Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mekkora tényleges előny egy...

Mekkora tényleges előny egy mobilnál, ha eMMC helyett UFS tárhelye van?

Figyelt kérdés

Oké értem az UFS gyorsabb mert (promoszöveg):

„eMMC (embedded MultiMediaCard) storage is much slower in practice as it can have data either read from or written to, but not both at the same time. UFS storage can do BOTH at the SAME time“


Na de ebből én személy szerint a működés használat közben mit veszek majd észre?

A semmin kívül?

Mert oké hogy mindenféle storage speed app-pal kimérhető a sebesség de hát és?

Valós használati előnye ennek mi?


(Ha már itt van a kezemben már az UFS mobil ezért kérdezem!)


2020. jún. 12. 12:42
 1/10 Zzzoli ***** válasza:

Ennek akkor látod az előnyét ha nagy fájlokat másolsz

a telefonra vagy sok adatot és sietsz.

Íráskor nagyságrendekkel gyorsabb lehet az UFS, de olvasáskor is. Egyébként átlag felhasználáskor, appok telepítésekor tényleg nem kimondottan probléma ha csak eMMC tárhelye van.

2020. jún. 12. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

"Íráskor nagyságrendekkel gyorsabb lehet az UFS, de olvasáskor is"


ÖÖöö. tudod te egyáltalán mit jelent a "nagyságrend"? Segítek. 1 nagyságrend 10x szorzót jelent. A nagyságrendEK meg többx 10x szorzót....


ehhez képest


[link]


hát UFS RW értéke 350/150 (elméleti.... aztán ebből az OS korlátoz) míg eMMC 5.1 értéke 250/125.....

Hát...... hol itt a nagyságrend?

2020. jún. 12. 13:04
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

(350/250)*100=140

Azaz a Te példádban az UFS 40% -al gyorsabban olvas, illetve 20% -al gyorsabban ír. Itt vannak a nagyságrendek (százalékban)...


Illetve a párhuzamos irás/olvasás is sokat javít a dolgokon...

2020. jún. 12. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Zzzoli ***** válasza:

Ott vannak a nagyságrendek haverom hogy a az eMMC háttértárat nem olyan vas mellé rakják mint az UFS-t. Gyengébb cpu, gyengébb lassabb perifériás áramkörök. Nem magában a tárak elméleti sebességében kell gondolkodni, hanem a telefonok gyakorlati sebességében.

Így jön ki a tízes szorzó. De csak próbáld ki egy prémcsi telefonra küldjél egy jó számítógépről adatot, meg egy átlag középkategóriásra.

2020. jún. 13. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

"De csak próbáld ki egy prémcsi telefonra küldjél egy jó számítógépről adatot, meg egy átlag középkategóriásra."


Megtettem. Itt az új Huawei P30 Pro és a régi Samo...


Másolási sebesség olyan 10-15%%kal több (nagységrend mi?) és a lejátszásnál már olyan mindegy még egy 4K anyag se igényel olyan adatmozgást amit egy 250 mb/s-es emmc ne szolgálna ki.

2020. jún. 13. 09:11
 6/10 Zzzoli ***** válasza:
Gyenge a géped, nekem 150-180 megabájt/másodpercel is tolja a Samura, viszont egyszerűbb telefonokra szenved, van amelyiknél csak pár megabájt/másodperc.
2020. jún. 14. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Zzzoli ***** válasza:

Nyilván a gépben is minimum egy jó HDD-ről, vagy SSD-ről kell szedni az adatot, máskülönben csak addig gyors amíg a memóriából tolja, utána leesik.

Ha van a gépedben egy gyors m.2 SSD (nem satás) jó alaplap, egy Asus ROG vagy más közép vagy felső kategóriás, egy rakás gyors ram, kijön a különbség, hidd el.

Nyilván egy laptop HDD hiába erőlködik, még akkor is ha 7200-as.

2020. jún. 14. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

"Ha van a gépedben egy gyors m.2 SSD (nem satás) jó alaplap, egy Asus ROG vagy más közép vagy felső kategóriás, egy rakás gyors ram, kijön a különbség, hidd el."


És mindez azért hogy egy szaros filmet kb 5 mp-vel hamarabb másoljak fel.

Világos....


Ja és (nem a reklám helye) de nekem ilyen laptopom van... nem épp egy utolsó vas!



[link]


hát?

2020. jún. 14. 09:36
 9/10 A kérdező kommentje:
m.2 nvme ssd + USB 3.1 gen 2...
2020. jún. 14. 09:37
 10/10 A kérdező kommentje:

"nekem 150-180 megabájt/másodpercel is tolja a Samura"


nekem is 150nel tolja az új mobilra, a régire meg 130-al tolta.....

és az egy jó 5 éves mobil...

na bumm...

2020. jún. 14. 09:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!