Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Egy töltőnél a kábeltől vagy...

Egy töltőnél a kábeltől vagy az adaptertől függ a töltés sebessége?

Figyelt kérdés
Ha az adapter az gyári, de a kábel olcsó (kínais)😂, akkor károsíthatom az akkumulátort? Ez csak időszakos megoldás, veszek normális töltőt csak érdekelt

2020. máj. 12. 12:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A töltés sebessége az adaptertől függ (rá van írva az oldalára)
2020. máj. 12. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Az akkud nem fog károsodni, mert nem a kabelen múlik, de tapasztalatból tudom, hogy egy 2x olyan hosszú, kínai kabelnél már nem mindig írja ki a telefon, hogy gyorstöltés.
2020. máj. 12. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Szervizmérnök úr ***** válasza:
88%
Ha túl vékony a vezeték, túl nagy az ellenállás, az lassíthatja a töltést, de baja nem lesz.
2020. máj. 12. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Gyorstöltéshez kell megfelelő adapter és hozzá való, 5A áramra képes kábel.


Egyébként inkább a kábeltől függ a töltés gyorsasága, mint ahogy Szervizmérnök úr is írta.

2020. máj. 12. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Linkelnél olyan készüléket, ami 5A-t vesz fel a töltőkábelen keresztül? Állítok egy merészet, hogy nincs ilyen.

A gyorstöltés is kb max 2A-en történik, csak nagyobb feszültséggel, innen a nagyobb teljesítmény. De lehet rosszul tudom.

2020. máj. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Mindkettőtől függ. Hiába a jó töltő, ha vékony a kábel és az energia nagy része annak melegítésére megy el. És lehet a kábel karvastagságú, ha a töltő nem ad megfelelő áramot.

Kipróbálod és ha megfelelően tölti, akkor felesleges drágábbat venned. Az akkut meg semmiképpen nem károsítja.

2020. máj. 12. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

#5

Lehet tévedtem. Onnan vettem, hogy az én gyorstöltő kábelemre is 5A van írva, hát gondolom nem véletlen.(Huawei SuperCharge 40W)

2020. máj. 12. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

#7 vagyok, összekevertem egy másik telefonnal.

22,5W.

2020. máj. 12. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Azzta, hol tart már a tudomány. :)

Valóban, az a 40 wattos töltés már 4 amperrel megy, nem árt ha a kábel tud 5-öt. Még ha ez nem is gyakori, de létezik. Köszönöm, ma is tanultam valamit.

2020. máj. 12. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Szervizmérnök úr ***** válasza:
81%

A micro-USB csatlakozó 3 A áramot bír legfeljebb, egyes gyártók ezt az utat választják (a feszültségnövelés helyett), hogy a 3 A áramot használják ki, de még így is igyekeznek a szokottnál masszívabb csatlakozót építeni hozzá, jófajta kábelt mellékelni, hogy azért bírja is lehetőleg.

Az USB-C 5 A-ig terhelhető.

Feszültséget 20 V-ig lehetne növelni, ami lehetővé teszi az áram csökkentését, úgy kisebb a veszteség, igénybevétel.

A véletlen túlfeszültséget természetesen megfelelő azonosítással védik ki, hogy bolondbiztos legyen, így nem lehet kárt okozni.

2020. máj. 12. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!