy lehet androidos telefonok elhúztak az Apple mellett? Szerintem már nem érdemes iphone-t venni. Évek óta semmi újdonságot nem tud felmutatni. Android sokkal jobb már szerintem. Pl: Oneplus 7T Pro.

Figyelt kérdés
Ahhoz képest mégis bámulják a múszaki áruházban az iphonet.

2020. jan. 28. 17:23
1 2 3
 11/26 qkker1 ***** válasza:
100%

"Nem pont így mert az az android annyira változik, hogy ha új telefont veszek, nem ismerem ki magam rajta."

Ez azért van, mert a Nokia kivételével az összes gyártó agyonmókolja a droidot!

2020. jan. 29. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
75%

"Évek óta semmi újdonságot nem tud felmutatni."


Valahol az is egy igazán primitív szint, mikor a telefont már csak az újdonságok miatt veszünk.

Persze nagyon jó, hogy vannak fejlesztések, de az is elég nyomi aki folyton az újdonságok miatt akar új telefont venni.

2020. jan. 29. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
100%

Régi a kérdés, de én is így látom, hogy az Androidos telefonok már jobban megérik csúcskategóriában, mint az iPhone. Írom ezt úgy, hogy IPhone-om van.

Valaki felvetette, hogy nincsenek érvek arra, hogy miért lenne lemaradva, meg stb, biztos csak azért szidja, mert nincs rá pénze. Ennél butább hozzászólást sem olvastam mèg.


Az iPhone kb az 5s idején alkotott utoljára olyan igazán “hú de jó innovatív” telót. Habár egyébként nem ők voltak az elsők, akik ujjlenyomat olvasót tettek a telefonba.

Aztán valahol itt maradtak le. Az ökoszisztéma lehet a mai napig jó, meg stabil a rendszer, csak erre 10 év után már nem kellene a mellüket verni. Akkor is 4 colos telókat gyártottak, amikor már javába a nagy kijelző ment. Azért valljuk be, 4 col az nagyon kevés, még ha valakinek kell is a kompakt méret.

Aztán akkor is széles kávás telefont adtak ki, amikor már megjelentek az első keret nélküli telefonok, és a Samsung is már ilyet adott ki, a Xiaomi meg végképp túlszárnyalta ebben. A Samsungtól vett Amoled kijelzőket is nagy fennhangon Szuper retina kijelzőként reklámozták, holott semmi újsonsàg, csak amit a Samsung már évek óta használt.

A nagy képfrissítés pedig a mai napig nincs meg bennük, miközben az OnePlus és a Google màr tavaly beletette a modelljeibe. Szégyen, hogy félmillióért még 60 Hz-s kijelzővel jött ki tavaly a pro.

Minden egyes késett újítást úgy adnak elő, hogy azért nem tették bele eddig, mert “megvárták, hogy kiforrjon a technika”. Ezzel a maszlaggal etetnek a fanok is. Majd, ha idén végre belekerül, mert már nagyobb képfrissítés lesz végre itt is, akkor is majd biztos az lesz, hogy “lehet, hogy volt már nagyobb képfrissítésű teló eddig is, de a miénk jobban nagyobb képfrissítésű”, vagy valami ilyesmi maszlag.

Egy mai OnePlus 8 pro, vagy akár csak egy 7t Pro, Xiaomi Mi 10 szerintem sokkal jobban megéri azt a pénzt, mint egy iPhone. Azért a névből nem lehet megélni a végtelenségig, mèg ha starisztika szerint többet adnak el egyelőre belőle. Ár/érték arányban a konkurencia sokszor többet nyújt, ezt a minőségi anyagokat meg hagyjuk már! Minden flagship minőségi.

2020. jún. 10. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, nekem nincs szükségem lapát telóra. Pont a 6s az a méret ami még nincs útba. Az újabb cseeepeket meg az iphonetól sem szeretem. Előtte androidom volt, meg most is van egy céges a9-em. Annyira nem áll kézre a másik, hogy nem is igazán használom, csak ott van az asztalon, ha valaki még telefonon akar hívni. Ráadásul heti 3-szor csipog kukorékol reklámoz updateel.

Agyamra megy. Meg android 9-től ezek inkább már kliensek mint telefonok.


A méret meg max a kispöcsűeknek meg szmombiknak kell.

2020. jún. 20. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%

“A méret meg max a kispöcsűeknek meg szmombiknak kell.“


13-as vagyok. Ez pont egy olyan kétbites “érv”, amilyen típusú kommentekkel a legtöbb iOS fan szokott jönni.


Arra esetleg nem gondoltál, hogy valaki a telefonon tárolja esetleg a jegyzeteit, tananyagot, egyéb könyveket, és olvasni is szokott rajta? Neki pl. jól jön a nagy kijelző. Amúgy meg ízlések és pofonok, de nekem már a 4,7 col is idegesítően kicsi, és nincs olyan felhasználói élményem, mint egy 6,1 colos átlagos mai méretnél, amelyik mellesleg káva nélkül nem is akkora tepsi, mint egy régi 5,5 colos teló.


Egyedül azt tudom megérteni iOS fanoktól, ha valaki azzal érvel, hogy nem szereti a bonyolult rendszereket, meg a letisztult felület fontos számára. Itt tényleg az iOS sok szempontból jobb, ezt elismerem. Én is iPhone-t használok, a rendszer felépítése, az elrendezés, gesztusok stb. valóban jó, viszont ár/érték arányban nekem ez már nem éri meg. 250 ezerért csúcs androidos telefont veszek, amin, ha nagyon akarom, launcherekkel megcsinálhatom, hogy koppra iOS rendszer kinézetű és elrendezésű legyen, mellette kapok akár 120 HZ képrissítést is, sokszoros optikai zoomot stb.

2020. jún. 20. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
0%

15: 14-es vagyok. Te meg azt nem érted meg, hogy van akit ezek rohadtul nem érdekelnek. Nem vagyok semmilyen fan, és nemnkell hogy az ember bármilyen fan legyen. Én bemegyek a boltba, és megveszek valamit amit használni akarok. Nem koppra ilyenre meg olyanra csinálni. Nem gányolni, meg tákolni. Igazából pár évvel ezelőttig egyáltalán smartphonera sem volt szükségem, mert nekem jó volt a céges egyszerű nokia butatelefon korlátlan privát használattal. Ha annyira ios fan lennék, akkor megvettem volna már 2 éve az x-et, Mert megtehetném. Csak egyszerűen nem érdekel, még. 6s is többet tud mint amire szükségem lenne.

Jegyzet, meg olvasás? Vannak tabletek. Meg van ebookreader. Azon már elgondolkodtam. Több értelme van mint a cserépnek. Nem bántja annyira este az ember szemét olvasásnál.


Arról meg amikor az “okosabbak” lenézik az ios fanokat, mert lehet túrni a droidot, kb A svájcifrank hitelesek jutnak eszembe. Ők is nagyon lenézték a forintosokat. Mert okosabbak é miért fizessenek havi 50-et ha 35-ből is lehet. Aztán most egy barátom is a felvett 20 millióból még 28-cal tartozik. Azt elmondanád, hogy a csúcs androiddal hogy akadályozod meg hogy heti 3x piszkáljon updatetel?

2020. jún. 23. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
0%

Ja az optikai zoomra nem reagáltam. Telefonnál kit érdekel? Egyik sem lesz olyan mint egy Dslr fényképező. Ha viszont az a9-et meg a 6s-hasonlítom, ugye kb egy árkategória volt, nem az a9 Csinál jobb képeket.

Ez csúcs hasonlítgatása a rég kifutott modellekhez pont olyan mint tizenéve a dieselesek keresték az önigazolásukat, és Mindig jöttek azzal, hogy a 80-100 lovas turbódiesel, mennyivel jobban gyorsul mint egy 60 lovas szívó benzines. Amikor ennek semmi értelme.

2020. jún. 23. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
0%

Ja, és két bit az már 4 lehetőség, szerintem egybitest akartál. :)


Tulajdonképpen most h elolvastam a válaszod nem begyógyult szemmel, pont leírtam azt amit te a nem bonyolult rendszerrel. Megvenni, használni akarom.

2020. jún. 23. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
50%

“Jegyzet, meg olvasás? Vannak tabletek. Meg van ebookreader. Azon már elgondolkodtam. Több értelme van mint a cserépnek.“


Ja persze. Állandóan legyen nálam utazásnál, átlagos hétköznapokban, meg mindenütt egy tablet is, hogy esetleg szabadidőmben ha úgy van olvasni tudjak normálisan. Végülis életszerűbb, mint egy normális méretű telefont hordani magamnál, amelyik egy készülékként kiszolgálja minden igényem.


A svájci frankos hasonlatod pedig semmilyen szinten nem illeszkedik ehhez a témához, egy teljesen értelmetlen párhuzamot akartál állítani vele, de nem sikerült.

Egyébként meg pont, hogy az iPhone rinyál állandóan update-el, és ki se tudom kapcsolni, mindig ott az egyes a beállításoknál, ami nagyon zavar. Mellesleg a tárhely miatt is állandóan rinyál, hogy megtelik, amikor SEMMIT, de tényleg SEMMIT nem töltök le, nem szemetelem tele a rendszert, mègis egyre csak fogy valamiért a tárhelyem, és erre sokak panaszkodtak. Ráadásul, ha törlök appokat, akkor sem változik a helyzet. Mellesleg egy appnak akkora mérete van, mint 3 másik androidosnak, nem csoda, hogy a 64 gb is meg tud telni, ha elkezded használni.


Tipikusan azzal szoktatok jönni, amikor valaki drágának nevezi az iPhone-t, és elmagyarázza, hogy sokkal jobb technológia létezik ennél olcsóbban, vagy ha nem is jobb sokkal, de bőven ugyanilyen jó, hogy “hát de nem kell, hogy ez meg az legyen benne, egy egyszerű rendszert akarok stb.”. Ez még ha helytállónak tűnik is (bár azért szoktatok ezzel könni, mert csak ezt lehet felhozni iOS használat mellett, mást egyáltalán nem), akkor is valamilyen szinten azt sugallja, hogy ti valójában nem értetek/nem akartok összetettebb rendszert használni, mert nem a lehetőségeket látjátok benne/nem tudjátok kezelni stb. Ezzel sem lenne baj, csak szerintem nagyon nem ér meg 50 ezrekkel többet az, hogy ne legyen testreszabható egy rendszer, mert valakinek az egyszerűség kell. Nem az egyszerűbbnek kellene az olcsóbbnak lennie egyébként?


A benzines példa is nettó baromság volt, az sem kapcsolódik semmilyen szinten ehhez a témához, meg én nem is régi modellt hasonlítottam idei modellhez, nem is tudom honnan jött ez nálad. Egy idei ONePlus 8, vagy Xiaomi Mi 10 kerül 250 ezerbe, illetve már alatta is megkapod, egy iPhone 11, amelyik szintén aktuális, az is 250 ezer Ft-tól indul, csak az hivatalos helyen inkább 270-280, miközben nincs 90 HZ, Full HD felbontás és IPS a panel.


A kétbitest meg nem informatikai értelemben kell venni, ezt csak simán köznyelvi használatban írtam, és azért nem egybitest írtam, mert ez a szó jobban tetszett és kész. Ebbe nem kell többet gondolni.


Részemről a téma ennyi volt.

2020. jún. 24. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
0%

19: kik azok a “szoktatok”?

Eddig nem gondoltalak elborult fanatistának, de miután nem fogtad fel hogy nem vagyok fan, csak a két telefonom közül ez Valahogy jobban kézre áll, nem hiszem hogy van értelme érdemi vitát folytatni.


A hasonlatoknak annyi értelme van, hogy általában a dieselesek is meg a frankhitelesek is mindig önigazolást keresnek, miért nincs pénzük a drágább márkára. (Itt hozhattam volna Skodásokat is, akik megmagyarázzák hogy az audiban csak az embléma más, és mindenki sznob aki hajlandó többet fizetni)


Ha pedig annyira fan lennék, akkor nem a kifutó 6s-et hoztam volna el 50 euróért, hanem annakidején az x-et, mert megtehettem volna, csak van jobb helye is annak a pénznek.


Ja, érdekes módon nekem a 6s kb 2 havonta rinyál frissítésért. Az a9 kb ha észreveszi, hogy megmozdítottam, már tilinkózik valamiért. De hetente legalább kell frissíteni.


P.s.:

Az ember lehet gibson fan, harley fan, porsche fan, de egy cserépért odalenni ami fél év múlva elavul, majdnem hogy csak proliság.


De most hogy lezártad a témát, dobom is el a szifont, és örjöngve rohanok a józsefvárosi piacra valami szuper xiaomi-t venni.

2020. jún. 25. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!