Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Kinek éri meg Iphone-t venni?

Kinek éri meg Iphone-t venni?

Figyelt kérdés

Soha nem volt még csak Apple termékem se, viszont elgondolkodtam, hogy vennék egy telefont. Véleményem szerint túl vannak árazva, és amit tudnak, azt a konkurens gyártók telefonjai "töredékéért", de legalább a feléért tudja (nem minden esetben).


Így hát felmerül a kérdés, hogy kik azok, akiknek valóban megéri ilyen telefont venni? Üzletemberek, akik folyamatosan emaileznek, vagy valami más dolgot tud az Iphone, ami miatt megéri a pénzét?


Gyors keresés után pl egy Iphone XR 128 GB 300.000 forint, és ahogy nézem még vannak ettől drágábbak is.


Körbenézve az utcán a fiatalokon, 90%-ban Iphone-juk van (függetlenül melyik széria), és ők is csak a közösségi oldalakra, játékra és netezésre használják.



2020. febr. 7. 17:00
 1/10 A kérdező kommentje:

Nem vitaindító akart ez lenni, csak tényleg nem látom értelmét a dolognak, mikor egy másik készülék is ugyanezt tudja, fele árért.


Ezek ellenére én is elgondolkodtam egy 7-es Iphone vásárlásában.. Lehet csak divat?!

2020. febr. 7. 17:03
 2/10 anonim ***** válasza:
63%
Tudod Mercedest is sokan vesznek, pedig tényleg jó és bárhova elvisz a Suzuki is...
2020. febr. 7. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
59%
Világmarketing, kapitalizmus, szerintem ez elég válasznak.
2020. febr. 7. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
62%
Ugyannyi értelme van mint a Márkás ruhák, tudnak többet mint egy nem olyan márkás? Na igen, szerintem se. Na meg ott vannak a kocsik, egy Lada el tud vinni ide oda, ugyanúgy ahogy egy Lamborghini, mégis a Lada a Lamborghini árának a harmincada...
2020. febr. 7. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
18%
Divathagyomány egyik jellemzője az iPhone. Ha nincs iPhoned, akkor csóró vagy és nem vagy túl divatos.
2020. febr. 7. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
34%

Nos, nekem azért van iPhone-om, mert ki akartam próbálni az IOS-t. Szerintem is túl van árazva, viszont a kötöttségéből eredően biztonságosabb az op rendszere az androidétól, ami open source.

Nekem szerencsén volt, mert csoporttársnőmtől vettem meg egy 5s-t 15 huf-ért. Kicsi, az akkuja tényleg gyenge, de egy több évet használt telefonhoz képest pedig jól bírja. Volt egy-két androidos telefonom, de mindegyik 2-2,5 év után bemondta az unalmast.

2020. febr. 7. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
50%
Státuszszimbólum. Főleg a fiatalok körében. Talán az értékállósága ami inkább mellette szól, ha hasonló kategóriájú androidos telefonnal hasonlítjuk össze.
2020. febr. 7. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Alex Fly ***** válasza:
67%

Igazából annak éri meg, aki gyakorlatilag mindenhol az Apple ökoszisztémát használja, így kvázi egy eszközként tudja kezelni a Macintoshát, az Apple TV-jét, MacBookját, stb. Ezek integrációja szinte teljes. A másik, hogy érdemes az Egyesült Államokban élni, ahol elérhető az Apple összes szolgáltatása. Ezek hiányában az ember nem képes kihasználni az iPhone képességeit, így az semmivel nem tud többet, mint bármelyik felső-középkategóriás okostelefon, cserében viszont rengeteg kompromisszumra kényszerít.

És természetesen ha fontos számodra az adataid védelme, akkor a zárt forráskód és az említett teljeskörű Apple-integráció miatt e tekintetben eleve igen jelentős hátrányból indul...

2020. febr. 7. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
75%
Ha elgondolkodtál te is a vásárlásán, akkor van fogalmad róla, miért veszik sokan. Az iPhone a stabilitást, a megbízhatóságot, kifinomultságot képviseli a telefonok között. Ennek van is alapja, de sokan túlértékelik, az Androidos telefonokat pedig egy kalap alá véve alulértékelik.
2020. febr. 9. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nekem évek óta iphonom van, kezdetben a divat miatt érdekelt, aztán rájöttem hogy mennyivel jobban megéri a pénzét mint hasonló kaliberű androidos társai.

Kezdtem egy 6S-el aminek 2.5 év után semmi de semmi baja nem volt, majd jött egy X és most 11 Pro Maxom van talán az értékállósága illetve a biztonsága tartóssága fogott meg leginkább.

2020. febr. 16. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!